Złote i diamentowe gody

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 633
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Złote i diamentowe gody

Post autor: e-poreba.pl » 27.10.2017, 12:57

W Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji złotych, i diamentowych godów. To magiczne święto obchodziło 21 par małżeńskich, które miłość, wierność i uczciwość małżeńską przysięgały sobie przed 50 i 60 -laty.

Uroczystość rozpoczęła się od życzeń i gratulacji, które przekazali jubilatom Burmistrz Poręby Ryszard Spyra, Przewodnicząca Rady Miasta Urszula Milka, Kierownik USC Halina Firek, z-ca kierownika USC Zbigniew Sałaciński.

Medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” z 50–letnim stażem przyznane przez prezydenta RP odebrali: Elżbieta i Jan Arczyńscy, Wiesława i Henryk Balcerowscy, Aneta i Jerzy Błach, Mieczysława i Zygmunt Drabek, Wiesława i Aleksy Flak, Krystyna i Stefan Gajek, Genowefa i Henryk Garczyk, Regina i Wiesław Grabiś, Zofia i Wacław Kołodziejczyk, Aurelia i Lech Kurzawa, Marianna i Leszek Majewski, Anna i Wiesław Mazur, Wiesława i Wiesław Myrta, Krystyna i Wonisław Pałucha, Jadwiga i Jerzy Rok, Janina i Wiesław Rok, Zofia i Radzisław Sokołowscy, Jadwiga i Marian Spyra, Anna i Gabriel Zych.

Listy pochwalne za 60 lat pożycia małżeńskiego czyli diamentowych godów otrzymali: Aurelia i Czesław Korkus, Elżbieta i Wiesław Pacan.

Uroczystość uświetnił występ zespołu wokalnego „Retro” z MOK, który przygotował specjalnie na tę okazję część artystyczną.

Większość małżeństw poznała się na organizowanych w Porębie zabawach tanecznych i podczas pracy w FUM Poręba. Przy tradycyjnej lampce szampana jubilaci wspominali, wydawałoby się, nie tak dawne lata narzeczeństwa. Podkreślali że złote gody to wzruszająca uroczystość. Ożywają wspomnienia, wracają minione chwile i obrazy z minionych lat. Wszyscy byli zdania, że 50 i 60 lat wspólnego pożycia małżeńskiego, to symbol wierności i miłości.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ