Parkingi i garaże

Czym, po czym i jak jeździmy
Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Re: Parkingi i garaże

Post autor: Bilet » 10.09.2010, 15:38

Filozof jesteś do kwadratu i sam nie wiem po co zaczynasz taką głupią batalie jak o sprawie nie masz bladego pojęcia.Niestety właśnie przez ludzi którzy mają garaże a w nich nie parkują jest w Porębie problem z miejscami parkingowymi.Co do kartki to pisałem ogłoszenie o chęci wynajmu i echo.To że akurat nie masz ty to mnie nie interesuję.I nie jedna osoba która należy do wspólnoty tylko się śmieje z tej tabliczki,bo większosc uważa że żadnego problemu nie było w tym że ktoś kto nie należy do wspólnoty parkuje.
,,sens jakiegoś epizodu nie tkwił w środku jak pestka,lecz otaczał z zewnątrz opowiesc,która rzucała nań światło
-jak blask oświetla opary-
na wzór mglistych aureoli,widzialnych czasem przy widmowym oświetleniu księżyca"...

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 10.09.2010, 16:34

gys0n pisze:Nie masz garażu napisz ogłoszenie, może ktoś chce wynająć.. Nie to idź do MPGKiM, oni wynajmują miejsca w hangarze na ich terenie. Mieć garaż to żaden obowiązek parkowania w nim. Zima przyjdzie to się przyda, proste. Ja też nie mam i żyję. Zobaczysz za jakiś czas czy ta osoba z którą rozmawiałeś nie zmieni zdania odnośnie tej tabliczki.
Ps. I nie żaden filozof.
wiesz co piszesz w innym poście jak to uniknąłeś opłaty skarbowej za papier do socjalki, a tu mądrzysz się na temat garaży, motoryzacji etc... słuchaj skoro stać cie na furę, prawko (kurs i egzamin lub egzaminy), garaż nie wspominając już o głupich gadkach to z jakiej paki ssałeś czy tam nadal ssiesz kasiorę wszystkich podatników w tytułu zapomogi dla ponoć "najuboższych" studentów :?: :!: :?: trochę więcej ogłady :idea:
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 10.09.2010, 17:28

Offtopic :!: Następny post nie natemat i polecą ostrzeżenia :idea:
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
gys0n
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: gys0n » 10.09.2010, 17:54

Nie ma się co rozpisywać bo Bilet pisze w trzecim poście to samo. Garażu nie mam. Czytaj ze zrozumieniem.
Studentem byłem kilka lat temu. Prawko można zrobić płacąc w ratach. Może wiesz. A na samochód sobie zapracowałem. A, że rodzice nie mieli wystarczających dochodów to miałem prawo dostać takie stypendium. I nie mądrze się. Stwierdzam, że nasze miasto robi krok do przodu, nie do tyłu.

Bilet. Dobrze, że Ty również się nie mądrzysz :)

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 10.09.2010, 18:22

Skończcie już ku*wa :!: gys0n: daj se ostrzeżenie ;)
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

tomekr
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: tomekr » 10.11.2010, 00:32

Czy ktoś się orientuję, czy można kupić na własność miejsce na parkingu przed MOKiem lub Chopina koło torów?
Coś na zasadach namalowania moich nr rej.auta na tzw,kopercie?
I ile by to kosztowało?
Kto tym zarządza? MPGKiM czy Urzad Miasta?

ale numer!
Nowicjusz

Post autor: ale numer! » 15.11.2010, 09:39

Czy ktoś się orientuje kiedy bedzie przetarg na garaże, które nie zostały wylicytowane we wrześniu przy ul. Zakładowej?
Dziękuję za odp.

Darkar64
Nowicjusz

Post autor: Darkar64 » 15.11.2010, 15:00

Witam! Krew mnie zalewa jak słyszę o przetargach na garaże!Na przemysłowej będą stawiać garaże bez żadnych przetargów.Słyszałem że to dzierżawa terenu pod garaże.Ale to ściema!Garaże będą murowane! A nie przenośne.A my biedne ludki wywalili kupę kasy na przetargach.Gdzie tu sprawiedliwość ! Jestem ciekawy kim są kolesie pana Burmistrza? Czym się od nas różnią? Na pewno grubością portfela. I jeszcze skasują miejsca parkingowe.Samochody już parkują na trawnikach.Pan burmistrz mój głos już stracił. Co o tym sądzicie?

Zbyszek Syrek
Nowicjusz

Post autor: Zbyszek Syrek » 15.11.2010, 19:36

Witam

Odpowiadam zszokowanemu DARKAR24-owi.

Jestem jednym z 6-iu dzierżawców terenu na którym mam nadzieję powstanie sześć nowych garaży. Teren został wydzierżawiony od gminy i dokładnie jest wydzielony na działce, na której już znajduje się kilkadziesiąt innych. Prawo do takowej dzierżawy ma i miał każdy kto złoży odpowiedni wniosek i przedstawi konkretny plan zagospodarowania dzierżawionego terenu. Nasz plan nie odbiega zbytnio od istniejącej zabudowy. Powiem więcej. Jeśli komuś bardziej pasowały w tym miejscu krzaki, chaszcze, mały śmietnik itp to z powodzeniem może sobie taki zorganizować na swoim balkoniku. Jeśli lubi. Myśmy zagospodarowali ten "zagajnik"
Darkar64 pisze:Witam! Krew mnie zalewa jak słyszę o przetargach na garaże!Na przemysłowej będą stawiać garaże bez żadnych przetargów.
Wydanie zgody na dzierżawę nie wymaga przetargu.
Darkar64 pisze:Słyszałem że to dzierżawa terenu pod garaże.Ale to ściema!Garaże będą murowane! A nie przenośne.
;);) Tak. Będą murowane. Nie będą przenośne. Nigdzie go nie będę przenosił ani przesuwał ani zabierał na wakacje. Tak jak kilkadziesiąt innych stojących tam garaży na dzierżawionym terenie. MUROWANYCH GARAŻY. Kilkanaście jest prefabrykowanych (chyba f.PROBUD) - wygoda dzierżawców.
Darkar64 pisze: A my biedne ludki wywalili kupę kasy na przetargach.Gdzie tu sprawiedliwość ! Jestem ciekawy kim są kolesie pana Burmistrza?
Przedstawiłem się. Teraz już wiesz kim jestem. A kim są kolesie to pytaj i szukaj gdzie indziej.
Chociaż w sumie kilka lat chodziłem (chodziliśmy) z wnioskami to może już też jestem koleś.
Darkar64 pisze:Czym się od nas różnią? Na pewno grubością portfela.
A TYM SIĘ OD CIEBIE RÓŻNIĄ, ŻE MAJĄ POMYSŁ I CHCĄ GO SOBIE ZREALIZOWAĆ. SWOIM KOSZTEM. Nie interesuj się moim portfelem
Darkar64 pisze: I jeszcze skasują miejsca parkingowe.
Dokładnie dwa miejsca. W zamian za sześć stanowisk w garażach.
Darkar64 pisze:Samochody już parkują na trawnikach.Pan burmistrz mój głos już stracił. Co o tym sądzicie?
Sądzimy, że mogłeś chłopczyku samemu ruszyć tyłek jakiś czas temu. Przebrnąć niemało biurokracji. Pogłówkować jak zagospodarować zaniedbany teren itd. Wolałeś człowieku iść na gotowe - Twoja sprawa

Żeby stało się też jasne. Od prawie roku płacimy czynsz za dzierżawę terenu (bo mamy grube portfele).

Jak Darkarek będziesz miał jakieś pytania to wal śmiało

pozdrawiam

Zbyszek Syrek
Ostatnio zmieniony 15.11.2010, 21:36 przez Zbyszek Syrek, łącznie zmieniany 1 raz.

Qba Qlach
Nowicjusz

Post autor: Qba Qlach » 15.11.2010, 20:45

Witam

Jestem jedną z tych osób które dzierżawią teren pod garaże. Drogi Darkar64 jesteś typowym/ą osobą która sama nic nie wymysli a jak ktoś wpadnie na pomysł żeby z śmietnika(worki śmieci mieszkańców bloku ......),trawy po pas, wykorzystać i zmniejszyć parking o dwa miejsca w zamian sześć wolnych miejsc . To najlepiej komuś rzucać kłody pod nogi. Wyjdż przed blok i poszukaj miejsca na twój garaż. I zobaczysz że nie trzeba mieć grubego portwela tylko pomysł i cierpiwość żeby pozałatwiać wszyskie sprawy. Lepiej nic nie robić i tyko narzekać , my wszyskie papiery na zgode na garaże załatwialiśmy ponad rok.Darkar64 jak chcesz pomocy to jesteśmy po 7 rano na placu , który dżierżawimy od ponad roku i nikt nie robił problemu że płacimy podatek a ty stawiasz na naszym placu samochód.

Darkar64 jeśi jesteś taki/a mądry/a to Ci napiszę czyn się różniumky. Tym że ty siedzisz w domnu i du.... płaszczysz , a my mamy pomysł żeby coś zrobić.

Przedstaw się jeśli masz honor , Ci koleśie nie mają nic do ukrycia.
Pozdrawiam: Kułach Jakub

vitalic1
Nowicjusz

Post autor: vitalic1 » 15.11.2010, 21:44

Zgadzam sie, to jest po prostu ludzka zazdrość, że ktoś ruszył tyłek i postanowił zagospodarować teren a komuś nie chciało sie ruszyć du*y z tapczanu i teraz pisze i wydziwia różne rzeczy na forum aby tylko na złość komuś zrobić i pokazać jakim to jest sie mądrym. Co do miejsc parkingowych to jest po drugiej stronie drogi wolny teren i wystarczy tylko się ruszyć i powalczyć trochę aby tam zrobić parking. To wiele nie kosztuje tylko trzeba chcieć, a nie wydziwiać i problemy ludziom robić. Podsumowując Panie Darkar64 zapraszamy jutro do dyskusji na ten temat jeżeli tak Pana krew zalewa a dobrze wiemy kim Pan jest. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Look@sh
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Look@sh » 17.11.2010, 12:20

Nie wiem po co tyle kwasu. Przecież w zamian za te dwa miejsca parkingowe będzie sześc garaży - prosta kalkulacja - cztery miejsca się zwolnią. Każdy ma prawo walczyc o swoje trzeba tylko ruszyc dupę z fotela i trochę pogłówkowac. Pozdrawiam Zbycha i Kubę:))
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Senator Międzygalktycznej Floty Krwawych Lokówek
Obrazek
Obrazek

tomekr
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: tomekr » 17.11.2010, 15:45

Brawo Panowie za pomysł.
Może innym zazdrość kole w oczy.

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 17.11.2010, 23:21

A moze by tak przenieść ORLIKA i zbudować tam garaże dozorowane dla mieszkańców?
Ile byłoby tam garaży? z 50 by się zmieściło? :lol: :roll:

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 18.11.2010, 08:32

no genialny pomysł w końcu widok karmiących facebookowe rybki i krówki (facebook to taki internetowy portal społecznościowy) dzieci jest znacznie przyjemniejszy aniżeli widok biegającej na boisku młodzieży. Gdzie chciałbyś przenieść tego orlika panie(pani) rozp?? BTW (z ang. by the way- po polsku- na marginesie, swoją drogą, przy okazji (przyp dla rozp)) jeśli nie daj boże Przemsza wylałaby z koryta i podtopiłaby te garaże które drogi rozpie ulokowałbyś na miejscu orlika-na kogo pyszczyłbyś i darł rozp'owską gębę o odszkodowanie za poniesione straty? Jeśli woda zaleje boisko straty będą raczej mniejsze. Nie tak dawno, bo na wiosnę był wielki lament, płacz i zgrzytanie zębów kiedy za sprawą ulew rzeki pozalewały osiedla postawione na terenach zalewowych, ale niektórzy mają krótką pamięć, prawda szanowny rozpie?
Ostatnio zmieniony 18.11.2010, 08:54 przez viggen, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

ODPOWIEDZ