Strona 1 z 1

Wigilijna wieczerza

: 21.12.2017, 08:38
autor: e-poreba.pl
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Porębie zorganizował w Miejskim Ośrodku Kultury dla osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych oraz oczekujących pomocy i wsparcia uroczystą wieczerzę wigilijną.

W tym spotkaniu opłatkowym uczestniczył Burmistrz miasta Ryszard Spyra, Sekretarz miasta Barbara Baran, Skarbnik miasta Joanna Mucha, Dyrektor MOK Karolina Ostrowska oraz proboszcz parafii p.w. św. Jerzego ks. Jerzy Kuliś, ks. Paweł Górecki z parafii p.w. św. Józefa Oblubienica NMP i proboszcz z parafii NMP Anielskiej w Niwkach ks. Tomasz Pawełczyk, który odczytał fragment Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa. Następnie rozpoczęło się składanie życzeń i łamanie opłatkiem.

- Spotkania wigilijne w Porębie mają swoją wieloletnią tradycję i zawsze się cieszyły dużą popularnością – wspomina kierownik MOPS Małgorzata Szewczyk. - W tym roku po ośmiu latach przerwy odbyła się ponownie a w wigilijnej wieczerzy uczestniczyło około 30 samotnych i starszych osób. Była m.in. tradycyjna zupa grzybowa i ryba.

Na zakończenie wystąpił zespół „Retro” z MOK, który śpiewał wspólnie z wszystkimi zebranymi kolędy.


Włodzimierz Pucek