Wojna o robótkę

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Wojna o robótkę

Post autor: Matt » 18.03.2005, 18:27

Przewodniczący Rady Miejskiej, Zbigniew Sałaciński prowadzi działalność gospodarczą i nie płaci podatków - poinformował nas jeden z miejscowych radnych, Edward Dorobisz. Zgodnie z jego informacjami przewodniczący prowadzi we własnym mieszkaniu zakład krawiecki. Kiedy postanowiliśmy to sprawdzić okazało się, że Sałaciński wykonuje w swoim domu... stroiki ślubne. - Nie jesteście pierwszymi - wzdycha przewodniczący. - Miałem już kontrole m.in. straży pożarnej i z elektrowni.

Radny Dorobisz o nieuczciwości przewodniczącego pisze do wszystkich możliwych instytucji. - Sałaciński nie wyodrębnił do prowadzenia swojej działalności pomieszczenia - pomstuje radny. - W związku z tym nie jest naliczany podatek lokalowy oraz koszty związane z energią elektryczną.

Przewodniczący potwierdza. - Rzeczywiście nie mam wydzielonego pomieszczenia, bo swoją działalność prowadzę na stole kuchennym - tłumaczy Sałaciński. Przewodniczący mówi, że wykonywanie stroików zajmuje niecały metr kwadratowy powierzchni mieszkania. - Bierze się jeden pasek materiału, igłę, nici i żyletkę - opowiada. - To taka robótka ręczna dzięki, której mogę sobie dorobić.

O „dorabianiu” przewodniczącego jako pierwsza dowiedziała się straż pożarna. Radny Dorobisz przesłał strażakom pismo, w którym informował, że w mieszkaniu Sałacińskiego prowadzona jest działalność z naruszeniem przepisów pożarowych. „Mieszkańcy obawiają się powstania pożaru a z uwagi na to, że w budynku jest gaz, może to się zakończyć tragicznie” - donosił radny. Kolejne pisma skierował Dorobisz do spółdzielni mieszkaniowej, burmistrza i Urzędu Skarbowego, gdzie pracuje żona przewodniczącego. - Dlaczego inni przedsiębiorcy muszą płacić podatki a przewodniczący nie? - pyta radny, który w Porębie prowadzi autosalon i co miesiąc musi płacić za powierzchnię, którą jego firma zajmuje.

Żadna z nasłanych przez Dorobisza kontroli nie wykazała, by Sałaciński w jakikolwiek sposób łamał prawo. - Ręce mi opadają - kwituje przewodniczący. - Działalność jest zarejestrowana jako „Modniarstwo - handel”. Jej prowadzenie nie odbywa się z wykorzystaniem mienia komunalnego. Co miesiąc płacę stały ryczałt - 36 zł, a za powierzchnię nie mogę płacić, bo nie mam za co. Składam też, jak prawo nakazuje oświadczenie majątkowe, w którym fakt wykonywania stroików jest zawsze odnotowywany. W ubiegłym roku zarobiłem na tym 4 tys. zł. Nie wiem dlaczego radny wywołał taką wojnę.

Poręba liczy sobie ponad 9 tys. mieszkańców. W mieście występuje jedna z najwyższych w powiecie stopa bezrobocia - 26 procent. To nie jedyny problem Poręby. Miasto musi oddać państwu 130 tys. zł. To kara za wykorzystanie dotacji niezgodnie z przeznaczeniem. Radny Dorobisz zasłynął już z wysyłania gigantycznej ilości pism interwencyjnych. Od początku swojej kadencji tylko do burmistrza miasta skierował ponad setkę listów. Radny zarzucał pracownikom magistratu nie tylko szereg nieprawidłowości, ale też blokowanie dostępu do informacji. - Nawet jeśli marnuje się 10 groszy z pieniędzy publicznych to trzeba to wyjaśnić - uważa Dorobisz. - Tak samo jest z firmą, którą prowadzi przewodniczący. Nawet jeśli podatek od tej jego deski miałby wynieść 1 grosz, to jak każdy powinien go płacić.

Komentarz DZ
Biedna ta Poręba, skoro przewodniczący Rady Miasta musi sobie dorabiać produkując stroiki ślubne. I bogata - w kontrolne inicjatywy radnego Dorobisza. Tyle że patrząc na to wszystko z perspektywy, to już nie wiadomo - śmiać się czy płakać?

Komentarz: Dariusz Zalega
Anna Malinowska - Dziennik Zachodni

bigfoot
Nowicjusz

Post autor: bigfoot » 19.03.2005, 09:00

Oto kolejny popis (moim zdaniem nieudany) pana dorobisza(piszę z małej ,bo nie szanuję jego osoby).Powinniśmy mu nadać status "Super Radnego Miasta Poręba".Nie wiem jak wy ale mnie się wydaje ,że to przestaje już być śmieszne i coś z tym należałoby zrobić.Przecież nie można bezkarnie obmawiać po kolei wszystkich którzy sprawują jakiś urząd w Porębie. Zarzuca Sałacińskiemu ,że ten nie płaci podatków , ciekawe bo jemu dwa razy Urząd Miasta umażał podatek w sumie 12 tys zł.Ciekawe na jakie j podstawie , przecież salon prosperuje dobrze. To ,że dorobisz jest jebnięty to już nie raz ,nie dwa pisane było na forum ale napisać należy coś jescze :dorobisz - z twojej głupoty ludzie już się śmieją , sam działasz na swoją szkodę ale ty i tak tego nie zrozumiesz bo za tępy jesteś.Z twoją głową jest tak samo jak z pomarańczami z nieudanego importu - wielki a po obraniu grubej skórki owoc mizerny i malutki a w dodatku dużo pestek.

Awatar użytkownika
tong po
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: tong po » 19.03.2005, 21:28

Brawo panie radny..

Aby jedna osoba sie wzieła za ujawniane przekrętów i spraw o których mieszkancy nigdy by sie niedowiedzieli..
Tylko znając życie to i tak pan nic niezdziała ,ale zycze powodzenia...
PS. NIECH PAN WALCZY O TA HALE SPORTOWĄ ,NO BO BASEN JUZ MAMY.Mieszkancy maja goraca prosbe o to zeby była cieplejsza woda w basenie :))))))
'co nas nie zabije to nas wzmocni"

Awatar użytkownika
sa1at
Nowicjusz

Post autor: sa1at » 20.03.2005, 09:59

Wielkie brawa dla Pana radnego Dorobisza.Jako Porębianin i jako człowiek dziękuję z całego serca Panu za rozwikłanie i naświtlenie nam mieszkańcom Poręby afery stulecia.Może należałoby powołać komisję śledczą aby zbadała sprawę.Ja czytając ten artykuł zrozumiałem ,że żadnych nieprawidłowości nie stwierdzono,więc o co ta cała sprawa.Na koniec podpowiem Panu jakie jeszcze afery nie zostały naświetlone a należałoby je pokazać całemu światu:podobno Burmistrz Śliwa wyciera tyłek lewą ręką a nie jak powinno się prawą, Burmistrz Macherzyński "wyprzedzał na trzeciego" a Przewodniczący rady uśmiechając się marszczy brwi - pewnie złośliwie. Normalnie żenada!!!!.

ODPOWIEDZ