Dzień zdrowia

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 640
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Dzień zdrowia

Post autor: e-poreba.pl » 09.04.2018, 19:20

7 kwietnia 2018r. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Porębie zorganizował Dzień Zdrowia. Akcja ta, pod patronatem Burmistrza Miasta Poręba, Ryszarda Spyry służąca poprawie zdrowia, cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, w tym bezpłatne badania i konsultacje u specjalistów z dziedziny kardiologii, profilaktyczne badania prostaty wraz z USG. W mobilnym osteobusie wykonywano badania gęstości kości. Dużym zainteresowaniem cieszyły się porady u doświadczonych dietetyków, którzy wykonywali też pomiar tkanki tłuszczowej. Na bieżąco wykonywano bezpłatne badania EKG, poziomu cukru we krwi, poziomu cholesterolu i ciśnienia tętniczego. Przed przychodnią mieszkańcy mogli oddać krew w mobilnym punkcie poboru krwi – krwiobusie.

- Bardzo się cieszę, że w tej akcji „Dzień zdrowia” tak licznie przybyli mieszkańcy Poręby –mówi kierownik SPZOZ w Porębie lek. med. Lidia Rok–Kasztalska. - Każdy, kto się do nas zgłosił, został przyjęty i przebadany przez doświadczonych specjalistów. Z tych badań skorzystało ponad 200 pacjentów. Mam nadzieję, że dzięki tym badaniom uda się uratować wiele osób. Bo jeśli uda się rozpoznać chorobę w pierwszym stadium rozwoju, to istnieje nadzieja na całkowite wyleczenie, a życie ludzkie przecież jest bezcenne.

Wielu mieszkańców składało podziękowania organizatorom tej akcji oraz przybyłym specjalistom, lekarzom i pielęgniarkom, za ich czas, poświęcony na udzielanie porad i wykonywanie wielu badań. Dzięki tej akcji można było bezpłatnie skorzystać z badań i porad wielu przybyłych tu specjalistów. Jak powszechnie wiadomo dostępność do specjalistów jest mocno ograniczona a takie lub podobne inicjatywy, chociaż raz w roku, będą z korzyścią dla potencjalnych pacjentów.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ