Poloneza czas zacząć

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 632
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Poloneza czas zacząć

Post autor: e-poreba.pl » 21.01.2018, 10:08

W Sali Bankietowej „Na Skarpie” 20 stycznia odbyła się studniówka Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Porębie, w której uczestniczyli abiturienci Technikum i Liceum Ogólnokształcącego.

Witając wszystkich zebranych Sandra Nawrot, Wiktoria Studzińska, Bartłomiej Olender i Karol Marcisz powiedzieli m.in.:
-Przez wszystkie lata spędzone w naszej szkole napotykaliśmy różne problemy te mniejsze i te większe, ale zawsze z pomocą, nauczycieli wychodziliśmy z opresji bez szwanku. Wyrażamy wdzięczność dla wszystkich nauczycieli, którzy cały czas motywowali nas do działania, z wyrozumiałością traktowali nasze wybryki i byli dla nas niekwestionowanymi autorytetami w wielu dziedzinach zarówno nauki jak i życia.

Życzenia zdania pomyślnie egzaminu dojrzałości oraz samych sukcesów złożyli: Burmistrz Poręby Ryszard Spyra, Wicestarosta zawierciański Bogusław Piotrowski i Dyrektor szkoły Beata Mędrecka-Bańka, która uroczyście otworzyła studniówkę – hasłem „Poloneza czas zacząć”. Wśród zaproszonych gości obecny był też ks. Paweł Górecki z parafii p.w. św. Józefa Oblubienica NMP i Prezes Zarządu Szpitala Chorób Płuc w Siewierzu Jan Macherzyński były nauczyciel ZS w Porębie.

Bal rozpoczęto w takt poloneza z filmu „Pan Tadeusz”. Mimo tremy przyszli maturzyści nie pomylili kroków, a znakomita choreografia i piękne wykonanie to efekt wytrwale ćwiczącej młodzieży pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego Mariusza Kołtona.

Dobry humor widoczny był zarówno u profesorów jak i u maturzystów. Były sentymentalne wspomnienia i podziękowania w szczególności dla wychowawców Jolanty Pucek i Krzysztofa Bialika.

Szampańska zabawa trwała prawie do białego świtu, mimo zmęczenia nikt nie chciał wracać do domu, każdy chciał, aby ta magiczna noc trwała wiecznie. Pozostały wspomnienia i 99 dni do matury. Mamy nadzieję, że spełni się przysłowie „jaka studniówka taka matura”.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ