Komisje Śledcze

Dyskusje o polityce w Polsce i na świecie
Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Komisje Śledcze

Post autor: BrowarMan » 24.02.2005, 17:53

porębianin111 pisze: Co do komisji śledczych ja uważam że są one potrzebne, bo wiemy co się w naszym kraju dzieje. Tylko nie podoba mi się to że oni mają za małe prawo i przesłuchanie trwa nawet tydzień i co dziennie są inne wypowiedzi. W innych krajach takie komisje mają miejsce ale jak sie jakiś polityk wstawia odpowiada na pytania a nie opowiada bajek.
nie wydaje mi sie żeby komisja śledzcza miała za male prawo..moze zwracac sie do prokuratury o udostepnienie zeznań swiadków i innych dokumentów i dowodów, moze wzywac i przesłuchiwac swiadków, dziala praktycznie tak samo jak sąd tzn na podstawie k.k i k.p.k...nie moze tylko zastosowac srodków karnych ale to akurat nie wydaje sie konieczne...co do przesłuchan to faktycznie długo trwają ale to chyba dla tego że nasi śledzczy dokładnie zgłębiają temat...i czasem zadają beznadziejne pytania (korytarze pionowe i poziome)i moze dla tego tak jest...
porebianin111 pisze:Dlatego że wszyscy nasi politycy kłamią robi się z tego cyrk
z tym tez sie zgodze...nie mozna od razu zakładać ze wszyscy kłamią ...w koncu w pierwszej komisji ds. Rywina bardzo dobrze zaprezentowł sie Ziobro i Rokita...całkiem całkiem wypadł też T. Nałęcz...choc efekt koncowy tzn.przyjęcie raportu itd to juz była farsa...poza tym wezmy pod uwagę ze w sprawie Rywina sąd zmienił kwalifikacje czynu i wyrok zapadł taki a nie inny..a chyba każdy spodziewał sie ostrzejszej kary..
obecnie działają dwie komisje. Jedna do sprawy Orlenu a druga do sprawy prywatyzacji PZU...i obie zapowiadają sie bardzo ciekawie..juz powoli wychodzą układy i układziki...co z tego bedzie zobaczymy...
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Cymbalista
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: Cymbalista » 24.02.2005, 19:41

Komisja Sledcza to bardzo ciekawe i potrzebne "zjawisko". Nalezy przyznac, ze odslania szereg powiazan i machlojek jakie maja miejsce w naszym panstwie. Mysle, ze ukazujac ludziom takie przekrety, z czasem bedzie ich mniej, gdyz zorganizowana szulerka poczuje, ze nie jest do konca bezkarna. Wplynie to pozytywnie na nasz kraj. Mysle, ze komisja ulatwia takze prace prokuraturze i mobilizuje ja do dzialania, co takrze stanowi balsam dla naszego kraju. Komisja bada i wypytuje a, prokuratura zakasa rekawy i tez sie bierze do dziela!
Innym obliczem komisji sledczej jest fakt, ze sluzy ona bardziej promowaniu politykow wchodzacych w jej sklad i klotniom miedzy zasiadajacymi za tym pieknym, ogromnym stolem, niz rzetelnym wykrywaniu przewinien, czy zaistnialych okolicznosci w danej sprawie! Juz kilka osob zablyslo na politycznym firnamecie niczym gwiazdy polarne, dzieki slownym pojedynkom, ktore ogladala cala Polska, np. Rokita, Ziobro, Macierewicz, Wasserman itd. Trzeba im przyznac, ze fantastycznie sie wczuli w swe role, nie zebym ich krytykowal, bo to sa madrzy ludzie potrafiacy fantastycznie reklamowac swoj wizerunek, niektorzy madrzy na swoj sposob oczywiscie. No ale te wasnie miedzy nimi, te klotnie to juz byly troszke nie na miejscu, jak dzieciaki na podworku, nic tylko pasiora i lac po dupach! Ale dzieki temu chetnie ogladam te krasomowcze przedstawienia, sa pelne napiecia i wartkiej akcji. Kojarza mi sie troche z reality show i musze przyznac, ze sa nawet na wyzszym poziomie! Niewiem czemu, ale Macierewicz strasznie kojarzy mi sie z Gulczasem z pierwszej edycji Big Brothera, ten jego styl bycia chyba?
Reasumujac Komisja jest cool, przynosi pozytek dla Polski, jak i rozrywke dla nas, zwyklych zjadaczy chleba, ktorzy musza zyc w tej szarej rzeczywistosci :!: :lol: buahaha :twisted:
Było cymbalistów wielu.....................
"Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać"

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 24.02.2005, 22:25

w koncu w pierwszej komisji ds. Rywina bardzo dobrze zaprezentowł sie Ziobro i Rokita...całkiem całkiem wypadł też T. Nałęcz...choc efekt koncowy tzn.przyjęcie raportu itd to juz była farsa...
No tu się niestety nie zgadzam. Szczególnie denerwował mnie Ziobro. Chociaż nie lubię Leszka Millera to muszę mu przyznać rację, że ziobro to zero. Koleś przy okazji sprawy Rywina rzuca pytania o śledztwo w sprawie Papały. Jest to oznaka typowej gry politycznej jaką uprawia się w komisjach. Wszyscy gadają o ujawnianiu prawdy a tak mają nadzieję, że się wypromują. Przecież leci to na żywo w TV i żaden z nich nie mógłby zmarnować takiej okazji żeby się pokazać.
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
klops
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: klops » 25.02.2005, 11:23

Porębianin 111 pisze:Co do komisji śledczych ja uważam że są one potrzebne, bo wiemy co się w naszym kraju dzieje.
no to fakt że wychodzą przekręty dzięki komisjom,ale czy są one znowu aż tak bardzo potrzebne to nie wiem...
przykład: Rywingate, komisja ciężko badała sprawe przez ponad rok i co???? i nic nawet debile nie potrafili napisać wspólnego raportu bo każdy miał inne zdanie, a ile kasy na to poszło???szkoda gadać. wina była oczywista (nagranie magnetofonowe) a kto został ukarany-oczywiście nikt, kara którą sąd wymierzył rywinowi(2,5 roku i 100tys) była po prostu śmieszna i pewnie sam rywin sie z niej uśmiał... kare wymierzył sąd więc po co była komisja?prawda jest taka że przedupili kupe kasy i co z tego wynika dla przeciętnego Kowalskiego?...gówno.

z drugiej jednak strony gdyby nie ta komisja nie byłoby tyle ubawu.... pamiętacie jak Michnik na połowe pytań odpowiadał nnniieeeeeeeepppapppamiętam

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 25.02.2005, 12:19

Cpt_Willard pisze:
w koncu w pierwszej komisji ds. Rywina bardzo dobrze zaprezentowł sie Ziobro i Rokita...całkiem całkiem wypadł też T. Nałęcz...choc efekt koncowy tzn.przyjęcie raportu itd to juz była farsa...
No tu się niestety nie zgadzam. Szczególnie denerwował mnie Ziobro. Chociaż nie lubię Leszka Millera to muszę mu przyznać rację, że ziobro to zero. Koleś przy okazji sprawy Rywina rzuca pytania o śledztwo w sprawie Papały.
na pewno jakas gra polityczna sie toczy..to chyba nie uniknione...faktycznie mógł sie powstrzymac od tego typu zagrywek...ale chodziło mi tu raczej o wiedze,poziom wykształcenia i dryg polityczny Ziobry..jego pytania były ciekawe i interesujące...według mnie koles ma łeb i jeszcze dojdzie wysoko w polityce..
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 25.02.2005, 13:21

TRUP pisze: Zyjemy w swiecie korupcji łapówek i przekrętów kazdy daje każdy bierze - nie ma co sie oszukiwać
a ja wierze ze sa jeszcze uczciwi ludzie...nie mozna mówic kazdy daje - kazdy bierze...wiadomo ze wielu tak ale czy każdy.. :?: :?: mozna polemizować....

Awatar użytkownika
klops
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: klops » 25.02.2005, 14:13

widze że większość z Was uważa że komisje są potrzebne....a ja mam zdanie nieco inne...ile kasy na to idzie a pożytek z tego batrdzo wymierny...do tego żeby ujawniać mahlojki jakie sie dzieją wcale komisje nie są potrzebne bo wszystkie sprawy i tak rozgrzebują media tak więc czy komisje będą czy nie o przekrętach i tak sie społeczeństwo dowie...

Trup napisał że komisje prowadzą do wyjaśnienia sprawy....i co z tego skoro i tak nikt nie zostanie ukarany, zobaczymy jak bedzie z komisjami które działają teraz ale mysle że podobnie jak z komisją rywina....myśle że za dużo kasy na to idzie a i tak niewiele z tego wynika...co nam dała komisja od rywina????poza kupą śmiechu nic szczególnego....myśle że od wyjaśniania takich spraw są sądy i prokuratury a nie jakieś komisje....

co do sprawy łapówek zgadzam sie z Trupem-każdy daje i każdy bierze to tylko kwestia ceny, bo jak ktoś zarabia 30 tys to nie weźmie łapówki 2 tys. bo niewiele mu to da, ale na 200tys jużna pewno sie połaszczy bo to ponad 6 razy tyle co zarabia...każdy by sie połaszczył...

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 25.02.2005, 15:00

klops pisze:myśle że od wyjaśniania takich spraw są sądy i prokuratury a nie jakieś komisje.
dokładnie tak ale zauwazyc nalezy ze prokuratura i sąd bada sprawe na płaszczyznie złamania prawa natomiast komisja zajmuje sie bardziej aspektem politycznym...poza tym jako plus komisji przemawia to ze w trakcie jej sledztwa wychodzą nowe wątki o ktorych prokuratura nie ma czasem pojecia i dzieki komisji moze zająć sie ze tak powiem szerzej daną sprawą czy przestepstwem..poza tym dochdzenie komisji i sledztwo prokuratury sie uzupełniają..
co do kasy to faktycznie idzie na to troche funduszy ale chyba lepiej zeby kasa szła na komisjie niz np. na nowe fury dla ministrów czy jakies inne nagrody..

Awatar użytkownika
Cymbalista
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: Cymbalista » 25.02.2005, 19:11

klops pisze:co do sprawy łapówek zgadzam sie z Trupem-każdy daje i każdy bierze to tylko kwestia ceny, bo jak ktoś zarabia 30 tys to nie weźmie łapówki 2 tys. bo niewiele mu to da, ale na 200tys jużna pewno sie połaszczy bo to ponad 6 razy tyle co zarabia...każdy by sie połaszczył...
Trupie i Klopsie, czyzbyscie stracili wiere w uczciwych ludzi? Mysle, ze przesadzacie, wiadomo, ze wiekszosc jak ma okazje to wezmie, ale napewno nie wszyscy. Miejmy nadzieje, ze Polska nie rzadza same krwiozercze bestie i wlasnie takie komisje, umniejsza ten bandycki, lapowkarski proceder :!:

Awatar użytkownika
klops
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: klops » 25.02.2005, 19:21

BrowarMan pisze: poza tym jako plus komisji przemawia to ze w trakcie jej sledztwa wychodzą nowe wątki o ktorych prokuratura nie ma czasem pojecia
...a to dla tego że prokuratura też niezadobrze spełnia swoją rolę gdyby wymiar sprawiedliwości i organy ścigania lepiej wywiązywały sie ze swoich obowiązków komisje nie byłyby potrzebne...myśle że to że prokuratura nie ma pojęcia o pewnych sprawach świadczy tylko i wyłącznie o tym że bohaterowie tych afer póki co mogą spać spokojnie... :cry: bo czują sie że ręka sprawiedliwości ich nie dosięgnie-obym sie mylił...
BrowarMan pisze: co do kasy to faktycznie idzie na to troche funduszy ale chyba lepiej zeby kasa szła na komisjie niz np. na nowe fury dla ministrów czy jakies inne nagrody..
ponad 850tys zł(rywingate) to troche więcej niż troche tymbardziej że nawet nie doszli do wspólnych wniosków...a w sytuacji kiedy tyle ludzi
w tym kraju żyje na skraju nędzy to troche irytujące...
co do tych samochodów to też mi sie to nie podoba żeby sobie kupowali za pieniądze podatników takie cacka.... prezydent i premier owszem bo głowa państwa nie może jeździć polonezem :lol: , ale cała reszta tej chołoty (posłowie) nie powinni dostawać takich samochodów

Awatar użytkownika
klops
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: klops » 25.02.2005, 19:37

Cymbalista pisze: Miejmy nadzieje, ze Polska nie rzadza same krwiozercze bestie i wlasnie takie komisje, umniejsza ten bandycki, lapowkarski proceder :!:
...obawiam sie że jednak rządzą... :cry: :evil: oczywiście nie wszyscy biorą, tym najważniejszym w państwie (kwachu,belka) wszyscy patrzą na ręce i ich raczej to nie dotyczy bo zaraz by wyszło na jaw, co do reszty to ze świecą trzebaby w sejmie szukać uczciwego człowieka a już na pewno teraz, bo np. wiadomo że wielu posłów z SLD(jak powiedział Kukiz oznacza-sojusz ledwo dycha :lol: :lol: )już do sejmu nie wejdzie to sie chcą nałapać puki mogą....

a komisje łapówek raczej nie umniejszą bo w tym kraju ci ludzie są nie okłamujmy sie-BEZKARNI :cry: robią tak wielkie przekręty i co dostają rok, dwa, często w zawiasach,żadnej konfiskaty mienia-czują sie po prostu bezkarni...

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 28.02.2005, 16:43

Klopsie ty wierzysz w to że nasz prezydent Kwaśniewski nie bierze kasy bo mu patrzą na ręce. Nie wierzę. Jak by miał czyste sumienie to wstawił by się przed pierwszą komisją (czego nie zrobił) przed drugą jak już jest termin to Pan prezydent ma ważniejsze zajęcia.

Ja wiem jedno wszystkie najważniejsze afery w naszym państwie są za wiedzą naszego prezydenta. Nie będę wspominał na jakich imprezach bywa jego żona (towarzystwo ludzi którzy są zamieszani w afery i z przestępcami) i ty mówisz że nasz prezydent ma czyste ręce bo o sumieniu nie będę już mówił.

Awatar użytkownika
klops
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: klops » 28.02.2005, 20:24

porębianin111 pisze:Klopsie ty wierzysz w to że nasz prezydent Kwaśniewski nie bierze kasy bo mu patrzą na ręce.

Ja wiem jedno wszystkie najważniejsze afery w naszym państwie są za wiedzą naszego prezydenta. Nie będę wspominał na jakich imprezach bywa jego żona (towarzystwo ludzi którzy są zamieszani w afery i z przestępcami) i ty mówisz że nasz prezydent ma czyste ręce bo o sumieniu nie będę już mówił.
.....czy Kwach bierze czy nie bierze....myśle że tak na prawde nigdy sie nie dowiemy, bo w tym kraju miejsce mają takie przekręty o których sie największym fizjologom nie śniło... :wink:
co do jego żony to myśle że ją źle oceniasz-ma fundacje,pomaga dzieciom-więc nawet jak robi tam jakieś drobne przekręty to chyba jej można wybaczyć bo na szczytny cel :roll:

P.S. myśle że co do tych łapówek powinno sie robić "dziennikarskie prowokacje" i zaraz szybciutko jak na dłoni by wyszło kto w polityce jest uczciwy a kto nie-od razu do paki....ale by sie nam sejm przerzedził...
Ludzie inteligentni często się upijają, by bezkonfliktowo żyć z idiotami...

Awatar użytkownika
Cymbalista
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: Cymbalista » 07.03.2005, 19:05

Jutro mialo byc wielkie przesluchanie, a mianowice, A. Kwasniewski mial stanac przed gradem pytan komisji sledczej. Jednak Prezydent nasz, oznajmil, ze sie nie stawii, gdyz uwaza, ze ma do czynienia z gra polityczna przeciwko niemu. Po takim oswiadczeniu, bedzie jak na dlonii wystawiony na "odszczal", kilka kolejnych dni bedzie pelne atakow na glowe naszego panstwa.
Prezydent jako pierwszy, mial zasiadac na przeciw pytajacych a nie skromnie z boczku jak pozostali swiadkowie, czy to nie jest przesada? Czy nie uwazacie, ze niektorzy politycy przeginaja w swych wypowiedziach odnosnie glowy naszego kraju, czy nie nalezy sie wiekszy szacunek wobec Prezydenta? Dlaczego nie chce zeznawac przed komisja?

Awatar użytkownika
klops
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: klops » 07.03.2005, 20:48

z jednej strony Kwachu poprostu wydygał że nie przyjdzie na przesłuchanie więc wniosek z tego prosty: ma coś na sumieniu bo gdyby był czysty przyszedłby i odparł zarzuty o które go posądzają. Z drugiej jednak strony wydaje mi się że komisja tak sie już napaliła na to by zrównać z ziemią prezydenta że co by nie powiedział i tak by sie nie obronił.... na pewno przy okazji sprawy Orlenu padałyby pytania o PZU Rywina i wiele innych nie związanych z tematem nad którym obraduje ta komisja.

moim zdaniem powinien jednak stanąć przed tą komisją bo to też człowiek a nie jakieś tam nietykalne bóstwo i jak ma coś na sumieniu to społeczeństwo powinno sie dowiedzieć kto rządzi państwem w którym żyjemy. w myśl przysłowia że mężczyzne poznaje sie nie po tym jak zaczyna ale po tym jak kończy coś mi sie zdaje że Kwaśniewski zakończy kadencje w atmosferze niedomówień, nie wyjaśnionych spraw itd czyli w skrócie do dupy. Kwachu przed komisje :idea: :idea: :idea:
Ludzie inteligentni często się upijają, by bezkonfliktowo żyć z idiotami...

ODPOWIEDZ