Odśnieżona Poręba

Czym, po czym i jak jeździmy
dumka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Co sądzicie o czystości w naszym mieście?

Post autor: dumka » 21.01.2012, 22:17

Witam wieczorowo i pozdrawiam odśnieżająco-zasypujących Panów z MPGKiM.......Zostałam dzisiaj zatarasowana.Czekam na odśnieżenie.....a tu sypie non stop.... :(

dumka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Co sądzicie o czystości w naszym mieście?

Post autor: dumka » 23.01.2012, 22:32

Niestety nikt pomimo zapewnienia telefonicznego ,że zaraz przyjadą ,do dzisiaj się nie zjawił.Wyjazd z posesji (zasypany przez odśnieżający traktor) "odsypałam" sama po wielu trudach-mokre,a później zlodoawaciałe zwały śnieżne.Zastanawiam się jak radzą sobie osoby starsze,chore.....Wczoraj z ciekawości udałm się w okolice domu Pana Burmistrza i tak nikt Panu nie zasypał wjazdu!Nie mam nic do w/w.Zastanawia mnie tylko czy tak trudno jadąc i odśnieżając spojrzeć w jaki sposób to robię?Czy ktoś sprauje nad tym kontrolę?Pozdrawiam jeszcze raz Panów odnieżająco-zasypujących.

madzia--dziara
Nowicjusz

Re: Odśnieżona Poręba

Post autor: madzia--dziara » 24.01.2012, 08:37

Czyżby Panienka Hrabianka?? :wink:
Skoro zasypało Pani wjazd na posesję, trzeba było chwycić dziarsko za łopatę i odśnieżyć go sobie a nie dzwonić do MPGKiM i opowiadać dyrdymały (czytaj: donosząc powodować dodatkowy stres dla kierowcy traktora - już pewnie temu biednemu chłopu zabrali część wypłaty za "nieprawidłowe" wykonanie zleconej pracy). Gdyby miała Pani choć trochę wyobraźni lub wiedzy technicznej (podstawowej), lub przyjrzała się budowie pługa śnieżnego, to z pewnością by Pani zauważyła, że można go używać do spychania śniegu na prawo, na lewo lub na wprost. Biorąc pod uwagę to, że w Polsce mamy ruch prawostronny, traktor spycha śnieg na prawo (gdyby spychał na lewo zasypał by pas ruchu w przeciwnym kierunku). Jeśli znów chodzi o spychanie przed siebie, to z pewnością nie dał by rady przejechać więcej niż 100 metrów, bo ciężar i ilość śniegu by go zatrzymały, a wtedy musiał by, spychając śnieg na prawo, dodatkowo manewrować powodując niepotrzebne nikomu zagrożenie w ruchu. Tak więc lepiej jest, jeśli właściciele posesji odśnieżą sobie sami wjazdy. Sama tak robię i mnie przynajmniej z tego powodu korona z głowy nie spadła, więc myślę, że i Pani może być o to spokojna.

dumka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: dumka » 27.01.2012, 21:42

Pozdrawiam Cię Madziu!!!!!!Jednak się zalogowałaś i odezwałaś!Hrabianka.

Aleksander
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Aleksander » 28.01.2012, 08:16

Aldona pisze:Mówicie że Poręba nie jest odśnieżona a w Zawierciu wcale nie jest lepiej, nie mówiąc o godzinnych opóźnieniach autobusów MZK to jest skandal. MZK tylko umie wysłać kontrolerów biletów a nie pomyślą o pasażerach że jeżdżą w skandalicznych warunkach jakim jest tłok i do tego nie ogrzewanych autobusach.
Czy winą ZKM są nie odśnieżone drogi :?: Oczywiście, że nie. Często jeżdżę "dwójką" i wiem, że autobusy zimą mają spóźnienia, ale są ogrzwane.

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 28.01.2012, 11:24

Aleksander pisze:. Często jeżdżę "dwójką" i wiem, że autobusy zimą mają spóźnienia, ale są ogrzwane.
Mylisz się. W ubiegłym roku całą zimę przejeździłem "2" do pracy i ani razu nie natrafiłem na ogrzewany autobus.
Chyba że w tym roku jest inaczej - choć szczerze wątpię.
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Aleksander
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Aleksander » 28.01.2012, 12:30

wczoraj jechałem "2" i autobus był ogrzewany, a także przyjechał o czasie :!:

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 29.01.2012, 09:55

A więc zmiany idą ku lepszemu...(chociaż tu)
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

dumka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: dumka » 17.02.2012, 20:48

Pozdrawiam Panów odśnieżających Porębę! Po dosypaniu śniegu Panowie dzisiaj wykonali 200% normy na osiedlu,które zamieszkuję! Wzorowo odśnieżone ulice,nareszcie nie zasypane podjazdy! Wielki szacunek i tak trzymac!!!!!!! :) Może Kierownictwo to przeczyta .

tomekr
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: tomekr » 19.02.2012, 19:26

oj tak, oj tak, juz w piatek było zdecydowanie poprawnie na uliczkach na Chopina i Mickiewicza.
Jak sie chce to sie da :wink:

MPGKiM
Nowicjusz

Post autor: MPGKiM » 20.02.2012, 09:15

Dziękujemy za te pozytywne posty, jak również za wiele ciepłych telefonów, które otrzymaliśmy od Państwa z podziękowaniem za realizowane zadania. Zdajemy sobie także sprawę z tego, że nie na każdym odcinku odśnieżanych ulic jest idealnie, szczególnie tam, gdzie stoją zaparkowane na ulicach samochody oraz że nasze działania na drogach często powodują zasypywanie wjazdów na posesje. I tutaj pragniemy zauważyć, że w tym roku spotykamy się ze zdecydowanie większą świadomością mieszkańców, którzy bez komentarzy sprzątają śnieg sprzed własnych posesji. Dziękując w imieniu pracowników Spółki pragniemy zaznaczyć, że jesteśmy do dyspozycji 24 godziny na dobę, aby zapewnić bezpieczeństwo dla Mieszkańców w zakresie utrzymania komunalnych zasobów miasta. Pozdrawiamy. MPGKiM Sp. z o.o.

Lidka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lidka » 03.12.2012, 21:34

witam, mam pytanie do służb komunalnych ,czy zasnęliście razem z misiami ? kiedy posypiecie piaskiem drogi w mieście ,na skrzyżowaniach jest slizgawka,

raflkita
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: raflkita » 04.12.2012, 20:32

Nie tylko na skrzyżowaniach, chodniki nie lepsze.
Pół krwi scyzoryk.

betti_26
Nowicjusz

Post autor: betti_26 » 07.12.2012, 22:14

Jak zwykle zima zaskoczyła drogowców :)

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mandarynka3 » 28.01.2013, 21:36

Czy jazda z podniesionymi pługami po ośnieżonych grubą warstwą drogach naszej gminy to nowa metoda na odśnieżanie :?: :? Dwukrotnie mijał mnie dzisiaj taki pług. Zastanawia mnie czy panowie pracują na czas i ilosć przejechanych km bo jakosć pracy ma wiele do życzenia :oops: Cholera jasna (sorki ale nerw mnie siekł) o co tu chodzi :!: :?:

ODPOWIEDZ