Porębski Uniwersytet Dziecięcy zakończył zajęcia

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 554
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Porębski Uniwersytet Dziecięcy zakończył zajęcia

Post autor: e-poreba.pl » 20.06.2017, 07:28

17 czerwca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie odbyło się uroczyste zakończenie zajęć Porębskiego Uniwersytetu Dziecięcego Wyższej Szkoły HUMANITAS.

W uroczystości uczestniczyli: prof. dr Maria Zrałek - Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych Wyższej Szkoły HUMANITAS w Sosnowcu, Burmistrz Poręby Ryszard Spyra, Ewa Marek - Kierownik Uniwersytetu Międzypokoleniowego, Dyrektor MOK w Porębie Karolina Ostrowska oraz koordynatorki Marlena Cichy i Karolina Wieczorek. Ostatni wykład „Magia kolorów” poprowadzili Łukasz Adam i Marcin Maszka z „Fabryki wiedzy”.

Uniwersytet Dziecięcy Wyższej Szkoły Humanitas to comiesięczne wykłady rozwijające kreatywność. Celem było zainspirowanie dzieci do własnych poszukiwań oraz pokazanie im różnorodności świata nauki i pomoc w uzyskaniu odpowiedzi na pytania nurtujące najmłodszych. W trakcie tegorocznych zajęć słuchacze wysłuchali m.in. wykłady o tematyce z ornitologii, entomologii, biologii, geografii, psychologii, techniki, paleontologii, fizyki i chemii. Mogli dowiedzieć się dlaczego wulkany zieją ogniem, jak to się stało ze wymarły dinozaury a także o ciałach stałych, cieczach i gazach. Zajęcia „Umysł jak ferrari” obejmowały zagadnienia z zakresu szybkiego czytania i technik pamięciowych, koncentracji uwagi oraz kreatywności a w zajęciach edukacyjnych „Lego robotyka” dzieci poznały sposoby konstruowania prawdziwie poruszających się robotów, z wykorzystaniem specjalnych zestawów edukacyjnych – klocków Lego WeDO oraz Lego Mindstorms.

Wszyscy młodzi studenci otrzymali promocję na następny rok studiów, co udokumentowane zostało wręczonymi dyplomami i pamiątkowymi medalami.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ