Kulinarny turniej „Dary Lata”

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 643
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Kulinarny turniej „Dary Lata”

Post autor: e-poreba.pl » 31.07.2018, 22:42

29 lipca br. w ramach Dni Żarnowca odbył się IX Międzygminny Turniej Kulinarny Kół Gospodyń Wiejskich „Dary Lata”.

Celem turnieju było zachowanie dziedzictwa kulturowego i kulinarnego regionu. W Turnieju wzięło udział 12 Kół Gospodyń Wiejskich z trzech województw: śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

Smakowicie zaprezentowało się KGW z Niwek, które przygotowało m.in.: prażonki, naleśniki na słodko, gołe gołębie, krokiety, kućmok, filet w cieście, paszteciki z mięsem, pieróg wiosenny, kulki mięsno–rybne, kotleciki z kaszy gryczanej i jajeczne, parowce, rogaliki z czereśnią, ogórki kwaszone, chleb, smalec z cebulą i mięsem a także bardzo smaczne ciasta.

Komisja konkursowa oceniała oryginalność zaprezentowanych potraw, estetykę podania, sposób wykonania (składniki), jak również udekorowanie stołu.

Wśród gości, którzy odwiedzili wszystkie stoiska byli m.in.: Starosta zawierciański Krzysztof Wrona, Członek Zarządu Starostwa Powiatowego, Prezes LGD Perła Jury Cezary Barczyk i Wójt gminy Żarnowiec Eugeniusz Kapuśniak.

Jury, zgodnie oceniło, że wszystkie stoiska zaprezentowały bardzo smaczne posiłki i przyznało każdemu KGW pamiątkowe dyplomy za udział w turnieju oraz nagrody rzeczowe.

Międzygminny Turniej KGW „Dary Lata” zakończyła degustacja prezentowanych potraw.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ