Dzień Edukacji Narodowej

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 633
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Dzień Edukacji Narodowej

Post autor: e-poreba.pl » 16.10.2017, 12:03

13 października w MOK w Porębie odbyła się miejska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej i spotkanie z emerytowanymi nauczycielami pracujących kiedyś we wszystkich szkołach i w przedszkolu na terenie Poręby.

Na uroczystość przybyli Burmistrz miasta Ryszard Spyra, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Grzegorz Gąska, Skarbnik Miasta Joanna Mucha, Główny specjalista d/s oświaty Ewa Grzesiak i dyrektor MOK Karolina Ostrowska.

- Obchody Dnia Edukacji Narodowej zajmują czołowe miejsce w życiu naszej społeczności lokalnej za wkład pracy w wychowanie młodego pokolenia - powiedział na wstępie Burmistrz Ryszard Spyra - To dzień szczególny, tak jak i troska samorządu lokalnego o stan oświaty w naszym mieście. Priorytetem dla nas jako władz samorządowych jest oświata na wysokim poziomie. Dotyczy to zarówno procesów kształcenia jak i infrastruktury technicznej.

Dzień ten był okazją do szczególnych podziękowań dla wszystkich pracowników oświaty w mieście. Nagrody i dyplomy od Burmistrz miasta otrzymali: Iwona Muskalska, Aneta Sulińska, Anna Kwapisz- Pańczyk i Arkadiusza Pompka.

Za osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej oraz osobiste zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w pracach organizacyjnych na rzecz poprawienia warunków funkcjonowania szkoły dyrektorzy szkół nagrodzili: MZS – Martę Wilczyńską, Urszulę Urbańczyk, Magdalenę Mysur, Dorotę Kiliańską, Joannę Berżowską, Halinę Przystalską, Katarzynę Janeczek – Sęk i Arkadiusza Wojdyłę. SP nr 2 Annę Kwapisz- Pańczyk, Beatę Cichecką, Martę Gocyła, Ilonę Witkowską, Annę Klich, Sylwię Jaworską – Szczech i Elżbietę Wystrychowską. Przedszkola Miejskiego w Porębie – Katarzynę Kucia, Katarzynę Kułach – Weselską i Agnieszkę Kurzak.

Przy muzyce zespołu „Retro” z MOK w Porębie, były wspomnienia a wielu przybyłych zapomniało o swych problemach życia codziennego, odzyskując humor, pogodę ducha.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ