Zebranie Sprawozdawcze OSP Niwki

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 638
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Zebranie Sprawozdawcze OSP Niwki

Post autor: e-poreba.pl » 22.02.2018, 10:51

17.02.2017 odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP Niwki.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m. in. Były Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu st. bryg w st. spocz. Czesław Błażkiewicz, mł. kpt. Karol Skorupa- przedstawiciel Komendy PSP w Zawierciu, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Porębie, Burmistrz Miasta Ryszard Spyra, Radny Powiatowy Tomasz Ślusarczyk, Przedstawiciel Urzędu Miasta Zawiercia Marek Śliwa, Komendant Gminny OSP w Porębie Zbigniew August, Ksiądz Proboszcz Tomasz Pawełczyk oraz Inspektor Wydziału Spraw Obywatelskich UM Poręba Jakub Drabek.

Zebranie otworzył Prezes Zarządu OSP Niwki, Członek Sądu Honorowego ZOW ZOSP RP w Katowicach dh. Stanisław Borówka. Po przywitaniu zaproszonych gości i wyborze komisji rozpoczęto składanie sprawozdań.

W roku sprawozdawczym 2017 odnotowaliśmy 42 wyjazdy do działań, z czego 27 to miejscowe zagrożenia, 13 pożary, 2 razy wyjeżdżaliśmy do ćwiczeń zorganizowanych przez KP PSP Zawiercie oraz KW PSP Katowice. W roku sprawozdawczym obchodziliśmy 90-lecie istnienia, powstała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza licząca 18 Druhen i Druhów, wzięliśmy udział w Powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych, wspólnie z OSP Marciszów i OSP Włodowice zorganizowaliśmy Festyn Charytatywny Strażacy i Motocykliści dla Mikołaja. Przy tej Okazji składamy serdeczne podziękowania dla OSP Kroczyce, OSP Szczekociny, OSP Ogrodzieniec, OSP Poręba, OSP Pilica, OSP Ciągowice za szczególne zaangażowanie i pomoc w organizacji pokazów na festynie. Dziękujemy również licznym sponsorom za wsparcie - szczegóły na stronie Strażacy i Motocykliści dla Mikołaja. Wzięliśmy udział w akcji Mundur na Rowerze, wspierającej chorego na raka Policjanta z Rzeszowa. Wzięliśmy udział w Biegu po serce Jurajskiego Zbuja. Wykonaliśmy 2 pokazy ratownictwa technicznego dla WOŚP. Przepracowaliśmy łącznie 2400 godzin społecznie utrzymując budynek remizy oraz sprzęt w należytym stanie. Ścięliśmy uschnięte dęby przy budynku ZOZ w Porębie. Uczestniczyliśmy w wielu uroczystościach gminnych, kościelnych, w pogrzebach Druhów sąsiednich jednostek oraz w ślubach. Niewątpliwie zeszły rok był szczególny, obfitował w liczne inicjatywy, które ciężko będzie przebić. Ale już od kilkunastu lat tak sobie powtarzamy i jakoś dajemy radę, więc i tym razem będzie jeszcze lepiej.

Dziękujemy również darczyńcom 1%, mieszkańcom którzy zakupili nasz kalendarz, i prosimy o dalsze wspieranie OSP Niwki.

Pozdrawiamy
Druhny i Druhowie OSP Niwki
Ochotnicza Straż Pożarna Niwki

ODPOWIEDZ