Przedszkole

Wszystko o lokalnych placówkach oświatowych
Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Re: Przedszkole

Post autor: Kleopatra » 11.09.2011, 07:48

Z tego co słyszałam to Przedszkole koło basenu jest przedszkolem miejskim, a przedszkole na Górce jest pół prywatnym, bo niby powstało po to aby nie zamknąć szkoły i przez to zwiększyć ilość dzieci.

megi1
Nowicjusz

Post autor: megi1 » 11.09.2011, 20:31

No nie byłabym taka pewna, że przedszkole koło basenu jest takie idealne jak piszesz. Nam też na zabraniu kazano przynieść np. papier do ksero i jak ktoś ma zabawki ogólnie wszystko mile widziane czyli przynoś co masz ale i tak płać. To ja pytanie mam na co te pieniądze idą??? Kar nie ma ale Pani dyrektor powiedziała, że jak sie będziemy spóźniać po dziecko to takie kary wprowadzi więc strachy już są.Ja zastrzeżenia mam do wysokości opłat za wyżywienie bo w porównaniu do zeszłego roku wzrosły bardziej niż żywność w sklepie więc jaka tu podstawa do takiej podwyżki.
Reasumując porównanie przedszkole góka a koło basenu "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma".

klaraveritas
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: klaraveritas » 11.09.2011, 22:12

U sąsiada trawa zawsze jest bardziej zielona :) Koszt papieru ksero to 10 zł, jeżeli kogoś nie stać poprostu nie przynosi, przymusu przynoszenia czegokolwiek nie ma-dobra wola Rodziców. I myślę, że nikt z wychowawców nie wnikałby dlaczego Rodzic nie przyniósł tego czy tamtego. Po co robić z igły widły? Nikt nie stara się, żeby było lepiej tylko szuka dziury w całym.

megi1
Nowicjusz

Post autor: megi1 » 12.09.2011, 11:31

klaraveritas pisze:Tak na marginesie uważam, że płacąc czesne i składkę na rade rodziców nie powinniśmy już z własnych środków doposażać klas np. w papier do ksero, chusteczki, serwetki, książeczki, zabawki i wiele, wiele innych rzeczy, których po prostu brakuje.
Czy się mylę czy to nie Twoje słowa niespełna z zeszłego roku???
Teraz płacimy za dodatkowe godziny pobytu dziecka w Przedszkolu więc wychodzi na jedno.
Jak to ludzie zmienni są najpierw piszą, że się nie powinno a potem, że nic się nie stało.
10 zł to nie dużo ale jak się ma do zapłacenia ksiązki, ubezpieczenie, wyprawkę, zajęcia dodatkowe, wyzywienie itd to jakaś suma się zbiera czyż nie? Wiem zaraz napiszesz ale to początek roku tylko, że czasem na ten początek trzeba sie zapożyczyć i spłacać to kolejne miesiące aby moje dziecko nie odstawało od innych i nie było wytykane przez Panie, że nie mam w kajeciku odchczonego ptaszka przy nazwisku w rubryce PAPIER XERO.

klaraveritas
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: klaraveritas » 13.09.2011, 15:41

Sytuacja nieco się zmieniła, ponieważ teraz nie płacimy składek na radę rodziców :) z czego rzecz jasna-cieszę się więc odpada ta składka. Swoje zdanie podtrzymuję na temat doposażania klas itd. ale jeśli ktoś o coś prosi, a jest możliwość to dlaczego nie? Twoja wypowiedź o zapożyczaniu żeby nie odstawać=zastaw się a postaw się-typowe. Ja nie mam takiego charakteru,jeśli nie stać mnie, nie mam, nie daję i koniec. Trudno. I nie róbmy tutaj jakiejś mega dyskusji na temat papieru bo pewnie są ważniejsze tematy. Pozdrawiam!

Gladys
Nowicjusz

Post autor: Gladys » 11.10.2011, 13:01

Witam
We wrześniu na zebraniu usłyszałam, że Przedszkole Miejskie nr 1 ma w przygotowaniu swoją stronę internetową. Czy ta strona już istnieje? Jeżeli ktoś zna adres to proszę o link do tej strony.

matkaporebianka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: matkaporebianka » 10.09.2012, 17:19

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat Pań przedszkolanek z Naszego przedszkola?
Czy są jakieś pozytywne zdania na temat ich pracy z dziećmi?
Która Pani jest najlepsza(najbardziej zorganizowana) i ma dobrą opinie?
Czy dzieci którąś Panią szczególnie lubią a któraś mniej?

leon
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: leon » 12.03.2013, 14:28

Najlepsze przedszkole w powiecie zawierciańskim [GŁOSOWANIE]. Można oddać 5 głosów z jednego IP na 24 godziny.

http://zawiercie.naszemiasto.pl/artykul ... l?ocena=1&

greta
Nowicjusz

Post autor: greta » 13.03.2013, 19:14

Do Wszystkich czytających to forum;
zagłosujmy razem na nasze porębskie przedszkole!W końcu w naszym mieście przedszkole jest tylko jedno i ono zostało wybrane do konkursu na najlepsze w całym powiecie.
Widzę,że nasi mieszkancy nie spią i cały czas glosują.Już jesteśmy na drugim miejscu.
Skoro glosowaliśmy na Karola Hadrycha9CZŁOWIEK ROKU) i wygrał,na Kamila Mikode(SPORTOWIEC ROKU) -i wygrał,to zagłosujmy na przedszkole.Wierzę,że wygramy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Trzeba głosowac codziennie do 7 kwietnia po pięć głosów oddając.
klikajcie
http://zawiercie.naszemiasto.pl/artykul ... 62640cc911 Proszę pilnie o wsparcie naszego przedszkola. Musimy wygrać!

abcd
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: abcd » 18.03.2013, 18:50

Na początku sceptycznie podchodziłam do porębskiego przedszkola. Nie byłam do końca pewna zapisując tam dziecko, ale teraz wiem,ż to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć.
Według mnie przedszkole w Porębie jest rewelacyjne, zwłaszcza Pani Anetka, która od września będzie prowadzić czterolatki. Ma ogromne serce do dzieci, anielską cierpliwość, jest życzliwa i uśmiechnięta. Jest pełna dobrej woli, dba o to czy dziecko zjadło i czy nie jest spocone. Widać,że ta praca to jej powołanie a dzieci traktuje jak swoje. Według mnie taka Pani przedszkolanka to skarb.NIepotrzebne mi lepiej wyposażone, ekskluzywne przedszkola realizujące tysiąc projektów. Ważne dla mnie jest ludzkie podejście do dziecka i miła, spokojna atmosfera.
Oczywiście oceniam tęplacówkę przez pryzmat jednej pani i jej pomocy, ale to akurat jest dla mnie najważniejsze. No i zwróćcie uwagę: tam wszyscy są umiechnięci:)

greta
Nowicjusz

Post autor: greta » 19.03.2013, 12:05

Zgadzam się z abcd .Ale dodam,że wszystkie panie są uśmiechnięte w tym przedszkolu.Włącznie ze sprzataczkami.I przyjemnie się tam wchodzi.Nie widać podziału na wyższch i niższych.Mam tu na myśli np.panią dyrektor.Widać,że równa babka i dlatego jest taka atmosfera .

violaM
Nowicjusz

Post autor: violaM » 21.05.2013, 06:51

Drodzy Państwo. Wiem, że takie miejsce zostało stworzone po to, aby wyrażać swoje opinie i podsuwać pomysły innym, bardziej kompetentnym osobom, aby nam mieszkańcom żyło się lepiej w Porębie, zatem proszę o bardziej konkretne wypowiedzi niż o rodziajach zaworów itp. Wątek "Przedszkole" zapewne zostało stworzone z myślą o ulepszaniu funkcjonowania tej instytucji, aby naszym dzieciom pobyt tam mijał jak najlepiej i bezpiecznie.
Chcę poruszyć ostatnio gorący temat pójścia 6-latków do szkoły. Czy ktokolwiek jest w stanie racjonalnie i sensownie, a przede wszystkim merytorycznie wyjaśnić sens takiego zamierzenia? Moje dziecko być może będzie objęte takim przymusem, żeby zasiąść w ławach szkolnych w wieku 6 lat i w jeden rok przyswoić sobie to, na co my - rodzice - czy starsze rodzeństwo miało dwa lata. Niby ładnie pisze, maluje, ale nie wyobrażam sobie jak biega między starszymi dziećmi (u nas też gimnazjalistami). Raczej widzę go stojącego pod ścianą i obserwującego cały ten "cyrk". Nie mówię, że jest dzieckiem zamkniętym czy tp. Bardzo chętnie bawi się z dziećmi. Chcę się dowiedzieć czy i kiedy przede wszystkim ktoś ma zamiar z nami rodzicami porozmawiać na temat reformy? Widać, że nasza szkoła pięknieje w oczach - na zewnątrz. A czy tak samo pięknie będzie wewnątrz, a przede wszystkim czy nasze 6-latki będą miały możliwość łagodnego zaadaptowania się do nowych warunków, czy zostaną rzucone pomiędzy ten cały szkolny zgiełk? Tak myślę, czy nie lepiej byłoby w tzw. zerówce rozszerzyć program tak, aby dziecko w "starych" warunkach nauczyło się części tego, czego miałoby uczyć się w szkole? Tym samym idąc do pierwszej klasy, byłoby napewno pewniejsze siebie, chętniej podchodziłoby do nauki siedząc w ławce szkolnej.
Osobiście nie mam zamiaru posyłać dziecka do pierwszej klasy, przecież nawet nie będzie miał tych 6 lat. Zachęcam do pisania na ten temat. Pozdrawiam.

Skalia
Nowicjusz

Post autor: Skalia » 21.05.2013, 21:05

Całkowicie popieram, moje dziecko będzie objęte obowiązkiem szkolnym od 6 lat i mam dokładnie te same obawy co Ty. Dla mnie ta reforma to totalne nieporozumienie. Mam jeszcze cichą nadzieję, że może coś się zmieni.

ddudekk
Nowicjusz
Kontakt:

Post autor: ddudekk » 06.04.2018, 09:48

ODPOWIEDZ