Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 644
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Post autor: e-poreba.pl » 29.05.2018, 22:26

29 maja w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej – Poręba 2018. W Przeglądzie wzięli udział uczniowie Przedszkoli (5,6 latki – klasy „0”), Szkół Podstawowych, Gimnazjum i Szkoły Średniej z miasta Poręba.

Tematem tegorocznej edycji, z uwagi na przypadającą 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, była Piosenka i Pieśń Patriotyczna. Celem przeglądu było umożliwienie prezentacji artystycznych uczniów przedszkoli i szkół z miasta Poręba, rozwój postaw patriotycznych związanych z tożsamością kultury narodowej i rozbudzanie szacunku i poczucia dumy wobec dorobku minionych pokoleń i kształtowanie postawy szacunku do kultury i tradycji polskiej, wielkich Polaków, świąt państwowych.

Występy oceniała Komisja Jury w składzie Grzegorz Piłka, Kamil Gaciek i Roman Grabowski, która po wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznała następujące miejsca: Kategoria Przedszkole i klasy „0”: I miejsce – Zuzanna Turek, II miejsce – Ewa Pałęga, III miejsce – Nela Madej. Kategoria klasy I–III: I miejsce Lena Skop, II miejsce Amelia Zielińska, III miejsce Maria Osuch, Zuzanna Bergier. Kategoria klasy IV–VI: I miejsce Bartosz Kwapisz, II miejsce – Daniel Strojec, III miejsce Pola Drabek, wyróżnienie – Sebastian Klinczakiewicz, Aleksandra Osuch. Kategoria Gimnazjum, Szkoła średnia: I miejsce Antonina Biały, II miejsce Karol Wojciechowski, III miejsce Angela Głuszek. Nagrodą Grand Prix uhonorowano Amelię Skop i Dobrosławę Smugorzewską.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ