Nowe Tesco w Porębie – otwarcie już wkrótce

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Nowe Tesco w Porębie – otwarcie już wkrótce

Post autor: Matt » 18.08.2011, 17:15

Informacja prasowa
18 sierpnia 2011r.
Obrazek
Już za kilka dni pierwsi klienci zrobią zakupy w nowym Tesco w Porębie. Czekają na nich tysiące produktów. Nie zabraknie wyrobów lokalnych producentów oraz tanich marek na wyłączność Tesco. W sklepie pracę znalazło 20 osób.

Na półkach nowego sklepu klienci znajdą ponad 3600 produktów. Oferta składa się głównie z polskich produktów oraz wysokiej jakości wyrobów marki własnej Tesco. Są one alternatywą dla produktów znanych z dyskontów, zarówno pod względem ceny, jak i jakości.

„Tesco to niskie ceny, ale przy znacznie szerszej ofercie. A do tego bezpłatne reklamówki i dogodne godziny otwarcia” – mówi Michał Sikora z biura prasowego Tesco Polska.

W ofercie nowego sklepu Tesco znalazły się także regionalne i lokalne wyroby w atrakcyjnych cenach. Dołączenie ich do oferty sklepu jest odpowiedzią na duże zainteresowanie klientów regionalnymi smakami. W sklepie znajdziemy m.in. pieczywo z piekarni Mirpol, nabiał z Częstochowskiej Spółdzielni Mleczarskiej Mleczgal oraz wodę mineralną Złoty Potok.

Zaletami nowego supermarketu są długie godziny otwarcia (od poniedziałku do soboty od 7 do 22, w niedziele od 9 do 21) oraz możliwość opłacania rachunków przy kasach.

W nowym sklepie Tesco zatrudniło 20 mieszkańców Poręby i okolic. Już teraz pracują oni w sklepie, przygotowując go na wielkie otwarcie dla klientów. Planowane jest ono na koniec sierpnia.

biuro prasowe
Tesco Polska

gość
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nowe Tesco w Porębie – otwarcie już wkrótce

Post autor: gość » 20.08.2011, 16:18

Trzeba podkreślić że z 20 osób pracę znalazła tylko połowa mieszkańców Poręby. Trzeci market w Porębie to istny cyrk.
Ciekawe ile padnie małych sklepów oraz ilu ludzi straci pracę .Częstochowa- dzięki tesco w Porębie widać wszyscy zarobią tylko nie Poręba , a miało być tak pięknie .
Wspaniałą atrakcją są również powstałe dzięki tesco wysepki na drodze krajowej na których wielu kierowców miało przyjemność wylądować . Utrudnienia dotyczą pogotowia , pojazdów o dużych gabarytach, ciężarówek .Jak otworzy się tesco to dopiero ludzie zobaczą korki, stłuczki i wiele innych atrakcji. Swoją drogą może jeżeli dyrekcja dróg krajowych wspólnie z inwestorem nie widzą problemu to może warto zorganizować blokadę drogi w tym miejscu i zwrócić większą uwagę mediów na ten problem.
Budowa trzeciego marketu była w mojej ocenie bardzo złym posunięciem ,które w efekcie doprowadzi do upadku drobny handel a następstwem tego będzie utrata pracy przez wielu mieszkańców Poręby.
Osobiście zachęcam mieszkańców naszego pięknego miasta do większego zainteresowania się postepowaniem naszych władz i aktywny udział chociażby w sesjach Rady Miasta a warto bo mamy poważne problemy .
pozdrawiam.

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 21.08.2011, 11:09

A ja się cieszę. Konkurencja wymusza nizsze ceny,a moj budżet nie jest za wysoki. Co do małych sklepów i ich właścicieli to mam mieszane uczucia.Moja zona będac na stażu musiała zasuwać jak normalny pracownik,a gdy wzieła 2 dni chorobowego była totalna wojna. Inny własciciel zaproponował jej prace,ale oczywiście na czarno,bo inaczej go nie stać ,chociaz jezdzi autem za 100 tysiecy.Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka.

Kam228
Nowicjusz

Post autor: Kam228 » 21.08.2011, 11:56

Też nie widzę problemu ponieważ czym większa konkurencja tym lepiej

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 21.08.2011, 19:20

gość pisze: Osobiście zachęcam mieszkańców naszego pięknego miasta do większego zainteresowania się postepowaniem naszych władz i aktywny udział chociażby w sesjach Rady Miasta a warto bo mamy poważne problemy .
Z całym szacunkiem, ale co władze mają do tego kto co stawia na swojej działce? Działka została sprzedana i teraz właściciel może sobie zrobić na niej co chce dopóki prawa nie łamie. Sprawa drogi też niestety nie leży w kwestii władz miasta bo droga nie jest własnością gminy Poręba. Jeśli mnie pamięć nie myli to tą drogą zarządza GDDKiA więc jakby chcieli to by sobie mogli nawet co 10 metrów wysepki zrobić a mieszkańcy i władze miasta mogliby im przysłowiowo naskoczyć.
Też uważam, że trzeba patrzeć władzy na ręce, ale nie przesadzajmy i nie oskarżajmy ich o rzeczy, na które wpływu nie mają.

Zaś co do supermarketu to dobrze, że powstał bo będzie to kolejna instytucja, która będzie odprowadzała podatki do kasy miasta regularnie, w przeciwieństwie do np. FUMu. No, ale jak ja miałby wybierać to wolałbym Lidla zamiast Tesco bo w tym pierwszym mają fajniejsze promocje ;)
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

Porebianinn
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Porebianinn » 21.08.2011, 20:05

Witam. Mądrego to miło się słucha i czyta. Pozdrawiam.

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 22.08.2011, 08:43

Witam.
Fasolki na DK fajna rzecz dla... TESCO. Inaczej na to będą patrzeć kierowcy.
W chwili obecnej brak oświetlenia wysepek a tablice , które ostrzegały i nakazywały objazd wysepek, zlikwidowano.
Ponieważ wiem o istnieniu wysepek, jadąc nocą wytrzeszczałem oczy aby je dostrzec i ominąć. Zobaczyłem je w ostatniej chwili.Gdybym nie był świadkiem jak w podobnych okolicznościach w nocy w innym mieście facet przy wyprzedzaniu trafił na fasolkę( co tam znaki) i jechał kilkaset metrów po nie swoim pasie , też bym się fasolkami nie przejmował.

Biznes jest potęgą i widać to po expresowej reakcji dyrekcji DK na pomysł TESCO.
Tymczasem już wiele wody upłynęło od czasu wybudowania wyborczej Krynicznej promenady a zarząd DK olewa wykończenie zjazdu na połączeniu z drogą krajową( słyszałem że Rada Miasta nie ma tam takiej siły przebicia jak biznes i dlatego jest jak jest).
Jeszcze dłużej czeka na swoją kolej mały drobiazg - zlikwidowanie różnicy poziomu na połączeniu DK ze starą drogą w Krzemiendzie( zimą mała auta osobowe muszą się po opadach śniegu gimnastykować przy wjeździe na główną drogę). Czekam na wykończenie nowej restauracji w tym miejscu, bo patrząc na fakty jest nadzieja, że po oddaniu jej do użytku biznes swoją siłą argumentacji dokona tego czego nie można było zrobić przez lata.
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 22.08.2011, 15:22

Wielkie otwarcie
25 sierpnia 2011 r.
godz. 8:00

:arrow: Gazetka on-line

źródło: http://www.tesco.pl/sklepy/poreba-ul-lu ... lskiego-5/
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

ODPOWIEDZ