Grały serca WOŚP

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Grały serca WOŚP

Post autor: Matt » 10.01.2011, 11:10

9 stycznia po raz dziewiąty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w Porębie.

Środki zebrane podczas XIX Finału WOŚP zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. W Porębie już od rana wolontariusze z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Porębie wyruszyli ze skarbonkami.

Główne imprezy oraz prezentacje artystyczne odbywały się na scenie MOK, gdzie wystąpili młodzi artyści z MZS, dziecięca grupa taneczna z MOK a przeboje wiecznie młode wykonał zespół „Złota Jesień”. Mocne uderzenie rocka wykonała grupa „Fatal Death” a przeboje muzyki rozrywkowej zespół „Delight”. Gościem wieczoru była grupa BREW.

Dużym powodzeniem cieszyła się „Wiejska chata” w której można było skosztować swojskich wyrobów. Podczas licytacji, którą przeprowadził Paweł Kołodziejczyk, można było zakupić pamiątkowe gadżety WOŚP oraz wiele podarunków przekazanych przez miejscowych sponsorów.

- W tym roku Zespół Szkół po raz dziewiąty był organizatorem WOŚP w naszym mieście. Udało nam się zebrać ok. 14 tys. zł – mówi Krystyna Rok szefowa sztabu WOŚP w Porębie. - Pragnę bardzo podziękować mieszkańcom naszego miasta za przekazane pieniądze oraz naszym wolontariuszom.

Wielkie granie w Porębie zakończono przed budynkiem MOK ogniskiem i tradycyjnym światełkiem do nieba. Najwięcej emocji dostarczył pokaz gaśniczo–ratowniczy w wykonaniu druhów OSP Poręba – OSP Niwki.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Włodzimierz Pucek

Awatar użytkownika
prezesso222
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Re: Grały serca WOŚP

Post autor: prezesso222 » 10.01.2011, 13:37

wooow ale średnia ok 1,55 na mieszkańca hmmm
szkoda gadać choć jak bylem w zeszłym roku to śmiać mi się chciało bo te nasze tzw vipy licytowały tylko do 50zł a potem ktoś przebijał i koniec masakra na dzieci szkoda. Ale jak by nie było zaobserwowałem ze vipy jak to vipy kasy mało dały ale na zdjęciach niemal wszystkich są a ci co dawali najwięcej ślad zaginął ale cóż taka rola jest niezależnego dziennikarza, który musi pokazywać vip-ów.
Pozdrawiam

bobo233
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: bobo233 » 10.01.2011, 14:15

Zero pojęcia o tej akcji WOŚP masz. To akcja dobrowolna daje ten kto chce i ile chce. Ujęto wszystkich na fotkach nikogo nie pominięto z licytujących. Najpierw się rusz i przyjdź zamiast pisać bzdety. Ponad to nie każdy ma życzenie się ujawniać ile daje. Skąd ty wiesz ile ktoś wrzucił do puszki? Twój post to totalna porażka...

Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Kleopatra » 10.01.2011, 14:27

Cieszy że uzbierano ok. 14 tys. zł. Widać że w Porębie są też ludzie o dobrych sercach. Szkoda tylko że podczas licytacji nie widać ludzi biznesu z terenu Poręby. Z władz naszego miasta podczas licytacji widziałam burmistrza i panią sekretarz. Bardzo aktywny podczas licytacji był radny pan Gąska, radna pani Skulimowska i Gocyła a także radni Pan Widurski, pan Spyra, pan Hadrych, i pan Zieliński. Szkoda że inni radni nie mieli czasu aby wziąć udział w licytacji. Koleżanka z Łaz mówiła że tam zebrano ponad 30 tys. zł ale tam za to podobno bardzo aktywnymi byli ludzie miejscowego biznesu.

baca-24
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: baca-24 » 10.01.2011, 14:54

Niech ktoś takich bajek jak „bobo233” nie opowiada. Przecież osoba startująca na radnego wie ze będzie osobą publiczną i elektorat ją będzie obserwował czy uczestniczy tez w zyciu społecznym. Chyba ze ta osoba startowała po to aby za otrzymaną dietę poprawić sobie swój budzet. Z tego co słyszałem od tego co był wolontariuszem to z banknotów najwięcej wrzucano po 10 zł, ale podobno znaleźli się też dowcipnisie co wrzucali stare 100 zł. Bobo domyślam się że ty może jesteś tym radnym którego nie było i tak piszesz.

bobo233
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: bobo233 » 10.01.2011, 15:17

nie kumasz cza-czy. Przecież ktoś mógł wyjechać z miasta albo być gdzie indziej wesprzeć akcje przeciez pieniądze i tak wpłynął na 1 konto WOŚP. Wogole nie kumasz przeslania WOŚP człowieku.

Awatar użytkownika
prezesso222
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: prezesso222 » 10.01.2011, 16:20

wielki szu bobo zastanów się sam co piszesz bo mówisz skąd wiesz ile wrzucili albo że ktoś wyjechał i gdzieś indziej wrzucił hmmm?
to co są na zdjęciach bracia i siostry bliźniacy??
poza tym nie wstyd ci że na tyle mieszkańców aż tak mało zebrano i średnia 1,55 na mieszkańca masakra to skoro ktoś wrzucił 100zł to już daje za 60 osób proste do policzenia co
a co do licytacji w zeszłym roku byłem i sam widziałem i licytowałem,a ktoś kto dał więcej niż ja czy radni na zdjęciu go nie widziałem ale to tylko moja opinia a co do licytacji w tym roku sorry ale jak zwykle fanty były tak liche że wolałem nie wychodząc z domu zalicytować coś bezpośrednio na wośp. ale widzę ty nie masz pojęcia bo zapewne wrzuciłeś zecisza i dyskutujesz a radni mają trochę więcej czy wielkie vipy i co nie wstyd że da 50zł i wielce go chwalą.
Ja ogólnie idee wośp chwalę i szanuję tylko mnie jako osobę, która się wychowała w Porębie i na szczęście już tu nie mieszkam wstyd za takie coś i przemyśl sobie to.
ps. poza tym podam ci jeszcze jeden przykład od kogoś kto pracuje w jednym z większych sklepów w porębie jak co tydzień w niedziele pełno ludzi przez cały rok a jak nagle wczoraj pokazały się puszki to od razu mniej ludzi i czy to o czymś nie świadczy?
komentarze pozostawiam dla każdego we własnym zakresie
aaa i sam widzisz Łazy piszą że zebrały ok 30 tyś a mieszkańców jak by nie było ok 7tyś a u nas niecałe 9tyś

Wlodi
Redaktor

Post autor: Wlodi » 10.01.2011, 16:24

Na zamieszczonych zdjęciach nie wszyscy są, którzy brali udział w licytacji fantów WOŚP i innych gadżetów, ponieważ przez kilkanaście minut miałem „awarię” aparatu fotograficznego.
Szkoda że pokaz gaśniczo - ratowniczy w wykonaniu druhów z OSP z Niwek i OSP z Poręby był po godz. 20.00 kiedy było już ciemno. Następny pokaz postaramy się zorganizować z okazji Dni Poręby tak aby widzowie mogli obejrzeć z bliska pokaz ratownictwa medycznego. Za ten pokaz szczególnie duże brawa za liczny udział druhów z OSP Niwki.

Maxi
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Maxi » 11.01.2011, 10:02

znalazłem filmik z pokazu
http://www.youtube.com/user/TheSGFP

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 11.01.2011, 12:28

Dezauwuowanie albo deprecjonowanie :D akcji WOŚP w Porębie jest niesmaczne :?
W myśl powiedzenia "ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka" efekt został osiągnięty.
Sami zbiórkowicze- wolontariusze też byli zachwyceni i usatysfakcjonowani.
Korzenna plastyczka sama była niezwykle zadowolona ,że jej dzieła wylicytowano aż po 100 zł za sztukę
Artyści też na scenie pokazali się z dobrej strony
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

ODPOWIEDZ