Parkingi i garaże

Czym, po czym i jak jeździmy
Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Re: Drogi

Post autor: Bilet » 27.02.2010, 07:08

Niestety sporą bolączką są owe miejsca parkingowe na osiedlu Chopina,najbardziej irytujące jest to,że coraz częśćiej ktoś wraca autem służbowym i staje na parkingu tak że nie da się zaparkować.Bardzo często jest to parkowanie na złość innym.Zmierzam tu do tego że przez takie parkowanie niema gdzie potem postawić prywatnego samochodu.Więc albo niech to będzie parking dla mieszkających na osiedlu albo go trzebo poszerzyć.W niektórych miastach sprawa jest załatwiona w ten sposób że lokatorzy płacą co miesiąc jakąs kwote na parkingu są namalowane ich nr rejestracyjne,i jest to ich miejsce.Ja mieszkam na oś Chopina i irytuje mnie gdy musze kombinować gdzie zaparkować auto bo na parkingu przed blokiem w którym mieszkam wszystkie miejsca zajęte przez czyjeś auto służbowe albo na obcych blachach jak nieraz bywa że ktoś wpadnie w odwiedziny,bywa że ktos kto ma garaż potrafi trzymać auto też na parkingu blokując miejsce tym którzy takiego rarytasu jakim jest garaż nie posiadają,wtedy muszę auto zostawiać dużo dalej od swojego bloku,i martwić się czy w nocy nikt go nie odrapie porysuje itd.
,,sens jakiegoś epizodu nie tkwił w środku jak pestka,lecz otaczał z zewnątrz opowiesc,która rzucała nań światło
-jak blask oświetla opary-
na wzór mglistych aureoli,widzialnych czasem przy widmowym oświetleniu księżyca"...

bono00
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: bono00 » 27.02.2010, 12:05

Witam. Widzę, że jest spore zainteresowanie ogólnym problemem parkowania na terenie miasta. Każdy kierowca jest spokojnieszy, gdy samochód ma w zasięgu wzroku. Ale ciekawy jestem jak władza samorządowa rozwiąże problem, gdy wspólnota mieszkaniowa będzie chciała zakazać parkowania samochodów pod oknami budynków mieszkalnych. Również jestem zainteresowany, czy otrzymam odpowiedzi na mój wcześniejszy post odnośnie przejścia na II światłach i parkowaniu samochodów.Pozdrawiam.

bono00
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Parkingi i garaże

Post autor: bono00 » 29.03.2010, 07:34

Witam. Nie można udawać, że nie ma problemu parkowania w miejscach przeze mnie opisanych .Władze miasta muszą wreście rozwiązać i ustalić, w jaki sposób należy rozwiązać ten problem, bo jest to problem, który wymaga pilnego rozwiązania. Pozdrawiam.

Worms
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Worms » 01.05.2010, 17:46

Bilet pisze:Niestety sporą bolączką są owe miejsca parkingowe na osiedlu Chopina,najbardziej irytujące jest to,że coraz częśćiej ktoś wraca autem służbowym i staje na parkingu tak że nie da się zaparkować.Bardzo często jest to parkowanie na złość innym.Zmierzam tu do tego że przez takie parkowanie niema gdzie potem postawić prywatnego samochodu.Więc albo niech to będzie parking dla mieszkających na osiedlu albo go trzebo poszerzyć.W niektórych miastach sprawa jest załatwiona w ten sposób że lokatorzy płacą co miesiąc jakąs kwote na parkingu są namalowane ich nr rejestracyjne,i jest to ich miejsce.Ja mieszkam na oś Chopina i irytuje mnie gdy musze kombinować gdzie zaparkować auto bo na parkingu przed blokiem w którym mieszkam wszystkie miejsca zajęte przez czyjeś auto służbowe albo na obcych blachach jak nieraz bywa że ktoś wpadnie w odwiedziny,bywa że ktos kto ma garaż potrafi trzymać auto też na parkingu blokując miejsce tym którzy takiego rarytasu jakim jest garaż nie posiadają,wtedy muszę auto zostawiać dużo dalej od swojego bloku,i martwić się czy w nocy nikt go nie odrapie porysuje itd.
Zgadzam się z Tobą,dodam jeszcze, że są osoby posiadające po kilka aut ,wszystkie parkują pod blokiem , a garaż pusty.Zastanawiam się jaka byłaby reakcja gdybym kupił kilka aut po cenie złomu i zablokował cały parking?

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 01.05.2010, 20:40

Ciekawie by to wyglądało:):):):)
,,sens jakiegoś epizodu nie tkwił w środku jak pestka,lecz otaczał z zewnątrz opowiesc,która rzucała nań światło
na wzór mglistych aureoli,widzialnych czasem przy widmowym oświetleniu księżyca"...

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 07.09.2010, 18:23

Chyba powstaje nowy mały parking przy os. Chopina. Zawsze to parę dodatkowych miejsc.

Obrazek
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 08.09.2010, 16:12

Powstaje i bardzo dobrze.Ostatnio pojawiła się tabliczka na jednym z parkingów przy oś Chopina że jest to parking tylko dla mieszkańców wspólnoty bloków nr 9 i 10.Swoją drogą ciekawe kto i gdzie ma wtyki że dana instytucja odpowiedzialna za umieszczenie tego znaki miał chęc i czas na zajmowanie się taką bzdura.Zwyczajnie komuś zależało żeby innym utrudnic życie i zrobic na złośc.Jak by nie było ważniejszych spraw.Ale jak to się mówi ,,Dobre znajomości mają cudowne właściwości.

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Avalon » 08.09.2010, 20:10

Jeżeli bloki 9 i 10 należą nawet do innej wspólnoty, to teren między tymi blokami podzielony na te dwie wspólnoty. W takim przypadku obie mogą się dogadać i na części wspólnej stworzyć parking, który rozumie się samo przez się, że należy się tylko dla mieszkańców tych wspólnot. Podejrzewam, że mieszkańcy bloku nr 12 należą do innej wspólnoty i parkowali na tym parkingu, za który (teren) płacą w/w wspólnoty. Wcale się nie dziwię, że postawili taką tablicę, zresztą podobna stoi już chyba od roku przy parkingu koło "Naszej apteki" i nie było żadnego odzewu na forum.
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 08.09.2010, 21:52

Ale tu akurat odzew jest bo sprawa wygląda inaczej.Jeśli nie wiesz dokładnie to nie pisz bo tu nie chodzi o wspólnoty.Nie będe sie rozpisywał i tłumaczył.

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Avalon » 09.09.2010, 07:18

Nie twierdzę, że jest tak jak napisałem, ale użyłem słów "jeżeli" i "podejrzewam". Jak by nie było, jest tabliczka i tyle.
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 09.09.2010, 09:16

Bilet pisze:Ale tu akurat odzew jest bo sprawa wygląda inaczej.Jeśli nie wiesz dokładnie to nie pisz bo tu nie chodzi o wspólnoty.Nie będe sie rozpisywał i tłumaczył.
A ja bym właśnie prosił żebyś napisał coś więcej. Powiedz o co w tym przypadku chodzi :?:
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 09.09.2010, 15:56

Myślę że chodzi o ludzką głupotę zrobienie na zlośc i udowodnienie że gdzieś się ma znajomośc.Wcześniej przed postawieniem tabliczki każdy parkował przy tym parkingu i nikt do nikogo nigdy nie miał żadnych pretensji.Ale nagle sprawa zaczeła przeszkadzac pewnej mieszkance bloku nr10.Która to w szelaki sposób odgrażała się że ona pójdzie tam gdzie trzeba i załatwi sprawę żeby inni nie parkowali.A największym Paradoksem w tej sprawie jest to że kobieta której to przeszkadzało najbardziej i tylko jej to przeszkadzało ma Garaż.Więc rozwiązanie zagadki macie

Awatar użytkownika
gys0n
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: gys0n » 09.09.2010, 18:00

Wiesz.. to, że ma garaż nie zobowiązuje tej osoby do ostawiania auto do garażu. Jej przywilej najwyżej.
Jeśli chodzi o tabliczkę to wreszcie widzę, że zaczyna to wyglądać jak w innych miastach. Taka sama sytuacja jak ze śmietnikami. Wszędzie są przypisane i każdy płaci za swój i pilnuje aby obcy ludzie nie podrzucali. Tutaj jest tak samo.
I raczej nie chodzi o żadne znajomości. Urząd czy kto tam zachował się jak powinien.

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 09.09.2010, 18:32

Właśnie nie chciałem pisac o tym bo jak zawsze znalazł się filozof.Koleżko jeśli ma garaż a ma parkowac auto pod blokiem niech odstąpi ja chętnie wynajmę od zaraz.I raczej jestem pewien zresztą nie tylko ja dzień temu rozmawiałem z osobą która należy do wspólnoty i sama uważa że nikomu ta tabliczka nie była potrzebna.Bo nikt nie widział problemu w tym że ktoś innym tam parkuje.Nikt prócz tej kobiety.

Awatar użytkownika
gys0n
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: gys0n » 09.09.2010, 23:31

Nie masz garażu napisz ogłoszenie, może ktoś chce wynająć.. Nie to idź do MPGKiM, oni wynajmują miejsca w hangarze na ich terenie. Mieć garaż to żaden obowiązek parkowania w nim. Zima przyjdzie to się przyda, proste. Ja też nie mam i żyję. Zobaczysz za jakiś czas czy ta osoba z którą rozmawiałeś nie zmieni zdania odnośnie tej tabliczki.
Ps. I nie żaden filozof.

ODPOWIEDZ