Wojewódzki Dzień Edukacji Narodowej

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 633
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Wojewódzki Dzień Edukacji Narodowej

Post autor: e-poreba.pl » 20.10.2017, 08:27

17 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczono odznaczenia oraz nagrody pracownikom oświaty z województwa śląskiego.

Uroczystość odbyła się w Sali Złotej Śląskiego Urzędu  Wojewódzkiego w Katowicach. Dzień Edukacji Narodowej jest świętem oświaty i szkolnictwa wyższego, upamiętniającym rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z 14 października 1773 roku.

-Nauczyciel stanowi autorytet i wzór dla ucznia. Dzieli się nie tylko swoim doświadczeniem zawodowym, ale również mądrością życiową – powiedziała Kurator Urszula Bauer dziękując wszystkim wyróżnionym.

W uroczystości uczestniczyli Wojewoda Śląski, dyrektorzy delegatur woj. śląskiego oraz przedstawiciele  związków zawodowych. Ze szkół ponadgimnazjalnych dla których organem prowadzącym jest powiat zawierciański w uznaniu szczególnych zasług w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej Medalem Komisji Edukacji Narodowej została odznaczona mgr Beata Mędrecka-Bańka dyrektor Zespołu Szkół w Porębie. Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej uhonorowany został mgr Mariusz Kołton nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Porębie. To duże wyróżnienie i zaszczyt dla oświaty Powiatu Zawierciańskiego. /W.P./


ODPOWIEDZ