Obchodzono święto Konstytucji 3 Maja

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 642
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Obchodzono święto Konstytucji 3 Maja

Post autor: e-poreba.pl » 07.05.2018, 09:29

Mszą świętą w intencji ojczyzny w kościele p.w. Zesłania Ducha Świętego koncelebrowaną przez proboszcza parafii św. Józefa Oblubienica Najświętszej Maryi Panny ks. prałata Andrzeja Michalaka i proboszcza z parafii NMP Anielskiej w Niwkach ks. Tomasza Pawełczyka rozpoczęły się w Porębie uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja.

Po mszy z orkiestrą dętą OSP Poręba II, uczestnicy uroczystości z pocztami sztandarowymi, przemaszerowali pod Pomnik Poległym Bohaterom w Walkach o Wolność Ojczyzny pod którym nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów przez delegacje organizacji społecznych i miejscowe instytucje a Burmistrz miasta Ryszard Spyra podziękował przybyłym mieszkańcom za przykład obywatelskiej postawy i udział w tych uroczystościach.

Po tych uroczystościach w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się prelekcja dr n. hum. Marcina Janeczka „Tajemnice Sejmu Czteroletniego”, wystąpił Teatr „Na przekór” z MOK w spektaklu „Kłopoty króla Stanisława” wg scenariusza i w reżyserii Doroty Zieleniec. W części artystycznej wystąpiły zespoły: „Muzo skrzaty”, „Retro”, „Złota Jesień Bis”, KGW „Niwczanki” i „Sweet Voices”.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ