Dni Poręby na sportowo

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 589
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Dni Poręby na sportowo

Post autor: e-poreba.pl » 18.09.2017, 09:13

W dniach 16-17 września obchodzono Dni Poręby na sportowo.

W sobotę 16 września w hali sportowej MZS w Porębie w odbył się Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego. Przed turniejem wiceprzewodniczący Rady Miasta Grzegorz Gąska wręczył od radnych Rady Miasta na ręce Roberta Bijaka puchar dla sekcji tenisa stołowego FORHEAND za V lat działalności. W turnieju o puchar Burmistrza zwyciężyła drużyna sekcji tenisa FORHEND z Poręby, kolejne miejsca zajęły reprezentacje: Stowarzyszenia Emerytów Nestor, AWF Katowice, Technikum M. Kopernika z Poręby, OSP Niwki/radni Rady Miasta. W turnieju indywidualnym młodzieży do lat 15 zwyciężył Grzegorz Pustuł, II miejsce zajął Oskar Machura, a III Szymon Machura. Uhonorowano też najmłodszego uczestnika 10-letniego Szymona Idziaka.
Na stadionie MKS odbył się Turniej Piłkarski Football Academy Zawiercie roczniki 2009-2012 w którym uczestniczyli młodzi piłkarze z: Zawiercia, Koziegłów, Myszkowa, Przegini k/Olkusza, Jerzmanowic, Ogrodzieńca i Poręby.

W hali sportowej MZS w Porębie w odbył się Turniej Mini Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Poręba. Wzięły w nim udział drużyny z Pilicy, Szczekocin i Poręby. Rywalizacja odbywała się w kategoriach trójek i czwórek. Byli to zawodnicy, którzy grają i trenują pod patronatem klubu Aluron Virtu Warta Zawiercie wykazując się wysokimi umiejętnościami siatkarskimi i toczyli między sobą zacięte pojedynki. Zwycięsko z rywalizacji trójek wyszła drużyna dziewcząt z Poręby, wyprzedzając drużyny chłopców z Pilicy i z Poręby. Natomiast w kategorii czwórek zwyciężyła drużyna Poręba I, drugie miejsce zajęła Pilica I a trzecie Poręba II.

Na terenie „Orlika” zorganizowano gry, konkursy i zabawy sportowe, które prowadził animator Roman Leszczyński. „Orlik” w Porębie zakwalifikowany został do ogólnopolskiej imprezy „Dzień Sportu na Orliku” organizowanej przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej i jako jeden z 380 Orlików (na 1688 Orlików w kraju) otrzymał gadżety i materiały promocyjne.

17 września już od godzin rannych trwały zawody wędkarskie spławikowo-gruntowe o Puchar Burmistrza Miasta. Zawody te zwyciężył Krzysztof Charaziński, II miejsce zajął Zenon Ziółkowski a III Jakub Szczepanowski.

Dużą popularnością cieszył się IV Bieg Porębski im. mjr Stanisława Drzewieckiego. W biegu głównym na dystansie 5500m zwyciężył Damian Połeć z Rudy Śląskiej a wśród kobiet Tamara Koczur z Myszkowa. W biegu na 3 km zwyciężyła Agnieszka Roner z Siemianowic Śląskich, a II była Katarzyna Żołnowska-Burda z Poręby. W kategorii mężczyzn zwyciężył Adrian Połeć z Rudy Śląskiej. Najstarszym zawodnikiem był 76-letni Józef Leski z Zawiercia. Najlepszą Porębianką była Katarzyna Żołnowska-Burda a najlepszym Porębianinem Karol Wojciechowski.

W Turnieju Strzelectwa Pneumatycznego zorganizowanego przez Klub strzelecki „Baskilia” w poszczególnych kategoriach zwyciężyli: juniorzy do 16 lat - I miejsce - Alicja Pucek, II miejsce - Antonina Nowak, III miejsce - Karolina Roner.
Kategoria „open” I miejsce - Przemysław Roner, II miejsce - Dawid Warmuz, III miejsce - Karol Cupiał.

W Turnieju Piłki Siatkowej w kategorii Junior i Kadet o Puchar Burmistrza Miasta Poręba wzięły udział drużyny: AZS PWSZ Nysa, AZS 2020 Częstochowa, UKS Jedynka Jaworzno, Dafi Społem Kielce, Aluron Virtu Warta Zawiercie. W kategorii kadet zwyciężyła drużyna AZS PWSZ Nysa, II miejsce - AZS 2020 Częstochowa, III miejsce - Dafi Społem Kielce, IV miejsce - UKS Jedynka Jaworzno, V miejsce - Aluron Virtu Warta Zawiercie. W kategorii junior: I miejsce - Dafi Społem Kielce, II – miejsce AZS 2020 Częstochowa, III miejsce - Aluron Virtu Warta Zawiercie, IV miejsce - AZS PWSZ Nysa. Warto dodać że w drużynie Aluron Virtu Warta Zawiercie występowali też zawodnicy z Poręby.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ