8 Drużyna Harcerska w Porębie

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 554
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

8 Drużyna Harcerska w Porębie

Post autor: e-poreba.pl » 10.04.2017, 10:17

W październiku 2016 roku z inicjatywy nauczyciela miejskiego Zespołu Szkół w Porębie mgr Agnieszki Ślusarczyk – Rok została wznowiona działalność drużyny harcerskiej. Ponownie więc nasze miasto znalazło się na mapie Hufca Ziemi Zawierciańskiej.

Poręba od początku miała mocno rozbudowaną strukturę harcerską, co uwidocznione jest w kronikach i na starych fotografiach. Od początku istnienia gimnazjum funkcjonowała 8 Drużyna Harcerska stworzona przez panią Agnieszkę. Tradycji stało się zadość i drużyna ponownie prężnie zaczęła działać. Uczniowie klas piątych, którzy stanowią trzon grupy, uczestniczyli w festiwalu harcerskim „Marcowe spotkania z piosenką”.

22 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu nie mogło zabraknąć naszych harcerzy. Celem festiwalu, jak co roku jest popularyzacja piosenki harcerskiej, konfrontacja umiejętności wokalnych i muzycznych środowisk harcerskich, promocja harcerskiej twórczości artystycznej, a przede wszystkim przeżycie wielu wspaniałych chwil.

Harcerze z 8 Drużyny Harcerskiej zaprezentowali piosenkę „Stokrotka” i „Kulfon”, ponieważ każda drużyna miała zaśpiewać piosenkę harcerską i hit lat dziewięćdziesiątych. Wszyscy wspaniale się zaprezentowali, świetnie się bawili, na koniec otrzymali wyróżnienie w postaci dyplomu, nagród rzeczowych oraz słodyczy .Na festiwalu śpiewali: Weronika Pantak, Emilka Makieła, Wiktoria Kurzawa, Magda Koczur, Daniel Strojec, Oliwier Dziubiński, Filip Otręba, Bartosz Rauk, Piotr Bednarski, Marcin Karcz, Mikołaj Mizerski, Oskar Kozłowski. Drużyna jest w trakcie rekrutacji, wszystkich chętnych zapraszamy na zbiórki.


/W.P./

ODPOWIEDZ