Piknik Rodzinny w MZS

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 553
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Piknik Rodzinny w MZS

Post autor: e-poreba.pl » 10.06.2017, 08:58

9 czerwca na placu Miejskiego Zespołu Szkół w Porębie, od godzin popołudniowych, rozwinięte parasole, ustawione stoliki, grająca muzyka i kuszące zapachy różnych potraw przypominały, że odbywa się tu „Piknik Rodzinny”.

Uczniowie wszystkich klas przygotowali stoiska. Licznie przybyli mieszkańcy mogli skosztować kilkanaście rodzajów smacznego ciasta, lody, naleśniki, gofry, różnorodne sałatki lub napić się wykwintnych napoi i koktajli. Dużą popularnością cieszyły się potrawy z grilla, przysmaki kuchni domowej (fasolka po bretońsku, bigos), wiejska chata (oferująca smakowitą wiejską kiełbasę, pachnący chleb własnego wypieku, wyborny smalec ze skwarkami, kiszone ogórki) a także prażonki, które są rodem z Poręby.

Stoiska oferowały różne usługi, np. w salonie urody, fryzur i wizażu można było zrobić makijaż, malowanie paznokci lub tatuaż. Atrakcją były też kule wodne, gokarty i pokaz OSP z Poręby i OSP z Niwek.

Wiele braw zebrały dzieci ze Szkolnego Ogniska Muzycznego oraz występy uczniów z wszystkich klas.

Jak stwierdzili organizatorzy „Piknik Rodzinny”, to bardzo dobry pomysł na integrację naszego środowiska. W jego przygotowaniach biorą udział rodzice, nauczyciele i uczniowie. Impreza wspierana jest przez wielu sponsorów, których określamy jako przyjaciół szkoły.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ