Ostrzeżenie meteorologiczne dla regionu

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Ostrzeżenie meteorologiczne dla regionu

Post autor: Matt » 10.02.2010, 19:28

W woj. śląskim meteorolodzy ostrzegają przed zamieciami i intensywnymi opadami śniegu. W ciągu doby może spaść nawet 20 centymetrów świeżego puchu.
Będzie też mocniej wiało w porywach nawet do 55 kilometrów na godzinę. Taka pogoda może spowodować tworzenie się zasp i utrudnienia komunikacyjne.

Obrazek MB / IAR

syriusz
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Ostrzeżenie meteorologiczne dla regionu

Post autor: syriusz » 14.02.2010, 22:03

mam zapytanie do wladz naszego wspaniale zaśnieżonego MIASTA PORĘBA ,kto wpadł na pomysł wysłania do akcji odśnieżania fadromy ,uzbrojonej w pług z zębami w osiedle na ul.Chopina i Mickiewicza ?pan obsługujący fadrome boi się wjechac w osiedle i odśnieżyc parkingi i drogi wewnetrzne na osiedlu , aby nie uszkodzić samochodów i chwała mu za to bo ma racje ,takim sprzętem to moze odśnieżać drogi glówne albo leśne ,czyżby znowu zaskoczyła zima urzędasów! dlaczego nie ma sprzetu lżejszego do odśnieżenia dróg i parkingów w osiedlach !przeciez podatki i czynsze płacimy cały miesiąc łącznie z weekendami.fadroma pojeżdzi po miescie narobi wiecej hałasu i smrodu , a pózniej jakie koszty aj , aj trzeba podnieśc czynsze!radni i urzędasy tylko wyglądają przez firanki w oknach i zacierają ręce czy będzie po zimie premia?

Karol Hadrych
Radny

Post autor: Karol Hadrych » 15.02.2010, 08:07

Proszę Pana za tzw. akcję zima czyli odśnieżanie ulic odpowiada MPGKiM w Porębie. Nie tylko wspaniale zaśnieżona jest Poręba ale cała Polska. Zima paraliżuje wszystkie miasta i proszę nie pisać, że taka sytuacja ma się tylko w naszym mieście. Przypuszczam, że fadrom został wynajęty przez służby UM bądź MPGKiM w celu dojazdu autokarów na mecz Jastrżębie - Częstochowa w ramach otwarcia hali. Dziwi mnie trochę to, że nie widzi Pan jak pracownicy MPGKiM codziennie świątek - piątek walczą ze śniegiem. Proszę nie pisać, że Radni podnoszą czynsze i czekają na premie bo jest to bardzo nie taktowne i mija się z prawdą. Jeśli ma Pan jakieś uwagi to proszę to zgłosić Radnemu ze swojego okręgu, przypuszczam, że skoro pisze Pan o Chopina, to być może mogę nim być ja, a wtedy postaram się Panu zawsze udzielić kompetentnej odpowiedzi by uniknąć nieprawdy i emocji na forum e - poreba.

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 15.02.2010, 08:36

Muszę tu wesprzeć Karola. Co rano przed godz. 7 idąc do pracy w okolicach ul. Mickiewicza i Chopina widzę w kilku miejscach pracowników MPGKiM odśnieżających chodniki oraz ulice na wszelkie sposoby. Nie mogę im tu niczego zarzucić - lepiej się tego raczej nie da zrobić.
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

syriusz
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: syriusz » 15.02.2010, 20:34

przestańcie motać i robic ludziom wode z mozgów ,jacy to jesteście pracowici ,wiem ze wybory tuż ,tuż ,nie tylko wy widzicie co sie naprawde robi!
Ostatnio zmieniony 17.02.2010, 10:56 przez syriusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 15.02.2010, 20:59

O cholera, następny. Jaką kasę? :) Człowieku zastanów się co piszesz. Wychyl od czasu do czasu głowę spod tego śniegu i zaczerpnij świeżego powietrza ;)
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
Vinc
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Vinc » 15.02.2010, 22:39

syriusz pisze:...radni i urzędasy tylko wyglądają przez firanki w oknach i zacierają ręce czy będzie po zimie premia?
W końcu ktoś wyraził również moje zdanie, ja także uważam, że urzędnicy i radni mieszkają w enklawie i na pewno nie mają śniegu i problemów z nim związanych, a jeśli go mają, to na pewno mają taki malutki sprzęt, który im wszystko od linijki odśnieży. Powiem więcej... gdybyśmy mieli dostęp do morza, to na pewno tego śniegu byłoby zdecydowanie mniej (wiadomo, klimat morski), a przez to może czynsze byłyby mniejsze. Jak myślisz Syriusz?

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 16.02.2010, 01:47

syriusz pisze:a ty Matt musisz być za urzędasami bo masz od nich kase,,i nie cenzuruj mnie !!
Właśnie, Matt gdzie tego Bentleya trzymasz co to go od radnych dostałeś? Pewnie w garażu przy tej willi co sobie postawiłeś za kasę od nich?

No a teraz na poważnie panie syriusz, ma pan jakieś dowody na to, że serwis e-poręba jest finansowany przez "urzędasów" czy jest to zwykłe pomówienie? Tak pytam z ciekawości, bo podejrzewam, że dowody mogą być równie mocne i prawdziwe jak te w sprawie Talibów w Klewkach. Proszę się nie krępować i napisać, chętnie się pośmieję...

P.S Radzę także opanować gramatykę i ortografię. Ja bym się wstydził, gdybym nie potrafił poprawnie zdania napisać.
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 16.02.2010, 07:55

Cpt_Willard pisze:
syriusz pisze:a ty Matt musisz być za urzędasami bo masz od nich kase,,i nie cenzuruj mnie !!
Właśnie, Matt gdzie tego Bentleya trzymasz co to go od radnych dostałeś? Pewnie w garażu przy tej willi co sobie postawiłeś za kasę od nich?
A właśnie nie przy willi... Pod śniegiem stoi na Dworcowej koło Urzędu. Ledwo kluczyki wręczyli, przejechał pług i tyle miałem uciechy z prezentu. Celowo to robią. 'Przychylności na forum za mało było' czy jakoś tak to nazwali. Co zrobić... Yellow_Colorz_PDT_17

syriusz
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: syriusz » 16.02.2010, 10:15

Wilard uważaj ,żebyś nie wpadl w samouwielbienie ,bo to juz choroba .Bierz łopate i w śnieg !Matt to jest forum na którym ,należy poruszać nurtujące nas tematy ,nie można robic w Porębie Białorusi!

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 16.02.2010, 11:10

No a jakoś nie widac żeby MPGKiM wzieło śię za odśnieżanie dachów?? Śniegu na nich sporo
,,sens jakiegoś epizodu nie tkwił w środku jak pestka,lecz otaczał z zewnątrz opowiesc,która rzucała nań światło
-jak blask oświetla opary-
na wzór mglistych aureoli,widzialnych czasem przy widmowym oświetleniu księżyca"...

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 16.02.2010, 12:39

syriusz pisze:Wilard uważaj ,żebyś nie wpadl w samouwielbienie ,bo to juz choroba.
Zadam po raz kolejny pytanie czy masz jakieś dowody na finansowanie e-poręba przez władze miasta? Jeśli nie masz to mogę po prostu cię nazwać kłamcą.
syriusz pisze:Matt to jest forum na którym ,należy poruszać nurtujące nas tematy ,nie można robic w Porębie Białorusi!
Jasne, że tak. Jest tylko pewna różnica pomiędzy poruszaniem ważnych tematów a kłamaniem i obrażaniem innych. Nikt nikogo nie będzie cenzurował gdy napisze, że mu się to czy tamto nie podoba, lub ma takie a nie inne zdanie. Jednak trzeba to poprzeć jakimiś argumentami a nie od razu zaczynać obrażać bo mają inne zdani. Trochę kultury się nada.
syriusz pisze:Bierz łopate i w śnieg !
Już dziś odśnieżałem swoje podwórko. Tobie nadal polecam zapoznanie się z zasadami poprawnej pisowni!
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

syriusz
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: syriusz » 16.02.2010, 13:11

zima trzyma>
Ostatnio zmieniony 17.02.2010, 10:53 przez syriusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 16.02.2010, 13:40

syriusz pisze:dlaczego Wilard zależy ci na tym ,
Z tego samego powodu, z którego tobie zależałoby na tym gdyby ktoś nazwał cię bezpodstawnie np. złodziejem. Bez żadnych dowodów, tylko dlatego, że ma inne zdanie.
syriusz pisze:może się Mylę
Nawet na pewno się mylisz.
syriusz pisze:a ty jak możesz siedziec w pracy,pisać na forum i brać jeszcze za to pieniądze, moze się też mylę??
Siedzę w domu, nie w pracy. Nikt nie płaci mi za pisanie na forum. Moje opinie i poglądy nie są na sprzedaż.
Więc jak widzisz znów się mylisz. Nawet nie zapytam czy potrafisz to udowodnić...
syriusz pisze:lepiej zajmijcie się porządkami w mieście
Nie wiem czemu w liczbie mnogiej? Coś w stylu "obywatelu zajmijcie się porządkami w mieście"? Na tyle na ile mogę zajmuję się tym. Nie śmiecę na ulicach, w domu segreguję śmieci, i odśnieżam przed placem. A wy obywatelu co robicie?
syriusz pisze:a od mojej ortografii spier,,,jw krzaki!!
Regulamin czytał? Czy mam przypomnieć?
Art. 12. Zabronione jest:
(...)
b. używanie słów wulgarnych oraz obrażanie pozostałych użytkowników Forum.
(..)
No a później wypisujesz teksty o cenzurze i mordowaniu demokracji. Wolność słowa nie oznacza przyzwolenia na rzucanie mięchem i obrażenie innych ludzi, bo przede wszystkim obowiązuje coś takiego jak kultura osobista.
syriusz pisze:nie wiesz czego sie czepiać ?prawda kole??
Straszliwie kole w oczy, oj straszliwie, ale ortografia. Niestety fora internetowe mają to do siebie, że zawieramy swoje myśli w formie pisanej. No a żeby się to wygodnie czytało innym należałoby przestrzegać pewnych podstawowych zasada ortografii i gramatyki. Jest to zawarte w podstawowych zasadach Netykiety.
Hunter S. Thompson

syriusz
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: syriusz » 17.02.2010, 10:42

Cpt. Willard dajmy juz spokój , nie chciałem nikogo obrazić ,przecież dyskutujemy o akcji zima w mieście ,jeżeli ktoś poczul się obrażony przepraszam ! Forum pomogło, wczoraj odśnieżyli os. Chopina i Mickiwicza ,dziękuję komunalnym w imieniu mieszkańców .

ODPOWIEDZ