Szukali przebiśniegów

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 554
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Szukali przebiśniegów

Post autor: e-poreba.pl » 10.04.2017, 10:28

Od 44 lat tradycją są rajdy „Przebiśniegom na spotkanie”. Jest to wspaniała masowa impreza rozpoczynająca sezon rajdów pieszych organizowanych przez Oddział PTTK Zawiercie.

W tym roku 8 Drużyna Harcerska z Miejskiego Zespołu Szkół w Porębie wzięła udział XLIV Rajdzie i wędrowała jurajskimi szlakami.

Trasa rajdu wiodła szlakiem czerwonym i niebieskim z Ryczowa przez Wiesławów, Smoleń, Smoleń Zamek z metą w Pilicy. Harcerze dzielnie przeszli całą trasę a po drodze poznawali zabytki, przyrodę, zamek w Smoleniu a także sprawdzali swoje umiejętności marszu z mapą. Na mecie w Pilicy otrzymali dyplom, poczęstunek, jak również uczestniczyli w rywalizacji sportowej.

Ten pierwszy tegoroczny rajd jest wstępem do wielu ciekawych wypraw drużyny. Najbliższa ważna impreza to Zlot Hufca Ziemi Zawierciańskiej w bazie obozowej w Kostkowicach w miesiącu czerwcu.

Na metę rajdu po 11 kilometrach marszu w pełnym słońcu dotarli: Weronika Pantak, Magda Koczur, Emilia Makieła, Wiktoria Kurzawa, Bartosz Rauk, Oliwier Dziubiński, Filip Otręba, Daniel Strojec, Marcin Karcz,. Opiekunem grupy była druhna przewodnik Agnieszka Ślusarczyk-Rok.


/W.P/

ODPOWIEDZ