Olimpiada Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 554
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Olimpiada Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy

Post autor: e-poreba.pl » 27.03.2017, 09:36

Logistycy z Technikum im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół w Porębie wzięli udział w Olimpiadzie Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy zorganizowanym przez Pracownię Badań, Analiz i Strategii Rozwoju Edukacji w imieniu Centrum Kształcenia Ustawicznego (CKU) w Białymstoku.

19 uczniów z klasy II i III Technikum w zawodzie technik logistyk, którzy zgłosili się do udziału w Olimpiadzie, z sukcesem przeszło przez I etap szkolny w dniu 28.02.2017 i przystąpiło do II etapu okręgowego w dniu 14 marca.

Do Finału Olimpiady zakwalifikowało się ostatecznie 6 uczniów: Tomasz Bątorek, Katarzyna Helicka, Sandra Nawrot, Michał Mainka, Łukasz Bzdęga I Hubert Śpiołek.

- Jak co roku Olimpiada cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów Technikum w zawodzie technik logistyk. Jestem zadowolona z wyniku, w Olimpiadzie według danych organizatora brało udział 830 uczniów z 50 szkół. Ciszę się, że w tym roku aż 6 naszych uczniów będzie walczyć w Finale Olimpiady – powiedziała Agnieszka Andrzejewska nauczycielka uczniów.


Finał Olimpiady odbędzie się 31.03.2017 w Białymstoku i będzie składał się z dwóch części. Pierwsza polega na rozwiązaniu testu pisemnego, składającego się z 30 zadań zamkniętych wielokrotnego wyboru z zakresu programu Olimpiady. Druga część polega na udzieleniu odpowiedzi ustnych na pytania problemowe z zakresu programu Olimpiady.

Uczniowie wraz z opiekunem mgr Agnieszką Andrzejewską przygotowują się do Finału, w którym główne nagrody to wizyty studyjne w Parlamencie Europejskim dla trzech finalistów i trzy indeksy na kierunek Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku oraz nagrody rzeczowe dla 10 pierwszych miejsc.

Celem Olimpiady to m.in innowacyjne podejście do zagadnień związanych z polskim i europejskim rynkiem pracy; popularyzacja wśród młodzieży wiedzy o polskimi i europejskim rynku pracy oraz systemach kształcenia zawodowego w różnych krajach; popularyzowanie wśród młodzieży alternatywnych metod rozstrzygania sporów (m.in.: mediacji, arbitrażu).

/W.P./

ODPOWIEDZ