Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów „NESTOR” nagrodzone w konkursie „Tu mieszkam, tu zmieniam”.

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 632
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów „NESTOR” nagrodzone w konkursie „Tu mieszkam, tu zmieniam”.

Post autor: e-poreba.pl » 20.12.2017, 08:32

W programie grantowym “Tu mieszkam, tu zmieniam” rywalizacja była bardzo zacięta. Do konkursu wpłynęło 1170 wniosków. Projekt „Integracja pokoleniowa w cieniu Wieży Gichtowej”, opracowany przez Radnych: Agnieszkę Andrzejewską, Arkadiusza Wojdyłę, Karola Hadrycha oraz przedstawiciela KPHL Zdzisława Kluźniaka zajął 36 miejsce i otrzymał nagrodę w wysokości 6.000 zł.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie integracji pokoleniowej i współpracy edukacyjnej między szkołami, instytucjami, organizacjami, stowarzyszeniami miasta Poręba na rzecz podniesienia poziomu wiedzy mieszkańców o historii swojej małej ojczyzny. Edukacja i promocja dziedzictwa kulturowego służąca zwiększeniu świadomości lokalnej jego znaczenia oraz budowaniu tożsamości lokalnej.

Otrzymana dotacja w wysokości 6.000 zł pozwoli na:
  1. Budowę paneli wystawowych.
  2. Stworzenie ścieżki dydaktycznej związanej z historią górnictwa i hutnictwa.
  3. Organizację koncertu międzypokoleniowego z udziałem grup artystycznych z Poręby i konkursu dla dzieci - gra miejska związana z historią miasta.
Projekt będzie realizowany od 01.12.2017r. do 30.09.2018r.

Projekt Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów „NESTOR” będzie realizowany we współpracy z Burmistrzem Miasta Ryszardem Spyrą, Urzędem Miasta Poręba Miejskim Ośrodkiem Kultury w Porębie, Klubem Pasjonatów Historii Lokalnej, Stowarzyszeniem STUDIO ART.

Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ