Diecezjalno – Powiatowo - Gminne Święto Plonów

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 644
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Diecezjalno – Powiatowo - Gminne Święto Plonów

Post autor: e-poreba.pl » 27.08.2018, 09:25

19 sierpnia br. w Podzamczu gmina Ogrodzieniec odbyło się Diecezjalno – Powiatowo - Gminne Święto Plonów w 100 - lecie Odzyskania Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęto mszą świętą w Sanktuarium Matki Boskiej Skałkowej w Podzamczu. Po mszy dożynkowy korowód reprezentujący Koła Gospodyń Wiejskich z wszystkich gmin powiatu zawierciańskiego i Diecezji Sosnowieckiej, w tym KGW z Niwek przemaszerował na teren Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu.

W dożynkach wzięli udział przedstawiciele samorządu województwa śląskiego i małopolskiego, posłowie, senatorowie, oraz burmistrzowie, wójtowie i samorządowcy powiatu zawierciańskiego.

Starostowie dożynek przekazali tradycyjny bochen chleba z tegorocznych zbiorów na ręce gospodarzy dożynek: Biskupa Diecezji Sosnowieckiej Grzegorza Kaszaka, Starosty zawierciańskiego Krzysztofa Wrony, Andrzeja Adamczyka (Minister Infrastruktury) i Burmistrza Miasta i Gminy Ogrodzieniec Andrzeja Mikulskiego, po czym nastąpiło dzielenie chlebem z uczestnikami imprezy dożynkowej. Po ceremonii dożynkowej wręczono zasłużonym rolnikom powiatu odznaki „Zasłużony dla rolnictwa”.

Licznie przybyli widzowie obejrzeli występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, Kapeli „Żarnowiacy” i Kapeli Janiczek.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ