Parkingi i garaże

Czym, po czym i jak jeździmy
m
Nowicjusz

Parkingi i garaże

Post autor: m » 18.02.2005, 17:36

chciałbym poruszyć nowy ale bardzo poważny problem.otóż chyba każdy już słyszał o nagminnych kradzieżach!!! co byście powiedzieli na strzeżony parking???miejsce jest koło "wielkiego krzyża "(na przemysłowej)

Awatar użytkownika
klops
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: klops » 18.02.2005, 17:46

....moim zdaniem to nierealne....przynajmniej nie w tym miejscu...

m
Nowicjusz

Post autor: m » 18.02.2005, 17:55

więcej optymizmu!!! :) nie od razu rzym zbudowali!!! :)

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 18.02.2005, 18:45

raczej nierealny pomysł... kto bedzie płacił za stałe parkowanie na takim obiekcie?? inaczej- kogo będzie na to stać? w końcu to dodatkowy wydatek. już lepiej zrobić jakiś monitoring, powołać uzbrojoną milicje obywatelską:P, brygady do exterminacji tej szarańczy :twisted:.
A tak na poważnie ostatnio w P-bie w ogóle jest więcej rozbojów, napadów, nie tylko włamań do samochodów... :(
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

Gdańszczanin
Nowicjusz
Kontakt:

Post autor: Gdańszczanin » 18.02.2005, 21:31

Najlepsza kara dla złodzieja:

Zamknąć go w neidostepnym miejscu na tydzień bez jedzenia, pózniej to juz będzie grzeczny :)

m
Nowicjusz

Post autor: m » 19.02.2005, 11:17

ale pomyślcie!!! przecież ludzie chuba wolą zapłacić za parkowanie które jest strzeżone niż później nie mieć samochodu:) czyż nie tak ?? koszty zrobienia czegoś takiego nie są duże!!! strażnik np z grupą inwalidzką, alarm w razie czego, stały kontakt z policją, oświetlenie już jest(przyżyjcie się jak będziecie tamtędy przechodzić) a miejsce i tak jest w miarę bezpieczne bo blisko koło bloków!!! nie sądzę żeby się w takim wypadku złodzijaszki połaszczyli :) no zobaczcie same plusy- ajkby parking przynosił zyski to można by było zrobić zadaszenie a wtedy skorzystali by również ci co nie mają garażu i leje im po samochodzikach :) co o tym myślicie??????? no bo może się mylę??:)
aha a co do złodziejaszków to powinno się im uciąć ręce dla przykładu!!!!!!!!!! ja rozumię, że czasy są ciężkie ale każdy robi co może a przyjdzie taki jeden z drugim i jeszcze ci zapier... to na co ciężko pracowałeś!! uciąć łapy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 19.02.2005, 11:49

Miejsce spoko tylko zapomniałes o jednym...stoi tam krzyż a co za tym idzie np w Boże Ciało tam odprawiana jest msza..wiec jezeli miałby tam powstać parking strzeżony to chyba trzeba by ten krzyż przeniesc...
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Awatar użytkownika
klops
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: klops » 19.02.2005, 13:20

BrowarMan pisze:Miejsce spoko tylko zapomniałes o jednym...stoi tam krzyż a co za tym idzie np w Boże Ciało tam odprawiana jest msza..
...dokładnie, nikt nie zgodzi się na parking w tym miejscu. Poza tym mnie parking strzeżony kojarzy się z tym że jest ogrodzony, a to kolejne koszty, myśle że pomysł jest dobry ale wątpie czy sie doczekamy jego realizacji. Żeby taki obiekt sam na siebie zarabiał musiałoby stać na nim regularnie kilkanaście,może nawet kilkadziesiąt samochodów, nie wiem czy znalazłoby się tylu chętnych, bo chyba nikt nie zgodzi się na to żeby np. miasto płaciło za utrzymanie tego...

m
Nowicjusz

Post autor: m » 19.02.2005, 15:27

ehhh ten "nieszczęsny" krzyż z tym macie zupełną rację.ale pomyślę jeszcze jak ominąć problemy.wogóle to przydałaby się jakaś ankieta wśród mieszkańców co oni o tym myślą? a najważniejsze to zrobić kosztorys(biznes plan :D ) no i wtedy zobaczyć czy to faktycznie nierealny pomysł!! :)

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 19.02.2005, 15:57

moze nie tyle nierealny co troche niepewny...krzyż, koszty, nie wiadomo czy byliby chętni (ci którzy zostawialiby tam swoje samochody) a poza tym wiekszosc zmotoryzowanych ma garaże..
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 19.02.2005, 23:51

idźcie z petycją do SM Poręba :P w końcu to chyba ich teren
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

Awatar użytkownika
klops
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: klops » 20.02.2005, 08:50

BrowarMan pisze:a poza tym wiekszosc zmotoryzowanych ma garaże..
no właśnie...100% racji. Załóżmy że np. teraz gdy jest zima każdy trzyma swoje cacko w garażu, więc potencjalnymi klientami takiego parkigu pozostają ci których samochody stoją treraz na parkingach. Przejdź się po Przemysłowej, Chopina i odpowiedz sobie na pytanie czy tam stoi znowu tak dużo samochodów??? Mnie się wydaje że nie, poza tym należy pamiętać o tym że nie wszyscy którzy nie mają garażu będą chcieli korzystać z tego parkingu.... a osoby spoza centrum nie wchodzą w grę bo jak ktoś ma własny dom to i ma garaż...

P.S. a co do tego krzyża to na twoim miejscu nie pisałbym że jest on taki nieszczęsny, bo zaraz ktoś Ci może powiedzieć że obrażasz jego religie.... :wink:

Awatar użytkownika
Cymbalista
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: Cymbalista » 21.02.2005, 11:20

Z tym strzezonym parkingiem to jest calkiem niezly pomysl. Koszty zwiazane z tym projektem rzeczywiscie moglyby byc niskie i mogloby cos takiego z powodzeniem ruszyc. Jednak nie zapominajmy, ze w Porebie nie ma pewnych interesow i taka inwestycja wiaze ie z pewnym ryzykiem, no a do tego wszystkiego jeszcze ten krzyz :!: Chyba trzeba by szukac innego miejsca na taki parking, bo nie wydaje mi sie, aby wielce pobozni porebiacy pozwolili na profanacje swych swietych symboli :wink:
Było cymbalistów wielu.....................
"Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać"

Awatar użytkownika
klops
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: klops » 21.02.2005, 12:08

Cymbalista pisze:Chyba trzeba by szukac innego miejsca na taki parking, bo nie wydaje mi sie, aby wielce pobozni porebiacy pozwolili na profanacje swych swietych symboli :wink:
:twisted: :twisted: ...dobre, już widze strajk zagorzałych fanatyków radia maryja...
a tak serio to nie wiecie do kogo konkretnie należy ten kawałek ziemii na której stoi krzyż? Do kościoła,spółdzielni,a może do miasta? tak czy inaczej myśle że w tym miejscu i tak parkingu nie bedzie,ponieważ:
:arrow: nikt nie zgodzi sie na to żeby wierni w Boże Ciało gromadzili sie na parkingu, a poza tym, wtedy nie mogłyby tam stać samochody, a co jeśli ktoś nie zgodzi sie wyjechać z parkingu na ten czas? w końcu jak zapłaci to ma do tego prawo..
:arrow: przeniesienie krzyża też nie wchodzi w gre, bo to znowu koszty niezależnie od tego kto miałby je pokryć...

Awatar użytkownika
Cymbalista
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: Cymbalista » 21.02.2005, 12:19

Porebscy katolicy nie dadza sobie w kasze dmuchac :lol: Pamietam jak kopali dol pod ten krzyz (oczywiscie same najwieksze poboznosci, ludzie bogobojni, pelni cnoty) niemlodzi ludzie, zaobserwowalem, ze praca pali im sie w rekach, a ze bylo malo lopat do kopania, a chetnych wielu, jeden pan, gdy zabrali mu lopate chcial kopac rekoma jak jakis kret. To sie nazywa poswiecenie :wink: Takze bez rozlewu krwi sie nie obejdzie, jesli ktos chce przeniesc krzyz, lub tez budowac parking :twisted: hehehe
Było cymbalistów wielu.....................
"Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać"

ODPOWIEDZ