Drogi

Czym, po czym i jak jeździmy
porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 16.02.2005, 14:47

Moge dzisiaj stwierdzić ze powiacie zawiercińskim słuzby drogowe pracują od 8.00 jadąc o 6.00 do roboty droga była biała. Natomiast w Siewierzu tzn. od łysej góry czarna i mokra. Widocznie tam przychodzą wcześniej do pracy.

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 17.02.2005, 08:44

Zawiercie zawsze olewa temat ale nie moge sobie yobrazic jak o 6 rano mogło byc w Siewierzu czarno. Zawiercie to wiem ze bylo biale bo sam tam bylem ale Siewierz to chyba pozniej byl juz w dobrym stanie dróg. przeciez wszędzie sypało tak samo a przeciez pracownicy w takich zakłądach jak MPGK nie mają nocnych dyżurów!!!!
Karamba - tylko szczerość

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 17.02.2005, 11:51

Siewierz jest chyba "podpięty" do Dąbrowy. Kiedyś w zimę jechałem spory kawałek za pługiem odśnierzał drogię "szybkiego ruchu" późiej przejeżdżał przez Siewierz i zawracał na prakingu na łysej górze. Oczywiście nie jestem pewny czy są "podpięci" :)
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 17.02.2005, 14:20

KARAMBA pisze:Zawiercie zawsze olewa temat ale nie moge sobie yobrazic jak o 6 rano mogło byc w Siewierzu czarno. Zawiercie to wiem ze bylo biale bo sam tam bylem ale Siewierz to chyba pozniej byl juz w dobrym stanie dróg.
Oczywiście ty wiesz lepiej. Jechaliśmy o 5.30 i droga była czarna i mokra. ale jak zawsze ty wiesz lepiej. A więc wyobraż sobie że ta droga była czarna.

Tristan
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Tristan » 17.02.2005, 16:41

Siewierz przynależy do Będzina i rzeczywiscie wiele razy bylo tak ze wracajac do Poreby za Lysa Gora konczyly sie czarne odsniezone drogi.
potestatem obscuri lateris nescitis!

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 18.02.2005, 06:08

nie chodzi o to czy wiem lepiej ale tez napewno droga w Siewierzu nie była tak idealna. chodzi mi o to ze napewno przylagał jakiś snieg czy troszke oblodzenia. Zdajes sobie sprawe jak wygląda czarna droga a jak biała. Moim zdaniem czarna droga w zime to przede wszsytkim bezpieczeństwo dla kierowców lecz służby drogow na odcinku siwierz- zawiercie dbają o to kiepsko.

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 18.02.2005, 14:50

Karamba nie jestem daltonem i jak napisałem że droga była czarna i mokra to mógł byś to przeczytać i się nie wymądrzać.

Zresztą można się przyzwyczaić do tego że ty na wszystkie tematy masz lepsze zdanie.

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 22.02.2005, 21:01

Słuchaj no kolego ja nie jestem najmądrzejszy w tematach. tylko ty zawsze piszesz "ciekawe jak pan Karamba to skomentuje" komunikacja to bardzo wazny dział w którym pisze sie o samochodach ich ruchu czy tez stanie dróg. widac ze ciezko ci sie odnaleźć w temacie ale trudno. Jaka byla droga wtedy to ja wiem najlepiej bo jechałem. a co mi powiesz na temat drogi w Marciszowie???/moze tez była czarna????

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 23.02.2005, 16:25

Dobrze że ty się dobrze czujesz w temacie, tylko nie rozumię że negujesz fakt jaki miał miejsce i choć najpierw twierdzisz że trudno sobie taką drogę wyobrazic, a następnie piszesz że tą drogą jechałeś. no cóż coś nie gra w twoich wypowiedziać dwóch wypowiedziach. ale musisz postawić na tym że ty masz rację za wszelką cenę.
Chodziło mi poprostu oto że w naszym powiacie mniej o te drogi dbają, ale poraz kolejny mój post musiałeś skomentować i go oczywiście znegować. cóz nie mogą odnależc się w temacie i poraz kolejny piszę nie na temat.

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 24.02.2005, 17:02

TRUP pisze:Martwi tylko fakt ze po mriozach powstanie na drogach wiele dziur i znając budżet naszego regionu i województwa nowej drogi nie będzie tylko ewntualnie co roczne łatanie.
Zima się nie skończyła a dziur na drogach mamy tyle co w szwajcarskim serze. Ale jak można zauważyc na drogach dziury łata firma i nie przeszkadza im deszcz czy śnieg. To co załataja to zaraz na nowo pojawia się dziura. Pytanie czy nie taniej by było położyć nową nawierzchnię niż cały czas łatać te same dziury.

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 25.02.2005, 08:00

Piszecie ze nie łatanie dziur na drogach wam nie odpowiada ale czy zadaliscie sobie pytanie z czego to brac na nową nawierzchnie???przeciez chyba nie ma jakis specjalnych funduszy oprócz groszowych pieniązków na utrzymanie dróg. Dzisiejsza sytuacja zmusza nas do tego ze niestety jeździmy na drogach złych ale nie tragicznych. Uważam ze cieszmy sie z tego co jest ale miejmy nadzieje ze sie poprawi. Gdyby nie było tych co łatają dziury byłoby jeszcze gorzej a do tego gdyby ich nie było stracili by prace i znów bezrobocie by wzrosło.

Awatar użytkownika
paramedic999
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: paramedic999 » 03.03.2005, 01:44

dokladnie karzdy narzeka nie rozumie baranow jak mozna chciec zeby plug zebral snieg ktory zalega 2 3 dni jesli jest odwilrz to nie ma sprawy ale jak to przymarznie to nic tego nie ruszy chyba ze beda chodzic i to ogrzewac poreba jest naprawde dobrze odsnierzona bylem w czewie i nysie i opolu tam sie nieda chodzic po chodnikach a w porebie maly lamborgini dziala jest calkiem niezle.a jesli chodzi o roboty spoleczne to nie porebianin bo sie ubrudzialbo jak to on moze isc jak jego sasiad nie poszedl szkoda gadac!!!

Awatar użytkownika
paramedic999
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: paramedic999 » 04.03.2005, 01:37

Juz to pisałem ale napisze jeszcze raz system kar powinien być bardziej rozbudowany nie do 500zł ale do 2 tyś a jak nie ma z czego zapłacić to komornik albo licytacja samochodu to co jest winny plus koszty licytacji zabierają a resztę oddają gościowi chyba ze nic nie zostanie:) tak jest na zachodzie i tu tez tak powinno być może by pomogło bo na razie to jest wielka kaszana a nie kodeks drogowy znaki w Polsce są chyba dla obco krajowców albo tak żeby unijne normy były zachowane każdy robi co chce .

Awatar użytkownika
Cymbalista
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: Cymbalista » 07.03.2005, 19:18

Wystarczy zobaczyc jakis program informacyjny, aby zobaczyc co dzieje sie na polskich drogach. Ladnie nas przyblokowalo :oops:
Nalezy przyznac, ze opady sa wyjatkowo obfite, ale czy na tyle zeby sparalizowac komunikacje w naszym kraju :?: Czy sluzby drogowe nawet w takich miastach jak Warszawa sa bezradne?
Oby ta zima sie szybko skonczyla :shock:
Było cymbalistów wielu.....................
"Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać"

Awatar użytkownika
klops
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: klops » 07.03.2005, 20:27

może ja wprowadze troszke optymizmu.
dziś na tvn24 był raport z różnych miast o sytuacji związanej z obfitymi opadami śniegu... z każdego miasta dochodziły sygnały że to co sie dzieje na drogach to już prawie kataklizm, a na koniec puścili wypowiedź górala z Zakopanego:
-pytanie: jak pan ocenia to co sie dzieje w kraju?
-odpowiedź górala mnie rozwaliła: no,są dobre warunki narciarskie :D

co do tych poparańców o których pisał Trup to absolutnie sie z nim zgadzam, trzeba być kompletnie pozbawionym wyobraźni żeby w takich warunkach szleć na drogach :!: :!:
Ludzie inteligentni często się upijają, by bezkonfliktowo żyć z idiotami...

ODPOWIEDZ