Pasowanie i ślubowanie pierwszoklasistów

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 633
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Pasowanie i ślubowanie pierwszoklasistów

Post autor: e-poreba.pl » 18.10.2017, 09:28

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Porębie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. W tym roku pasowania na ucznia dostąpiło 51 dzieci.

Wśród zaproszonych gości obecny byli Burmistrz miasta Ryszard Spyra, Sekretarz miasta Barbara Baran i Skarbnik miasta Joanna Mucha.

Zanim pierwszaki przystąpiły do szkolnej gromadki, wykonały krótki program artystyczny. Dzieci na sztandar szkoły przyrzekły m.in.: Być dobrym i uczynnym, uczyć się tego co piękne i mądre, strzec honoru i dobrego imienia swojej szkoły. Postanowiły też swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom, nauczycielom oraz swojej Ojczyźnie, Polsce.

Po ślubowaniu Burmistrz miasta Ryszard Spyra, Sekretarz miasta Barbara Baran i dyrektor MZS Iwona Muskalska symbolicznym ołówkiem pasowali pierwszaków a rodzice wręczyli rogi obfitości.

Na zakończenie były pamiątkowe zdjęcia a pierwszoklasiści razem wychowawcami: Ewą Romanek, Agatą Ćwiertnia i Marzeną Grabowską udali się do klas otrzymując pierwszą w życiu legitymację szkolną.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ