TAKEN - Wybrańcy obcych

Wszystko o mediach w kraju i na świecie
Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

TAKEN - Wybrańcy obcych

Post autor: Matt » 16.03.2006, 19:36

Dzisiaj w TVN o 23:30 pierwszy odcinek jednego z najlepszych mini seriali Steven'a Spielberg'a pod tytułem Wybrańcy obcych :D
Serial "Wybrańcy obcych" to opowieść o kluczowej roli rodzin Keysów, Crawfordów i Clarke'ów w historii spotkań ludzi z przedstawicielami obcych cywilizacji. "Sądziłem, że serial ten powinien obrazować trzy różne punkty widzenia - mówi Leslie Bohem, scenarzysta. Chciałem pokazać normalną rodzinę, taką jak Keysowie, zmagającą się z pozaziemskimi prześladowcami, a także rodzinę, która nie wierzy w istnienie kosmitów - to Clarke'owie. Ważne były również działania podejmowane przez rząd, dlatego potrzebowałem Crawfordów". O kolejach losów Keysów, Crawfordów i Clarke'ów dowiadujemy się z ust dziesięcioletniej Allie Keys, pełniącej rolę narratora wszystkich odcinków. Dziewczynka odziedziczyła po swoich pozaziemskich przodkach niezwykłą moc i hart ducha, dlatego właśnie ona, mimo młodego wieku, będzie musiała podjąć decyzję, która wpłynie na przyszłość rodzaju ludzkiego. Pomysł na tak niezwykły i wizjonerski serial mógł powstać tylko w wyobraźni Stevena Spielberga, wybitnego reżysera i twórcy E.T. oraz Bliskich spotkań trzeciego stopnia. "Zawsze fascynowała mnie tematyka uprowadzeń dokonywanych przez istoty pozaziemskie - stwierdza Spielberg - wertowałem gazety i szukałem opowieści zwykłych ludzi o przybyszach z kosmosu. W mojej epopei bohaterowie z pokolenia na pokolenie zmagają się z nieznanym zagrożeniem. Spotkania z obcymi dla jednych oznaczają ból i strach, dla drugich szczęście i miłość". Z kolei ambicją Jima Limy, szefa zespołu ds. efektów specjalnych, było stworzenie uniwersalnego wzoru przybyszów z kosmosu. "Chciałem, aby serial stał się tym dla istot pozaziemskich, czym Jurassic Park był dla dinozaurów - opowiada Lima. Po nakręceniu Jurassic Park przedstawiony w nim obraz dinozaura raz na zawsze utrwalił się w naszej wyobraźni. Mam nadzieję, że to samo czeka wykreowane przeze mnie postacie".

Recenzje serialu:
Newsweek - "Wspaniałe wyczucie miejsca i czasu sprawia, że wydarzenia przedstawione w TAKEN przyprawiają o gęsią skórkę, wydają się zarazem niesamowite i przerażająco znajome".

NY Daily News - "Przesłanie TAKEN lśni równie jasno jak blask otaczający UFO". The Washington Post - "TAKEN to serial często tak pełen napięcia, że wprowadza widza w stan rozgorączkowanego podniecenia. Epopeja godna miana najlepszego filmu science- fiction wyprodukowanego na potrzeby małego ekranu".

Odcinek 1.
Trwa II wojna światowa. Nad terytorium Francji toczy się zacięta walka powietrzna. Nagle jednostka dowodzona przez kapitana Russella Keysa zostaje otoczona tajemniczym, błękitnym światłem. Dzięki temu samolot unika zestrzelenia. Po wojnie kapitan cierpi z powodu nieznośnych bólów głowy, dręczą go również koszmary senne. Gdy dowiaduje się, że wszyscy członkowie załogi myśliwca zmarli w bliżej niewyjaśnionych okolicznościach, postanawia rozpocząć własne śledztwo. Tymczasem kapitan Owen Crawford na zlecenie rządu poszukuje obiektu, który rozbił się w miejscowości Roswell, niedaleko bazy wojskowej.
Więcej info:
:arrow: Filmweb.pl
:arrow: imdb.com
Ostatnio zmieniony 16.03.2006, 20:28 przez Matt, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
ZiGi
Mistrzu
Mistrzu
Kontakt:

Post autor: ZiGi » 16.03.2006, 20:26

Super!!! Dzieki bardzo za info ;) Musze to obejrzec... ;) Wkoncu Spielberg nie?:P
Obrazek

Awatar użytkownika
Look@sh
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Look@sh » 17.03.2006, 11:15

Ja czekałem na tem serial z utęsknieniem i o dziwo po pierwszym odcinku nie zawiodłem się.

http://img48.imageshack.us/img48/4641/taken3pe.jpg
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Senator Międzygalktycznej Floty Krwawych Lokówek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ