Studniówka Zespołu Szkół w Porębie

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 553
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Studniówka Zespołu Szkół w Porębie

Post autor: e-poreba.pl » 04.02.2017, 16:06

W Sali Balowej „Luksor” odbyła się studniówka Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Porębie, w której uczestniczyli abiturienci Technikum i Liceum Ogólnokształcącego.

Witając wszystkich zebranych Paulina Kańtoch i Ola Szczerba powiedziały: - Za niedługo przystąpimy do pierwszego i jakże ważnego w naszym życiu egzaminu, zwanego egzaminem dojrzałości. Przed nami matura! Już dziś jednak nadeszła ta magiczna chwila, moment w życiu każdego z nas, w którym przepraszamy za nasze przewinienia i dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Wyrażamy wdzięczność dla wszystkich nauczycieli, którzy cały czas motywowali nas do działania, z wyrozumiałością traktowali nasze wybryki i byli dla nas niekwestionowanymi autorytetami w wielu dziedzinach zarówno nauki jak i życia.

Życzenia zdania pomyślnie egzaminu dojrzałości oraz samych sukcesów złożyli: Burmistrz Poręby Ryszard Spyra, w imieniu Starosty zawierciańskiego radny powiatowy Tomasz Ślusarczyk i Dyrektor szkoły Beata Mędrecka-Bańka, która uroczyście otworzyła studniówkę.

Bal rozpoczęto w takt poloneza z filmu „Pan Tadeusz”. Chłopcy elegancko prezentowali się w garniturach a dziewczęta w wyszukanych kreacjach przyciągały wzrok obserwatorów. Po tradycyjnym polonezie zatańczonym z dostojnością i bez większych pomyłek kroków, wszyscy zasiedli przy suto zastawionych stołach. Dopiero po lampce szampana rozpoczęło się prawdziwe studniówkowe szaleństwo.

Dobry humor widoczny był zarówno u profesorów jak i u maturzystów. Były sentymentalne wspomnienia i podziękowania w szczególności dla wychowawców Małgorzaty Olasek i Agnieszki Andrzejewskiej.

Szampańska zabawa trwała do białego świtu, mimo zmęczenia nikt nie chciał wracać do domu, każdy chciał, aby ta magiczna noc trwała wiecznie. Pozostały wspomnienia i 99 dni do matury. Mamy nadzieję, że spełni się przysłowie „jaka studniówka taka matura”.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ