Otwarcie roku szkolnego w Zespole Szkół

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 644
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Otwarcie roku szkolnego w Zespole Szkół

Post autor: e-poreba.pl » 04.09.2018, 08:42

3 września uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Technikum im. Mikołaja Kopernika w Porębie uroczyście rozpoczęli rok szkolny 2018/2019.

Na uroczystości poprowadzonej przez Beatę Mędrecką-Bańkę - dyrektora szkoły obecni byli zaproszeni goście, którzy życzyli m.in. sukcesów w nowym roku szkolnym: Wicestarosta zawierciański Bogusław Piotrowski, Członek Zarządu Starostwa Powiatowego Cezary Barczyk i Radny Powiatu Zawierciańskiego Tomasz Ślusarczyk.

Warto wspomnieć że Technikum im. Mikołaja Kopernika w Porębie to najlepsza szkoła techniczna w powiecie zawierciańskim, w rankingu portalu edukacyjnego „Perspektywy” została wyróżniona odznaczeniem „BRĄZOWEJ TARCZY”, zajęła 38 miejsce w woj. śląskim i 263 miejsce w Polsce spośród 1744 Techników w całej Polsce.

Damian Adamiecki absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Porębie – sportowiec, finalista zawodów na szczeblu wojewódzkich w piłce nożnej wraz z drużyną Ghetto Gospel uczestniczył w sierpniu w Brazylii. Dzięki swojej pasji, ciężkiej pracy na treningach, na lekcjach w-f i posiadanym talencie i umiejętnościach spełnił swoje marzenia i zagrał na Turnieju Neymar Jr’Five w Brazylii.

W ramach projektu „Inwestuję w siebie – inwestuję w przyszłość” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu ERASMUS+ już od 16 – 29 września br., 16 uczniów Technikum im. M. Kopernika kształcących się w zawodzie Technik Lotniskowych Służb Operacyjnych. wyjedzie na praktyki do Sewilli w Hiszpanii.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ