Miejska Spartakiada Dzieci i Młodzieży

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 648
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Miejska Spartakiada Dzieci i Młodzieży

Post autor: e-poreba.pl » 18.06.2018, 20:21

W dniu 15 czerwca na stadionie MKS Poręba odbyła się Miejska Spartakiada Dzieci i Młodzieży w której uczestniczyły reprezentacje z Przedszkola Miejskiego, SP nr 1, SP nr 2, Gimnazjum i Zespołu Szkół.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Miasta Ryszard Spyra, który życzył wszystkim uczestnikom wielu emocji i sportowej rywalizacji w duchu fair play.

Głównym celem zawodów było propagowanie wśród dzieci i młodzieży aktywności ruchowej, dbałości o harmonijny rozwój, kształtowanie postaw patriotycznych, wychowania, rekreacji, współzawodnictwa. Młodzi sportowcy rywalizowali w wielu konkurencjach m.in.: w sprawnościowym torze przeszkód, w biegach, skoku w dal, rzutem piłeczką palantową i pchnięciu kulą.

W tym święcie sportu mieliśmy namiastkę własnej Olimpiady, w której nie było przegranych, a zwycięzcami byli wszyscy, którzy podjęli trud rywalizacji. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał z rąk burmistrza pamiątkowy dyplom.

Podziękowania należą się Urzędowi Miasta, który ufundował dla każdego uczestnika okolicznościową plakietkę, słodki poczęstunek, napoje a dla każdej szkoły puchar.

W dniu 15 czerwca odbył się bieg na orientację na dystansie 5 km w którym uczestniczyli uczniowie Gimnazjum i Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika. Zawodnicy podczas biegu z mapką szukali punktów kontrolnych na których były też pytania o naszej miejscowości oraz zadania sprawnościowe.

W biegu tym zwyciężyła para Małgorzata Brzęczka – Patryk Fąfara, II miejsce zajął Kacper Wawrzynkiewicz a III miejsce Alicja Rok – Michał Michalczyk.

Obie imprezy zorganizowano w ramach imprez z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ