Rozwinęli umiejętności artystyczne

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 633
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Rozwinęli umiejętności artystyczne

Post autor: e-poreba.pl » 28.11.2017, 22:02

W Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się zakończenie projektu „Mosty pokoleń” połączone z wystawą swoich prac zorganizowany przez Stowarzyszeniu Emerytów Rencistów i Inwalidów „NESTOR” w Porębie.

Celem projektu była przede wszystkim międzypokoleniowa integracja różnych grup wiekowych. Podczas realizacji seniorzy rozwinęli nowe umiejętności artystyczne, a dzięki swojej kreatywności przekazali je młodszemu pokoleniu, dla którego ręczne wykonywanie galanterii papierniczej (kart okolicznościowych, pudełek, malowanie szkła, decoupage) to dość często zupełna nowość.

W uroczystości zakończonej wystawą uczestniczył Burmistrz Ryszard Spyra, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Karolina Ostrowska oraz przedstawiciele Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu.

- Mieszkańcy Poręby odczuwają potrzebę rozwoju i uczestniczą w zajęciach, które integrują pokolenia, jak również rozwijają zdolności artystyczne – mówi przewodnicząca Stowarzyszenia Emerytów Rencistów i Inwalidów „NESTOR” Halina Lipa. - W Porębie Społeczność seniorów przejawia chęć uczestniczenia w zajęciach dodatkowych integrujących ich pokolenie z pokoleniem dzieci i młodzieży. Podczas jednych ze spotkań Porębskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku grupa seniorów z pasją pomyślała, że to właśnie organizacja warsztatów rękodzieła umożliwi społeczną i międzypokoleniową integrację. Do swojego pomysłu przekonała dzieci i młodzież, które uczestniczą na zajęcia Pracowni Internetowej Orange w Porębie i świetlicy środowiskowej.

Projekt realizowany był w ramach konkursu Działaj Lokalnie przy wsparciu Polsko–Amerykańskiej Fundacji Wolności, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Podczas zajęć seniorzy, młodzież i dzieci mogli się lepiej poznać i zintegrować. Był to cenny czas do budowania mostów pokoleń.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ