Dzień Dziecka w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 638
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Dzień Dziecka w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie

Post autor: e-poreba.pl » 08.06.2018, 18:27

7 czerwca 2018r. z okazji Dnia Dziecka w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie odbyły się trzy spektakle teatralne „Jaś i Małgosia” w wykonaniu młodych artystów z koła plastycznego „Motylkowo”, działającego w MOK. Widzami były dzieci z Przedszkola Miejskiego, przedszkolaki ze SP nr 2, uczniowie SP nr 1 oraz przybyłe dzieci z rodzicami z terenu naszego miasta.
Młodzi widzowie obejrzeli historię zagubionego w lesie rodzeństwa Jasia i Małgosi, którzy wpadają w ręce Baby Jagi, ale wszystko kończy się szczęśliwie. Bajka pokazała dzieciom jak dobro wygrywa ze złem. Wspaniała gra młodych aktorów, barwne kostiumy, bajkowa scenografia i wpadające w ucho piosenki, to główne walory spektaklu przyjęte przez dzieci z ogromnym aplauzem. Na zakończenie dla każdego dziecka przygotowano upominek.

Obsada: Małgosia - Lena Skop, Jaś - Patrycja Tokarska, Macocha/Kot 1 - Matylda Knapik, Ojciec - Miłosz Migoń, Baba Jaga - Hanna Kot, Kot 2 - Oliwia Miśta, Skrzaty - Zuzanna Kucia, Igor Grela, Nadia Kołton, Lena Hadrych, Kaja Panter, Natalia Miśta, Kamila Kleszcz. Muzycy, teksty i muzyka do piosenek: Oliwia Migoń, Natalia Miarka (uczennice PSM II stopnia im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie). Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Migoń–Kasperlik. Plakat: Amelka Gajek. Scenografia, rekwizyty i kostiumy: dzieci z Koła Plastycznego „Motylkowo”. Oprawa, oświetlenie i nagłośnienie: Mateusz Noszczyk.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ