Wycieczka do Zatorlandu

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 589
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Wycieczka do Zatorlandu

Post autor: e-poreba.pl » 25.07.2017, 08:25

19 lipca, w ramach akcji „Lato w mieście – lato z przygodą” MOK i MBP w Porębie zorganizowały wycieczkę do malowniczego miasteczka Zator, na terenie małopolski, w pobliżu Wadowic i Oświęcimia. Znajduje się tu największy w Polsce Park Ruchomych Dinozaurów ZATORLAND.

Zwiedzanie rozpoczęto od Parku Owadów, w którym miłośnicy przyrody mogli uzupełnić swoją wiedzę, oglądając 15 gigantycznych figur m.in. konika polnego, modliszki, biedronki, mrówki, skorpiona, stonki, ptasznika, żuka czy muchy. Dużą atrakcją dla zwiedzających okazał się dom, odwrócony do góry nogami. W domu tym, postawionym na dachu, poruszano się, chodząc po suficie, a nad głowami zwisały meble oraz samochód.

Głównym punktem wycieczki był Park Ruchomych Dinozaurów a podczas spaceru ścieżką edukacyjną w starym lesie, uczestnicy wycieczki usłyszeli i zobaczyli ponad 100 figur ruchomych prehistorycznych gadów, naturalnej wielkości, zaś w lunaparku obejrzeli w kinie 5D film „Zagłada dinozaurów” z wieloma efektami, takimi jak: trzęsienie ziemi, wiatr i opady śniegu.

Po obiedzie, podczas rejsu tramwajem wodnym zwiedzono, zlokalizowany na zbiorniku wodnym Park Mitologii, pełnym figur bogów, herosów i bohaterów z mitologii greckiej. Końcowym etapem wycieczki był Park Bajek, w którym dzieci podziwiały bohaterów opowiadań i baśni m.in. Królewnę Śnieżkę, Czerwonego Kapturka, Domek z piernika, Piratów i Lodową Krainę Królowej Śniegu.

Akcja „Lato w Mieście – Lato z Przygodą” jest finansowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Porębie oraz w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w 2017 roku i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w 2017 roku.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ