Strażacy otrzymali sprzęt dla ratownictwa medycznego

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 643
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Strażacy otrzymali sprzęt dla ratownictwa medycznego

Post autor: e-poreba.pl » 02.08.2018, 07:33

W dniu 1 sierpnia br. na terenie strażnicy OSP w Porębie odbyła się uroczystość przekazania dla jednostek OSP z gminy Poręba sprzętu dla ratownictwa medycznego ufundowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości i częściowo przez gminę Poręba.

W uroczystym przekazaniu sprzętu dla OSP Poręba, OSP Niwki, OSP Krzemienda i OSP Poręba II uczestniczyli: Komendant Powiatowy PSP w Zawierciu bryg. Artur Łągiewka, Prezes Zarządu Miejskiego ZOSP w Porębie, Burmistrz Poręby Ryszard Spyra, Komendant Gminny OSP w Porębie Zbigniew August oraz Inspektor Referatu USC i Spraw Obywatelskich UM Poręba Jakub Drabek.

Wszystkie jednostki z gminy Poręba otrzymały torbę medyczną PSP-R1 i deskę ortopedyczną z szynami Kramera a jednostka OSP Poręba i OSP Niwki dodatkowo otrzymały defibrylatory LIFEPAK 1000 z uchwytami transportowymi do pojazdów.

W związku ze złożonym wnioskiem Gmina pozyskała dotację z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości w wysokości 40680,00 zł, z czego wkład własny Gminy wynosił 1 % czyli 406,80 zł.

Wszyscy zebrani goście życzyli zebranym strażakom by jak najmniej używali tego sprzętu.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ