Drogi i ulice (DK78, obwodnica Poręby i Zawiercia)

Czym, po czym i jak jeździmy
Sztetke
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Sztetke » 28.06.2007, 18:24

a mnie się coś widzi że tak naprawdę chodzi o remont mostu nad Przemszą, a przejście jest tymczasowe na czas zamknięcia tegoż...
sztuczna inteligencja jest niczym przy prawdziwej głupocie...

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 28.06.2007, 18:26

Bardzo możliwe. Z tego co wiem to tam ma być też trzeci pas dodany żeby było łatwiej skręcać do Biedronki.
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Zbigniew S
Nowicjusz

Post autor: Zbigniew S » 28.06.2007, 22:03

Ciekawe kiedy zaczną przebudowę skrzyżowania DK78 z ul. Chopina. To ciągle jest w planach. Może ktoś z władz mógłby odpowiedzieć?

Krótka historia koncepcji skrzyżowania DK78 z ul.Chopina.
- w grudniu 2001r. Rada Miasta przeznaczyła 100tys.zł na projekt techniczny
trzech etapów modernizacji infrastruktury drogowej DK78,
- w 2002r. wykonano projekt techniczny (bardzo obszerny) który zakładał
m.in. I etap w dzielnicy Krzemienda tj. odwodnienie i chodnik (wykonano),
podobnie IIIetap w dzielnicy Kierszula (również wykonano), oraz IIetap w centrum Poręby tj. wykonanie sygnalizacji świetlnej z czujnikami ruchu pojazdów samochodowych (po dwa) od strony Siewierza i Zawiercia, aby następowała reakcja sygnalizacji w odpowiednim momencie na tzw. "żądanie",
- na wysokości BZ miała być wysepka - rozjazd przy skręcie od Siewierza w ul.Chopina,
- od strony Remizy PSP i BZ przewidywano dodatkowy pas ruchu na wprost
kierunek Zawiercie - Siewierz, a dotychczasowy jako lewoskręt na ul.Chopina,
- obecna jednokierunkowa ul.Chopina od DK78 w kierunku ul.Zakładowej i osiedla miała zostać poszerzona i stać się ulicą dwukierunkową, czyli zakładano zmianę koncepcji ruchu,
- jednokierunkowa ul.Chopina od ul.Zakładowej i osiedla w kierunku remizy PSP miała stać się ślepa na wysokości poczty i kiosku ruchu.
To tak pokrótce o koncepcji. Dlaczego więc nie doszło do tej pory do realizacji tej b. potrzebnej inwestycji drogowej w centrum Poręby (IIetap)?
Miasto wywiązało się z umowy przeznaczając z budżetu środki na projekt,
Dyrekcja Dróg Krajowych zabezpieczyła również środki na wykonanie tej inwestycji w części dotyczącej DK78, natomiast brakowało kwoty ok. 1mln. zł.
na wykonanie prac na drodze ul.Chopina. Ponieważ jest to droga powiatowa środki miał ująć w budżecie Powiat. Nie zrobił tego przez 5 lat i okazało się że na dzień dzisiejszy (od ok. roku) projekt techniczny tej inwestycji przestał być aktualny. Aby się stał na nowo aktualny trzeba znowu wydawać,
uzgadniać itd. ... a przecież w perspektywie czeka nas budowa obwodnicy. Ale o tym następnym razem. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 29.06.2007, 00:00

Dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienie. Mam jednak nadzieję, że budowa obwodnicy nie będzie pretekstem do zaniedbania dróg lokalnych czy krajowych. Z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój spraw...
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

student
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: student » 29.06.2007, 06:43

a co to się buduje na krajowej drodze vis a vis biedronki?
Wczoraj widzialem jakiś kawałek chodnika położony przez skwerek...

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 29.06.2007, 07:58

Przeczytaj wcześniej :idea: Wydaje się, że Sztetke miał rację.

student
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: student » 29.06.2007, 19:50

No, to brawo. Jest lato, ruszyły remonty dróg w całej Polsce, to dobrze, że przynajmniej powiat w Porębie coś działa, bo na gminne inwestycje, chyba ze trzy lata przyjdzie poczekać :roll: by the way - by się przydało zadbać też trochę o te dwa inne przerdzewiałe mostki na Przemszy, parę ludzi tamtędy chodzi, a jeszcze trochę bezie strzch się bać iść tamtedy.

syriusz
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

kto niszczy powłoke asfaltowa na ul. Przyszłosci???!!!

Post autor: syriusz » 02.04.2008, 13:10

jest to zapytanie do Urzędu MIasta ,czy bezkarnie można niszczyć nawierzchnie drogi miejskiej , przekopujac w poprzek rów ??jadac samochodem nawet powoli można urwac zawieszenie!!tak jest na ulicy Przyszłosci , co kawałek dziury , muldy do wytracania prędkosci ,a oprócz tego okoliczni mieszkancy przekopują asfalt w poprzek , . mają na to zgode z urzedu???

Awatar użytkownika
prezesso222
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: prezesso222 » 02.04.2008, 16:42

znając życie to samowolka heh

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 02.04.2008, 17:39

No, co wy? Przecież nikt sobie tego szpadlem nie przekopał tylko zrobiły to wodociągi. Jeśli naruszyli nawierzchnię to mają ją obowiązek naprawić. A te garby do wytracania prędkości to jak kiedyś mieszkańcy bardzo chcieli to teraz niektórzy równie mocno chcą już usunąć.
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

/DŻÓWA/
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: /DŻÓWA/ » 02.04.2008, 19:34

no dobrze naprawili,ale ch... z taką robotą skoro po 3 dniach użytkowania załatana droga zapada się i już jest tam prawie 10 centymetrowa dziura. jak spier... to muszą poprawić.ale niech ktoś z UM tego dopilnuje.

syriusz
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

drogi

Post autor: syriusz » 03.04.2008, 10:17

nie mam nic do garbów do wytracania predkosci , ale ta wyrwa co pojawiła sie po wodociągach to jest superdziura jak ktos zepsuje sobie auto to powinien zrobić pokazowy proces w sadzie temu co zrobił przecinke przez asfalt!!!

wachmistrz
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: wachmistrz » 03.04.2008, 20:04

erni pisze:No, co wy? Przecież nikt sobie tego szpadlem nie przekopał tylko zrobiły to wodociągi. Jeśli naruszyli nawierzchnię to mają ją obowiązek naprawić. A te garby do wytracania prędkości to jak kiedyś mieszkańcy bardzo chcieli to teraz niektórzy równie mocno chcą już usunąć.
Co do obowiązku, to kto powinien im zwrócić uwagę, jeżeli tego nie naprawili.

Mieszkańcy wiele rzeczy chcieli. Pan jako Radny wiele obiecywał. To te uwagi są chyba nie na miejscu.

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 03.04.2008, 21:43

co to za tekst? To ty mnie tu będziesz, drogi Panie Mariuszu- porębski wachmistrzu tutaj cenzurował co jest na miejscu a co nie? :shock:

Ja nie jestem tutaj na spowiedzi i stopień swobody wypowiedzi ustaliłem sobie na "luźny". Jak ci się to nie podoba to jesteś chyba jednym z nielicznych. :?:

A co do takiej przecinki po wodociągach to jest to normalne, że wykop jest uzupełniany materiałem, który się po pewnym czasie zagęści a położona na nim nawierzchnia siądzie. Normalka- czasem trzeba później poprawić.
Ostatnio zmieniony 06.04.2008, 14:06 przez erni, łącznie zmieniany 2 razy.
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

zdzich
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: zdzich » 03.04.2008, 22:06

W dzisiejszym stanie techniki są jeszcze zagęszczarki tak u mnie to robią i nie trzeba poprawiać !

ODPOWIEDZ