Spółdzielcy na jurajskim szlaku

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 589
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Spółdzielcy na jurajskim szlaku

Post autor: e-poreba.pl » 03.09.2017, 10:04

2 września odbył się XXXVI Regionalny Złaz Rodzinny Mieszkańców Osiedli Spółdzielczych Województwa Śląskiego im. Anieli i Tytusa Szlompków.

Spotkanie mieszkańców z różnych miast Śląska i Zagłębia w pięknym jurajskim plenerze razem z rodziną i sąsiadami, a także nawiązanie nowych przyjaźni po raz kolejny udało się. W tym roku w Złazie wzięło udział 1420 uczestników. Wędrowali trasami pieszymi wśród pięknych jurajskich ostańców.

30 osobowa drużyna Spółdzielni Mieszkaniowej z Poręby swoją trasę rozpoczęła od wspólnego pieczenia kiełbasek na Krępie. Kolejnym punktem było zwiedzenie grodziska na Górze Birów w Podzamczu. W drodze na metę uczestnicy Złazu obejrzeli źródła rzeki Czarnej Przemszy w Bzowie. Metę Złazu tradycyjnie wyznaczono u stóp Góry Zborów w Podlesiach obok hotelu „Ostaniec”.

Na mecie każdy uczestnik otrzymał smaczny gorący posiłek (żurek z kiełbasą), a także okolicznościowy upominek. Odbyło się wiele konkursów sprawnościowych z nagrodami. Wyróżniono najstarszych i najmłodszych uczestników Złazu.
Wspólna rodzinna zabawa i śpiewanie trwało do późnych godzin popołudniowych, a gdy opuszczano metę Złazu marzeniem każdego było to by ponownie spotkać się tu za rok.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ