Otworzono Posterunek Policji w Porębie

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 633
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Otworzono Posterunek Policji w Porębie

Post autor: e-poreba.pl » 20.10.2017, 08:17

19 października odbyła się uroczystość symbolicznego otwarcia i przywrócenia posterunku policji w Porębie.

W uroczystościach uczestniczyli m.in.: Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel, Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, Dowódca SPAP w Katowicach Grzegorz Mucha, Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu insp. Ryszard Skowroński, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Zawierciu: Maria Milejska, Cezary Barczyk i Tomasz Ślusarczyk, przedstawiciele Zakładu Karnego w Wojkowicach i Ciągowicach, kapelan Policji, proboszczowie miejscowych parafii, radni Rady Miasta oraz delegacje organizacji społecznych i miejscowych instytucji.

Burmistrz Miasta, Ryszard Spyra wręczył Kierownikowi posterunku asp. sztab. Tomaszowi Kmicie symboliczny klucz do budynku oraz podziękował Komendzie Wojewódzkiej Policji za szybkie i pozytywne działania w przywróceniu posterunku policji na wniosek władz samorządowych oraz na oczekiwania lokalnej społeczności. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia wręczył kluczyki do samochodu.

Następnie w Miejskim Ośrodku Kultury, w części artystycznej uroczystości wystąpili uczniowie i przedszkolaki ze SP nr 2 w Porębie a zaproszeni goście obejrzeli wystawę fotograficzną przygotowaną przez Zdzisława Kluźniaka: Historia Posterunku Policji w Porębie w latach 1918-1939 i Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu w latach 1927-1939 oraz eksponaty umundurowania i emblematów policyjnych z różnych stron świata.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ