Już wkrótce otwarcie stałej wystawy historycznej w Porębie

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 644
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Już wkrótce otwarcie stałej wystawy historycznej w Porębie

Post autor: e-poreba.pl » 04.09.2018, 09:00

Dobiega końca projekt „Integracja pokoleniowa w cieniu Wieży Gichtowej” realizowany przez Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Nestor” w Porębie. Zadanie dofinansowane jest ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach programu „Tu mieszkam, Tu zmieniam”. Projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości 6000zł.

W ramach zadania, którego inicjatorem jest Klub Pasjonatów Historii Lokalnej oraz Klub Radnych „Pozytywna Inicjatywa”, powstanie w Porębie stała wystawa retrospektywna- „Nie ma przyszłości, bez przeszłości”. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy jak również pomocy firmy PROBUD – Pana Ryszarda Mizery, powstały konstrukcje, które pozwolą promować wystawę nie tylko pod zabytkową Wieżą Wyciągową z 1798r., ale również na terenie miasta oraz poza jego granicami.


Jej uroczyste otwarcie wpisuje się w VII Jesienny Koncert w Cieniu Wieży Gichtowej, który odbędzie się 7 września 2018r., na terenie Wieży Wyciągowej. Podczas koncertu wystąpią wszystkie grupy artystyczne działające na terenie miasta Poręba. Koncert poprowadzą: Ewa Olszańska–Rok oraz Zdzisław Kluźniak. Szczegóły na plakatach.

Zapraszamy wszystkich na godz. 16.30.

Partnerzy projektu: Urząd Miasta Poręba, Miejski Ośrodek Kultury w Porębie, Stowarzyszenie Studio ART, Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno–Społecznych, Porębskie Ognisko Muzyczne, Fotos.


Karol Hadrych - koordynator projektu.

ODPOWIEDZ