Parkingi i garaże

Czym, po czym i jak jeździmy
Awatar użytkownika
cukiereczek_x
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: cukiereczek_x » 17.02.2006, 11:17

Ja uważam, że ten parking to bardzo dobry pomysł :) mam nadzieje, że parking tam zostanie, tylko no właśnie sprawa oświetlenia :/ ale może ktoś wpadnie na genialny pomysł i coś tam zrobi... hm pożyjemy zobaczymy.
a co do dzieci bawiących się tam... to może gdyby ogrodzili ten parking to by było spoko, a dzieci w piłke mogą grać sobie kawałek dalej, na kortach, albo za kortami na trawce ;)
Nie pójde do nieba, bo... mam lęk wysokości

axmax
Nowicjusz

parkingi i garaże!!

Post autor: axmax » 28.06.2007, 19:38

Witam.
Jak widać aut przybywa w zastraszajacym tempie a miejsc parkingowych jak na lekarstwo. Na osiedlu przemysłowa toczy się prawdziwa bitwa o kawałem, chodnika!! Ciekawe czy "gospodarze" miasta mają w planach jakieś inwestycje? Bo co do działalnośći spółdzielni, to pozostawie ten temet bez komentaża!!
Miejsc na parkingi jest kilka, wystarczy tylko wygospodarować "kilka" złotówek i rozwiązać ten problem!!

Wypowiedzcie się na ten temat.

pozdrawiam

axmax
Nowicjusz

Post autor: axmax » 29.06.2007, 15:18

nie wiem czemu ale część osób krytykuje parking strzeżony w porębie. Jeśli nie będzie na uboczy miasta i będzie tam solidna straż to jestem za i będę pierwszym kientem!!

Ostatnio chodzi mi po głowie pomysł zagospodarowania budynku po byłej biedronce, kapitalne miejsce na parking pod dachem i pod chmurką.
ogrodzony, oświetlony i strzeżony napewno będzie się cieszył więciem!!

pozdrawiam

.Michał.
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: .Michał. » 29.06.2007, 16:08

No z tymi parkingami to jest malutki problem ale musze was pocieszyć że to nie tylko na przemysłowej jest ten problem bo na Chopina jest to samo, chodź tam jest dośc sporo miejsca żeby poszerzyć "parking" bo to raczej nie jest :) wystarczyło by ok 2 metrów przesunąć ten "niby" parking i dwa rzędy samochodów by spokojnie weszły a tak to stają na ulicy i na trwnikach.

Awatar użytkownika
szwajcar
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: szwajcar » 02.08.2008, 14:13

Od dluższego czasu wiele osob mówi o podziale terenu pod garaże chodzi o teren za obecnymi garażami w okolicach delikatesów czy ma ktoś może szersze informacje na ten temat . Niewiem czy ten teren jest FUMu czy Urzędu miasta ,ale z tego co słyszałem ma być rozdzielone 150 miejsc pod garaże na zasadzie samobudowy wedlug planu żeby wszystkie byly takie same. Jeśli ktoś ma konkretne informacje na ten temat (może ktoś z władz) to proszę o umieszczenie ich na forum bo myśle że wielu mieszkańcow naszego miasta jest tym tematem zainteresowanych.

bono00
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Mieszkać w Porębie

Post autor: bono00 » 24.02.2010, 08:38

Witam. Muszę podjąć temat, który nurtuje mieszkańców od dość dawna. Przejście z pasów / II światła/ na ulicę Fabryczną, Przyszłości, Partyzantów i Swierczewskiego stwarza duży problem dla mieszkańców, którzy muszą się dostać na swoje posesje do swoich domów.Chodniki przy Auto Złomie, Piekarni i Fabryki Zniczy są ciągle zakorkowane.Miejscami nie ma jak ominąć tych samochodów. Alternatywą jest wiecznie zamknięta droga, nawet trudno przejechać samochodem.Stanowi to duże zagrożenie dla mieszkańców tych ulic. Czy władze miasta planują rozwiązać ten nurtujący problem? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Awatar użytkownika
Vinc
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Mieszkać w Porębie

Post autor: Vinc » 24.02.2010, 10:03

Nie wiem, czy Cię dobrze zrozumiałem, ale jeśli jakiś samochód stoi na chodniku i blokuje przejście dla pieszych to jest to sprawa policji a nie władz miasta.

bono00
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Drogi

Post autor: bono00 » 25.02.2010, 08:05

Tak, ale władze samorządowe powinni starać się poprawić przepustowość drogi w tym miejscu. Wydała zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej i powinna się z tym liczyć, iż będą w tam parkowane samochody osobowe jak i też dostawcze oraz , że stanie się to uciążliwe dla mieszkańców, którzy zmuszeni są do gimnastykowania się i przeciskiwania między zwartym szeregiem samochodów.Nie wiem czy straż miejska i policja stosują radykalne środki tz.mandaty za łamanie przepisów przez kierowców, ale posterunki są tak blisko, że tego tematu nie należy wskazywać.A moze tak pomyśleć o innym radykalnym rozwiązaniu jak na przykład o kamiennych donicach z kwiatami i cofnięciu zezwoleń tam gdzie się nie da / Piekarnia, Fabryka Zniczy/.

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Avalon » 25.02.2010, 09:17

Podobna sytuacja jest na ul. Chopina. Nie mówie o samochodach które zatrzymują się przed sklepami, ale o samochodach pana Ł.F. Rozumiem, że pan ten handluje samochodami i z tego żyje, ale lekką przesadą jest trzymanie, części tych samochodów, przez cały rok na ulicy naprzciwko swoich okien. Wszyscy mogli zauważyć, że mimo iż jest to droga dwukierunkowa, samochody musiały się zatrzymywać, aby przepuścić te jadące z przeciwka. Zimą było to szczególnie widoczne i utrudnające pracę drogowcą.
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 25.02.2010, 13:46

Dokładnie cały czas tkwią tam te samochody i utrudniają ruch,to nie jest miejsce parkingowe.Powinna się tym zając Policja w sensie pouczenia o nie trzymaniu tych samochodów na ulicy blokując pas ruchu.!!!!!!!!!!
,,sens jakiegoś epizodu nie tkwił w środku jak pestka,lecz otaczał z zewnątrz opowiesc,która rzucała nań światło
-jak blask oświetla opary-
na wzór mglistych aureoli,widzialnych czasem przy widmowym oświetleniu księżyca"...

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 25.02.2010, 14:01

Napiszcie przed którym blokien na Chopina stoją te samochody bo nie wszyscy wiemy o które miejsce chodzi :idea:
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

bono00
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: bono00 » 25.02.2010, 14:20

Oczywiście,że z przejścia z pasów na II światłach.

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Avalon » 25.02.2010, 14:45

Matt pisze:Napiszcie przed którym blokien na Chopina stoją te samochody bo nie wszyscy wiemy o które miejsce chodzi :idea:
Naprzeciwko bloku na Chopina 5, koło budek (Rubin, fryzjer). Dzisjaj już ich nie ma, ale pozostały resztki śniegu, których nie dało się usunąć przez zawalidrogi.
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

Karol Hadrych
Radny

Post autor: Karol Hadrych » 26.02.2010, 12:03

Dwukrotnie już zgłaszałem na sesji ten problem. Uważam, że znak zakaz parkowania powinien tam być zamontowany. Na sesji otrzymałem odpowiedz, że jest to droga powiatowa i odpowiednie służby UM zgłoszą do w Powiecie. Ponownie zgłoszę tę sprawę do Burmistrza i poinformuję na jakim etapie jest ta sprawa. Pozdrawiam

syriusz
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: syriusz » 26.02.2010, 22:35

p.Karolu zgadzam się z panem, ale czy mógłby pan na sesji poruszyć sprawę braku nowych miejsc parkingowych na osiedlu, można poszerzyć parking naprzeciwko tzw.Spara ,jeszcze na dodatek mądry urzędnik zasadził drzewa kasztanowate ,obok parkingu!już się rozrosły , a co będzie pózniej?kasztany spadały jesienią na zaparkowane samochody,może jest jeszcze możliwosć przesadzenia drzew?obok bloku nr.12 można także dorobić zatoczki..

ODPOWIEDZ