Drogi

Czym, po czym i jak jeździmy
Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Re: Drogi

Post autor: Matt » 13.12.2010, 11:45

Oto najnowsza informacja dotycząca 'starań' o budowę obwodnicy DK-78:

Obrazek
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 13.12.2010, 13:10

jest już opracowanie dotyczące szkodliwości braku obwodnicy na mieszkających przy tej drodze? :oops: proponuje objąć ich chociaż minimalną ochroną i przyśpieszenie procedur, nawet kosztem "kończynki wśródtrawej i obszaru wylęgu muchy błyszczącobrzuchej" :roll:

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 13.12.2010, 21:33

Potrzebowali pół roku na chwalenie tych pięciu uwag.

Postulat "przeprowadzenia kompleksowej inwentaryzacji przyrodniczej"- hmmm, to chyba chodzi o to że będą mieli przy tym taką fuchę :evil:
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 11.01.2011, 11:04

Siewierz już odczuwa negatywne skutki omijania centrum miasta po otwarciu obwodnicy. Oto artykuł:
Zjazdy z obwodnicy do centrum Siewierza są źle oznakowane

Andrzej Molicki przyznaje, przejazd przez Siewierz po oddaniu obwodnicy to czysta przyjemność. - Nawet nie zauważyłem, kiedy byłem prawie pod Zawierciem - opowiada.

Na pytanie czy jadąc po nowej drodze zauważył zjazd do centrum Siewierza, odpowiada, że nie. - W Polsce jazda po drodze bez dziur i wybojów to rzadkość - dodaje z uśmiechem. - Jechało się tak przyjemnie, że nawet nie wiem kiedy minąłem znak.

I właśnie takiej odpowiedzi obawiają się mieszkańcy Siewierza. Ich zdaniem zjazdy do miasta są źle oznakowane, przez co kierowcy, nawet jeśli nie chcą, to centrum Siewierza ominą. Bo najprościej w świecie do niego nie dojadą.

A z tym, poza plusem odkorkowanego rynku i komfortem jazdy, wiążą się już same minusy. Najważniejszym, zdaniem siewierzan, jest coraz mniejszy ruch w sklepach. Odkąd można jeździć po obwodnicy w pobliżu rynku zamknięto dwa sklepy. W witrynie trzeciego wiszą kartki z napisem likwidacja. - Nie da się ukryć, że mamy mniejszy ruch - mówi Danuta Kochano, ekspedientka w jednej z piekarni na rynku. - Ludzie pewnie nas omijają, bo nie wiedzą jak dojechać. Siewierzanie uważają, że winę za to ponosi złe oznakowanie drogi.

Sprawdziliśmy czy naprawdę trudno dojechać do centrum miasta.

Wjeżdżamy na obwodnicę od strony Poręby. Jeszcze przed jej rozpoczęciem mijamy znak Siewierz. Więc wiadomo gdzie jesteśmy. Jednak już zjazd z nowej drogi do rynku wskazuje tablica nad jezdniami z napisem wyłącznie Myszków, centrum. Kierowców może to zmylić, bo jeśli nie zauważą tabliczki z nazwą Siewierza na samym początku miasta mogą nie wiedzieć, że ta droga zaprowadzi ich, np. do zamku. W Sławkowie ta sytuacja rozwiązana jest zupełnie inaczej. Tam zjazd z drogi krajowej 94 oznaczony jest wyraźnym napisem Sławków, centrum.

Zapytaliśmy Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach czy nie można było takiego rozwiązania zastosować.

- Obowiązująca w Siewierzu docelowa organizacja ruchu została zatwierdzona w uzgodnieniu z władzami miasta i jest zgodna z obowiązującymi wytycznymi w tym zakresie - wyjaśnia Dorota Marzyńska, rzeczniczka prasowa GDDKiA w Katowicach. - Kierowcy wjeżdżając dom miasta są poinformowani, gdzie się znajdują. Dlatego zamontowanie tablic z oznakowaniem Siewierz, centrum jest niezasadne. Kierowca dostaje jasną informację, gdzie się znajduje już wcześniej.

Przypomnijmy, że oficjalne zakończenie budowy obwodnicy zaplanowane jest w przyszły czwartek. Zaś koszt tej ogromnej inwestycji wyniósł 220 milionów złotych.

Obrazek Katarzyna Domagała
Link do źródła
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

klaraveritas
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: klaraveritas » 02.02.2011, 14:29

Skoro pojawił się problem oznakowania dróg, mam pytanie dotyczące skrzyżowania ulicy Armii Krajowej i Kopalnianej. Czy uważacie, że znak ograniczenie prędkości jest wystarczający w tym miejscu?
Skręcając w lewo w ulicę Kopalnianą z niepokojem spoglądam w lusterko wsteczne i patrzę na zbliżające się inne samochody, które wiadomo wymijają z prawej strony i wiadomo jest też że nie jest to 40 km/h i to, że nie zawsze jest to osobówka a "rozbujany" tir. Wiadome jest również. że jest to miejsce niezwykle niebezpieczne i niejednokrotnie dochodzi tam do wwypadków. Czy znak ograniczenie prędkości i wypadki zwalnia już od wstawienia znaku że zbliżamy się do skrzyżowania?

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 05.02.2011, 00:05

Znam to uczucie :-/ To skrzyżowanie ma swoje tragiczną historie, który każdy zna. Myślisz, że jak by tam było wstawione 6 znaków łącznie z czarnym punktem, to kierowca TIRa, który w sibiradyjku usłyszał "ścieżka z zawiercia do siewierza wolna kolego" dostosuje się do któregoś z tych znaków?
W Polsce jest problem w przesadzie ze zmuszaniem. To ograniczenie do 40km/h jest słuszne. Ale wokoło jest pięćset niesłusznych, procent z nich stworzonych tylko po to, żeby ustawić za nimi fotoradar. Jak człowiek widzi te niesłuszne, to przestaje rozróżniać i olewa wszystkie równo. Adaptacja.
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

klaraveritas
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: klaraveritas » 15.06.2011, 20:00

Niedawno poruszaliśmy temat oznakowania ulic Armii Krajowej i Kopalnianej. Właściwie braku oznakowania. Czy wiecie, że nie ma nawet teraz znaku ograniczenia prędkości (który był do niedawna), zero jakiegokolwiek znaku informacyjnego. No i doszło, do tego o czym pisaliśmy jakiś czas temu. Nie mogę pojąć braku wyobraźni ludzi, którzy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze. Jest to tak niebezpieczne miejsce-uważam, że najbardziej niebezpieczne w Porębie- i nikt nie jest zainteresowany, no ok są bandy ito tyle, koniec. O przejściu przez jezdnię w okolicach przystanku nawet nie wspominam-trzeba odstać swoje, żeby przejść w odpowiednim momencie i mieć gwarację, że nic nas nie trzaśnie. I to jest przejście dla pieszych nie wspominam o ludziach, którzy chcą przejść w innym miejscu, a takich też nie brakuje. Pozostaje tylko życzyć powrotu do zdrowia osobom, które dziś ucierpiały w tym wypadku i czekać na zmiany na lepsze :)

ppp
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ppp » 15.06.2011, 21:32

Co tak właściwie stało się dzisiaj właśnie u zbiegu tych 2 ulic?

baca-24
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: baca-24 » 25.03.2013, 22:45

Na stronie www.zawiercie.info znalazłem taki artykuł „Mieszkańców Wypoczynkowej droga przez mękę”?!

Zamiast nawierzchni - dziury i kurz - tak w wielkim skrócie można opisać stan ulicy Wypoczynkowej. Od kilku lat mieszkańcy zabiegają o położenie nawierzchni, do tej pory bezskutecznie.
O konieczności wykonania ulicy Wypoczynkowej mówi się od dawna. Jeszcze w poprzedniej kadencji burmistrz Marek Śliwa mówił, że na chwilę obecną remont tej ulicy nie jest ujęty w budżecie, ale w późniejszym czasie na Wypoczynkowej zostanie położony asfalt. Minęła jedna kadencja, mamy półmetek drugiej, a drogi jak nie było, tak nie ma. Sytuacja jest o tyle trudna, że na przestrzeni kilku lat liczba mieszkańców tej ulicy znacznie wzrosła, a co za tym idzie - przybyło przejeżdżających tędy samochodów. "Ulicą Wypoczynkową nie da się przejechać, jak to możliwe żeby w XXI wieku stan drogi był aż tak fatalny. Tutaj jest dziura na dziurze!" - mówi jedna z mieszkanek. "Nie da się jechać szybciej niż 10 km/h, a i tak obawiam się o podwozie w samochodzie. Staram się omijać dziury, ale jest ich tak dużo, że nie jestem w stanie. Jedynym rozwiązaniem wydaje się być pozostawienie samochodu przy drodze głównej, albo na placu u sąsiada, gdzie droga asfaltowa jeszcze jest" - dodaje.
Dziury to nie jedyny problem ulicy Wypoczynkowej. Latem, kiedy przez dwa tygodnie nie pada deszcz, to mieszkańcy podlewają drogę wodą, aby nie być narażonym na wielką chmurę kurzu. "To absurd. Jak władze miasta mogą ta to pozwolić?" - komentują najbardziej zainteresowani.
Nic dziwnego, że mieszkańcy tak negatywnie wypowiadają się o ulicy Wypoczynkowej. Każdy, kto choć raz tędy przejeżdżał zgodzi się, że jazda ulicą - delikatnie mówiąc - do najprzyjemniejszych nie należy. Konieczność jak najszybszego remontu Wypoczynkowej widzą chyba wszyscy, oprócz władz gminy. Według informacji uzyskanych z Referatu Gospodarki Miejskiej, Mienia Komunalnego i Rolnictwa, remont tej drogi w ogóle nie jest brany pod uwagę. Powód? Brak środków. Biorąc pod uwagę fakt, że na remonty dróg w roku 2013 w budżecie miasta zabezpieczono środki w wysokości 100 tys. złotych, to wykonanie ulicy Wypoczynkowej, której koszt jest dwudziestokrotnie wyższy, to rzecz niemożliwa. Co gorsza, nie wiadomo kiedy i czy w ogóle taka inwestycja zostanie zrealizowana. A mieszkańców Wypoczynkowej z roku na rok przybywa, przejeżdża coraz więcej samochodów i spodziewać się należy, że w niedługim czasie będzie już w opłakanym stanie. Co prawda ulica raz w roku jest posypywana szutrem, jednak po kilku tygodniach droga powraca do swojego pierwotnego stanu, czyli znów pojawia się "dziura na dziurze". "Mamy propozycje dla pana burmistrza. Może z mandatów, które gmina zarobi na fotoradarze, droga zostanie zrobiona. Wystarczy jeszcze na załatanie dziur na innych drogach" - mówią zbulwersowani mieszkańcy.
Cała sytuacja wydaje się być bez wyjścia. Stanowiska w tej sprawie są dwa - mieszkańców i władz miasta. Mieszkańcy Wypoczynkowej z góry jednak są na straconej pozycji, bo remont drogi, mimo licznych w tej sprawie interwencji, nie zostanie wykonany z powodu braku środków. Problem polega na tym, że to oni właśnie odczuwają skutki takiego, a nie innego zarządzania miastem. A przecież zgodnie z art. 7 ustawy o samorządzie gminnym "Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy (...) gminnych dróg, ulic, mostów, placów, organizacji ruchu drogowego". Ulica Wypoczynkowa w Porębie jest przykładem niezwykle "rzetelnego" wywiązywania się władz miasta ze zleconych im ustawowo zadań. Zastanawiające jest także na co zakładane niemal 3 miliony złotych, pochodzące z mandatów, zostanie przeznaczone. Sposób na zarabianie pieniędzy jest dobry, jednak czy realny?

M'OSER
Nowicjusz
Kontakt:

Post autor: M'OSER » 02.04.2013, 14:55

Skoro już jesteśmy przy temacie dróg osiedlowych to może by warto wspomnieć o ulicy Świerczewskiego oraz Fabrycznej.
Nawierzchnia tych dróg od jak dobrze kojarzę ostatnich 20 lat nie przeszła żadnego większego remontu, i na chwilę obecną przypomina ona bardziej drogę dojazdową do jakiegoś poligonu czołgowego a nie osiedla domów jednorodzinnych.
Może dziury te spełniają funkcję bezpieczeństwa spowalniając ruch, ale od tego mamy choćby progi zwalniające.
Rozumiem też gdyby to były jakieś małe nieznaczące ulice prowadzące do kilku domków.
W tym wypadku jednak mówimy o ilości którą można liczyć w setkach, biorąc pod uwagę osoby mieszkające na ulicach Przyszłości, Partyzantów i Słonecznej które to codziennie muszą dojechać do domów jak nie ul. Fabryczną to Świerczewskiego.

W naszym mieście od niedawna mamy fotoradar który ma wspomóc naszą kasę miejską w związku z tym pytanie do włodarzy naszego pięknego miasta czy mieszkańcy ulic o których wspominam mogą liczyć na remont nawierzchni?

tomekr
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: tomekr » 02.04.2013, 20:13

To tez fakt, idąc czasem po pieczywo do piekarni to ulica Fabryczna to masakra, Świerczewskiego juz dawno nie jechałem wiec nie wiem czy mają tam duzo dziur.

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 15.09.2013, 13:54

To małe piwo , że na skutek złego wyprofilowania DK 78 po deszczach tworzą się w pobliżu mojego wjazdu rozległe kałuże i idący chodnikiem narażeni są na nie ujęte w harmonogramie kąpiele pod brudnym prysznicem.
To małe piwo, że na przejście na druga stronę to oczekiwanie od kilku do kilkunastu minut i strach jak obok są wnuczki.
Ponieważ mieszkam poza strefami pobierania podatku krzakowego mogę podziwiać ścigaczy mknących nieraz z prędkością 200km/h ( może przesadzam to niech będzie 199 km/h). Ostatnio na Chopina też widać było ścigacza i podejrzewam iż był pewny tego , że radaru no i SM nie napotka). Mogę tylko marzyć o takich wysepkach jakie są koło TESCO( to jest przykład siły argumentów w stosunku do zarządcy drogi!!!)
Tutaj też widać w dzień, że spełniają one swoją rolę. Gorzej jesiennymi wieczorami. Sam mam problem przy dojeżdżaniu do nich obojętnie z której strony.
W sobotę ok 20.00 dodatkowo gały wytrzeszczałem bardzo intensywnie , bo jakiś koleś czy kolesie zwalili słupki wskazujące wieczorami kierowcom te wysepki. Jeżeli nie było żadnego wypadku to z pewnością nie jest to zasługą tych kolesi.
Ale kto się takimi głupotkami przejmuje i kogo to rusza.
Światła koło Polo to też ciekawe rozwiązanie dla bezpieczeństwa na DK 78 . To właśnie tutaj moje autko zostało dwa razy obite, kiedy stałem na czerwonych światłach. Generalki na koszt sprawców nie robiłem. Jeden miał malutkie dzieci a drugi na koszt rodziców no i miękkie serce się odezwało( to taka przypadlość).
Nie lepiej jest na gminnych dróżkach.
Znajomy oglądając moje autko doradził mi abym jechał zgodnie z przepisami przez jedno z małych skrzyżowań i na mur beton będę "trafiony" i remoncik na koszt sprawcy na 100 % pewny. Za bardzo nie wierzyłem ale kiedyś zbliżając się do tego skrzyżowania zauważyłem, że faktycznie nadjeżdżający z lewej strony do równorzędnej "krzyżówki" wali jak ta lala na zderzenie. Już obudziła się nadzieja,że faktycznie będzie sponsor "remonciku". Popatrzałem a za kierownicą znajoma twarz no i znowu "przypadlość" się odezwala.
Może akurat ten przykład przyspieszy postawienie stosownych znaków. Nie piszę gdzie to jest, bo może ktoś jeszcze przed ich postawieniem expresowo będzie chciał skorzystać ze sponsorowanego remonciku.
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

Awatar użytkownika
xinoros
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: xinoros » 21.02.2014, 17:20

Może warto pomyslec o załataniu dziur na drodze przy ul.Przemyslowej? Duzo ich nie ma,ale rozmiarowo są one duże.

Porebianinn
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Porebianinn » 21.02.2014, 18:56

Długo mnie tu nie było więc witam wszystkich forumowiczów. Masz rację, zima może nie była zbyt uciążliwa, ale dziury to jej skutek. Ale wiem, w miarę z pewnego źródła, że mają łatać te dziury lada dzień. Miejmy nadzieję, że tak będzie.

Awatar użytkownika
xinoros
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: xinoros » 22.02.2014, 10:19

Witaj :D . Mam nadzieje,że masz rację chyba ,że to lada dzień będzie wrzesień/pazdziernik ,(wybory) :D

ODPOWIEDZ