Przygotowanie kadr dla branży transportu lotniczego

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 665
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Przygotowanie kadr dla branży transportu lotniczego

Post autor: e-poreba.pl » 18.06.2018, 17:45

7 czerwca 2018r. odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli LS Airport Services z uczniami Zespołu Szkół w Porębie, którego tematem było: „Przygotowanie kadr dla branży transportu lotniczego" – spotkanie w Zespole Szkół w Porębie  z Panem Marcinem Libiszewskim -  Dyrektorem Oddziału Katowice z firmy z LS Airport Services.

Jak wygląda praca agenta handlingowego? Jakie umiejętności są przydatne w pracy na lotnisku? - na te i inne pytania młodych lotników odpowiedział p. Marcin Libiszewski, Dyrektor Oddziału Katowice z firmy LS Airport Services, który przyjął zaproszenie do Zespołu Szkół w Porębie.


Podczas specjalnej prelekcji dla uczniów specjalności technik lotniskowych służb operacyjnych, Dyrektor scharakteryzował pracę w LS Airport Services oraz omówił podstawowe czynności obsługowe statku powietrznego. Ponadto przedstawił możliwości odbywania przez młodzież pracy wakacyjnej.

Wizyta Dyrektora jest elementem szerszej współpracy z Zespołem Szkół w Porębie obejmującej m.in. organizację praktyk zawodowych i wyjazdów studyjnych, szkoleń, a także zatrudnienia.

Powyższe działania wpisują się w przygotowanie kadr dla branży transportu lotniczego. LS Airport Services jest bowiem firmą, która zadeklarowała gotowość do ścisłej współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i pomocy w przygotowaniu podstaw programowych dla zawodów branży transportu lotniczego. Dodatkowo spółka jest również gotowa włączyć się w działania służące zwiększeniu atrakcyjności oraz promocji szkolnictwa branżowego i technicznego. Zakres dalszej współpracy zostanie dookreślony w najbliższych tygodniach w postaci wspólnego listu intencyjnego.

ODPOWIEDZ