Drogi

Czym, po czym i jak jeździmy
KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 07.12.2004, 14:52

centum handlowe - zgadzam się. ale mc donalds by tam nie poszedł. a po za tym marzyc kazdy moze zwlaszcza ze w tej zasranej szarej porębie to tylko zostaje marzyc bo co innego nam zostaje? nie potrafię zrozumieć czemu w tym mieście nic sie nie dzieje. wszedzie byle nie u nas.
Karamba - tylko szczerość

Awatar użytkownika
Cymbalista
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: Cymbalista » 07.12.2004, 18:07

Karamba nie zalamuj sie!!! :D Glowa do gory, moze jeszcze kiedys Poreba sie rozrosnie i stanie w koncu na nogi. Trzeba byc dobrej mysli, wszystkiego naraz sie nie da naprawic, ale mysle, ze powoli wspolnymi silami damy rade!
Choc oczywiscie z drugiej strony nie ma oczym marzyc, jesli tylko nie zmienia sie diametralnie ludzie ktorzy rzadza naszym krajem, bo dzieki nim kazda galaz naszej ojczyzny usycha :evil:
Mysle, ze jesli na samej gorze zacznie wszystko funkcjonowac jak powinno, to i u nas w Porebie bedzie nam sie zylo lepiej, a i DROGI beda pozadne!!! :wink:
Było cymbalistów wielu.....................
"Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać"

Awatar użytkownika
BABKA KIEPSKA
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: BABKA KIEPSKA » 09.12.2004, 06:12

Cymbalista pisze: Choc oczywiscie z drugiej strony nie ma oczym marzyc, jesli tylko nie zmienia sie diametralnie ludzie ktorzy rzadza naszym krajem, bo dzieki nim kazda galaz naszej ojczyzny usycha :evil:
Mysle, ze jesli na samej gorze zacznie wszystko funkcjonowac jak powinno, to i u nas w Porebie bedzie nam sie zylo lepiej, a i DROGI beda pozadne!!! :wink:
bardzo ładnie napisane. ale drogi u nas sa nie zbyt dobre choć nie najgorsze. zastanawia mnie fakt dlaczego koło urżędu miasta został połozobny tak szybko mowy asfalt. czy chodzi o wygode urzędników? przecież każdy chce mieć wygodną droge do jazdy nie tylko wybrańcy!!!! a do tego jak keździc na takich drogach jak często wieczorem nie ma światła na osiedlach.
Wcale nie kiepskie posty.....

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 09.12.2004, 13:21

BABKA KIEPSKA pisze: zastanawia mnie fakt dlaczego koło urżędu miasta został połozobny tak szybko mowy asfalt. czy chodzi o wygode urzędników?
to na pewno...z drugiej strony ta droga na prawde była dziurawa..nowy asfalt który tam połozyli ułatwia przejazd nie tylko samym urzednikom ale i mieszkańcom osiedla Mickiewicza..zawsze to jakiś plus...
ja byłbym bardzo rad gdyby na tym się nie skończyło i wzięliby sie teraz za ul.Przemysłową..tzn..również położyli nowy asfalt...zamontowali progi zwalniające i oznakowali tą droge jako osiedlową..a co za tym idzie wprowadzili ograniczenie prędkości do 20-30 km/h...w wakacje bawi się tu mnóstwo dzieciaków..a samochody śmigają jak chcą..aż cud że jeszcze nie doszło do tragedii...mam nadzieje że to sie zmieni..
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 09.12.2004, 14:06

BABKA KIEPSKA pisze:a do tego jak keździc na takich drogach jak często wieczorem nie ma światła na osiedlach.
To wina niektórych mieszkańców naszego kochanego miasta. Podobno ktoś specjalnie robi zwarcia na Porębie - dlatego czasami widzimy pogaszone latarnie. Niech mi ktoś powie jak z takimi wandalami walczyć :?: :evil:
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 09.12.2004, 14:51

A ja myślałem że te pogaszone światła to nic innego jak oszczędności na energii elektrycznej... :oops: :oops: ...
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Vinc
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Vinc » 09.12.2004, 22:07

Ted Kaczynski pisze:... Może w końcu zagospodarowane zostaną PGRy pod lasem mrzygłodzkim :idea:
Tereny pod lasem nie należą do Poręby. Leżą one w granicach administracyjnych, ale miasto nie jest ich właścicielem. Z tego co się orientuję, to należą do agencji rynku rolnego, czy coś takiego. Aczkolwiek przyznaję Ci rację, że gdyby udało się je zagospodarować w ciekawy sposób to na pewno podniosłoby to rangę naszego miasta.

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 10.12.2004, 07:12

do tego zeby cos zorganizowa na tych terenach potrzeba zainteresowania ze strony lokalnych wladz. powinni jechac do ministerstwa czy napisac jakies pismo. moim zdaniem tez fajnie by bylo zeby cos tam sie rozwinęło. ale samo z nieba nie spadnie.

Awatar użytkownika
BABKA KIEPSKA
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: BABKA KIEPSKA » 16.12.2004, 05:59

miałam wczoraj okazje jechac z ciągowic przez las. gymy nie złapałam z koleżanką ale ile było zabawy. pięknie wygląda las póxną jesienią. droga moze nie zyt wygodan ale ile frajdy i zabawy.
Wcale nie kiepskie posty.....

Awatar użytkownika
Cymbalista
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: Cymbalista » 17.12.2004, 11:08

No ta droga stanowi rzeczywiscie duzy klopot, az strach nia jezdzic. Prosi sie aby ja wyremontowac, moze kiedys do tego dojdzie :wink: Mieliscie strasznego pecha: droga, zly lewar, ciezki samochod, a do tego ten wasz wspanialy kumpel, ktory zamiast pomoc, poszedl na browarka :lol:
Trupie musisz lepiej dobierac towarzystwo z ktorym podrozujesz bo inaczej przyjdzie taki czas, ze zostaniesz sam na lodzie :!: Ciekawy jestem co to byl za smyjor :?: :?: :?:

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 27.12.2004, 14:30

Trochę szczegółów na temat budowy obwodnic Siewierza, Poręby i Zawiercia.

Oto odpowiedź Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na pytanie o perspektywę powstania z dawna zapowiadanej obwodnicy miasta Zawiercia:

GDDKiA Oddział w Katowicach posiada opracowane studium techniczno-ekonomiczne dla budowy obwodnicy m. Zawiercia i Poręby w ciągu drogi krajowej nr 78. Studium zawiera kilka wariantów przebiegu trasy, lecz nie został jeszcze wybrany ostateczny przebieg obwodnicy. Tutejszy Oddział przystąpi w roku 2005 do ogłoszenia przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej i przetargowej. Zgodnie z programem "Strategia przebudowy dróg krajowych w Polsce" budowa obwodnicy m. Zawiercia jest planowana wstępnie na lata 2008 - 2012.

A to info z UZP odnośnie budowy obwodnicy Siewierza:

parametry techniczne projektowanej trasy:
- klasa GP
- prędkość projektowa Vp = 80 km/h
- przekrój docelowy 2 jezdnie z pasem dzielącym, w I etapie przekrój jednojezdniowy, w rejonie węzłów drogowych - dwujezdniowy

obiekty inżynierskie:
- 5 wiaduktów
- 2 obiekty mostowe

urządzenia ochrony środowiska:
- ekrany akustyczne długości ok. 1,5 km
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
Cymbalista
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: Cymbalista » 23.01.2005, 14:15

Temat drog w Polsce, jest wszystkim forumowicza napewno dobrze znany, sa w oplakanym stanie i ciezko sie z nich korzysta. Jednak drogi nie sa jedynym problemem, jesli chodzi o ten rodzaj komunikacji. Wiekszym problemem jest brawura kierowcow, z ktorya spotykamy sie na codzien. Ludzi takich cechuje wyjatkowa glupota i brak wyobrazni, szczegolnie, gdy daja po garach w takich warunkach atmosferycznych jakie widzimy za oknami. Pisze o tym dlatego, poniewaz wczoraj mialem okazje natknac sie na takiego skur*ysyna, ktoremy zachcialo sie wyprzedzac na trzeciego :evil:
Gdyby nie trzezwa i blyskawiczna reakcja kierowcy z ktorym jechalem, (udzielajacym sie zreszta na tym forum) to lezalbym teraz chyba dwa metry pod ziemia. Cale szczescie, ze wszystko skonczylo sie na efektownym poslizgu i wyszlismy bez szwanku :)
Chcialbym dorwac takiego pirata w swoje rece 8) co kieruje takimi ludzmi :?: szpan :?: alkohol :?: powinno sie takich zamykac na dlugie lata do paki :twisted:
CO O TYM SADZICIE :?:

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Drogi w Polsce zimą

Post autor: porębianin111 » 27.01.2005, 18:39

Ponieważ w wypadkach drogowych zaczął się temat dróg postanowiłem założyć nowy temat odnoszący się do naszych dróg jeżeli w Polsce jest zima. Nie chcę mówić że zaatakowała zima bo jest wytłumaczenie naszych służb drogowych.

Nie wiem czy Pan Administrator i Pan Moderator zaakceptują. Mam nadziję że mój temat rożważą poważnie i go oczywiście nie usuną.

Awatar użytkownika
Cymbalista
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: Cymbalista » 27.01.2005, 19:43

To jest powazny problem, zwlaszcza, ze sluzby drogowe sa w oplakanym stanie. Widzialem dzisiaj jak wygladaja drogi na osiedlu Przemyslowa. To jest najgorsze co moze byc, snieg zalega na jezdni, a co gorsza pod tym sniegiem jest lod. Wydaje mi sie, ze jedynym sposobem unikniecia syluczki jest rozwaga kierowcow, no i oczywiscie dobre opony zimowe.

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 28.01.2005, 11:11

Ja uwazam ze troche grubo przesadzacie z tymi drogami. Kto jezdzi uwaznie i ostroznie bez pospiechu moze spokojnie przejechac w każdych warunkach. nie zwiniajcie znowu winy z wypadków na drogowców. uwazam ze kazdy dobry kierowca powinien zachować rozsądek jadąc samochodem

ODPOWIEDZ