Zebrania sprawozdawcze OSP

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 554
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Zebrania sprawozdawcze OSP

Post autor: e-poreba.pl » 20.02.2017, 07:47

Trwają zebrania sprawozdawcze OSP w gminie Poręba za rok 2016.

Pierwsze zebranie odbyło się w OSP w Porębie. W zebraniu uczestniczył Burmistrz a zarazem Prezes Zarządu Miejskiego ZOSP w Porębie Ryszard Spyra, Skarbnik ZP ZOSP w Zawierciu Czesław Pantak, wiceprzewodniczący Rady Miasta Grzegorz Gąska, Komendant Zarządu Miejskiego ZOSP w Porębie Zbigniew August i Kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich Jakub Drabek.
Sprawozdanie z działalności Zarządu OSP Poręba przedstawił Prezes Dominik Pucek a projekt planu działalności na 2017 rok przedstawił Naczelnik Marcin Darocha. Jednogłośnie przyjęto sprawozdanie z działalności zarządu, sprawozdanie finansowe, Komisji Rewizyjnej, udzielono absolutorium ustępującemu zarządowi oraz przyjęto plan działalności oraz plan finansowy na rok 2017. Do akcji ratowniczo-gaśniczych i miejscowych zagrożeń druhowie wyjeżdżali 36 razy.

Podczas zebrania Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa uhonorowano Tadeusza Piskorskiego oraz 10 druhów odznaką za wysługę lat.

Druhowie z OSP w Porębie wykonali wiele prac na rzecz miasta m.in.: przy wycince krzaków i połamanych gałęzi z drzew, przy czyszczeniu basenu, przy porządkowaniu wieży wsadu wielkopiecowego i przy czyszczeniu Pomnika Pamięci Narodowej w Porębie. OSP Poręba wystąpiła w marcu 2016r. z pismem do Stowarzyszenia Świętokrzyski Bank Żywności i w kwietniu otrzymaliśmy dla mieszkańców naszego miasta 60 ton jabłek i 20 ton marchwi. Strażacy z Poręby uczestniczyli przy zabezpieczeniu wyścigu Tour de Polonie w Zawierciu, podczas imprez z okazji Dni Poręby i Festiwalu prażonek. Zrobili pokaz na terenie MOSiR dla dzieci z okazji Dnia Dziecka oraz zorganizowano prelekcje dla młodzieży szkolnej. Uczestniczyli z pocztem sztandarowym w uroczystościach z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, w święcie z okazji Dnia Niepodległości 11 listopada, w uroczystościach dożynkowych w Niwkach, podczas uroczystego odsłonięcia tablicy upamiętniającej pochowanych żołnierzy różnych Armii poległych podczas I Wojny Światowej a także w uroczystościach kościelnych.

OSP Poręba składa mieszkańcom Poręby podziękowanie za przekazanie 1% podatku oraz darowiznę na cele statutowe jednostki ze sprzedaży kalendarzy strażackich.


W zebraniu OSP w Niwkach uczestniczył Burmistrz a zarazem Prezes Zarządu Miejskiego ZOSP w Porębie Ryszard Spyra, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego Krzysztof Szlachta, były Komendant Powiatowy PSP w Zawierciu w stanie spoczynku st. bryg. Czesław Błażkiewicz, radny powiatowy Tomasz Ślusarczyk, st. aspirant PSP w Zawierciu Krzysztof Polak, skarbnik ZP ZOSP w Zawierciu Czesław Pantak, przedstawiciel UM w Zawierciu Marek Śliwa (członek OSP Niwki), Komendant Zarządu Miejskiego ZOSP w Porębie Zbigniew August, Kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich Jakub Drabek i Proboszcz Parafii w Niwkach ks. Marek Jelonek (członek OSP Niwki).

Sprawozdanie z działalności Zarządu OSP Niwki przedstawił Prezes Stanisław Borówka, sprawozdanie finansowe Skarbnik Marian Dworak a projekt planu działalności na 2017 rok przedstawił Naczelnik Karol Karcz. W trakcie zebrania druhowie podsumowali 2016 rok i jednogłośnie przyjęli sprawozdanie z działalności zarządu, sprawozdanie finansowe, Komisji Rewizyjnej oraz udzielili absolutorium ustępującemu zarządowi i przyjęto plan działalności i plan finansowy na rok 2017.

Do akcji ratowniczo-gaśniczych i miejscowych zagrożeń druhowie wyjeżdżali 31 razy a w czynie społecznym przepracowali na rzecz swojej jednostki oraz na rzecz miasta 2141 godzin.

Miłym akcentem zebrania było wyróżnienie Brązowymi Medalami za Zasługi dla Pożarnictwa dla dh. Pawła Mizery i Artura Sikory.

Strażacy z Niwek uczestniczyli przy zabezpieczeniu wyścigu Tour de Polonie w Zawierciu, podczas imprez z okazji Dni Poręby i Festiwalu prażonek. Uczestniczyli z pocztem sztandarowym w uroczystościach z okazji Dnia Niepodległości 11 listopada, w uroczystościach dożynkowych w Niwkach, a także w uroczystościach kościelnych.

OSP Niwki dzięki dotacji m.in. z KG PSP w Warszawie tj. KSRG – 10600zł, z FOŚ i GW w Katowicach tj. PROMESA z Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. śląskie – 3100 zł a także z własnych i innych źródeł zakupili sprzęt na sumę 14151zł 15gr.

Zebrani goście wysoko ocenili działalność statutową OSP Niwki i podziękowali druhom za dotychczasowa działalność i zaangażowanie. Druhowie OSP Niwki w 2017 roku będą obchodzić 90–lecie swojego istnienia.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ