Wypadki drogowe

Czym, po czym i jak jeździmy
AXEL88
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: AXEL88 » 27.06.2009, 11:19

widzialem jak wracalem z zawiercia nie wiem co z ofiarami wypadku ale auta conajmniej 2 byly do kasacji a w wypadku prawdopodobnie udzial braly 4 samochody uszkodzone widzialem 3 ale stalo sieszcze jedno wiec nie wiem
Obrazek
Obrazek

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Re: Wypadki drogowe

Post autor: Bilet » 29.06.2009, 21:45

Też widziałem to zdarzenie,tyle że ja jechałem tamtędy chyba chwilkę po wszystkim.Jeden samochód stał w poprzek drogi zupełnie rozbity,chyba to był seat uderzenie musiało byc mocne ponieważ zauważyłem 2 wybite poduszki.2 Auto leżało kawałek dalej w rowie ,nie wiem co za marka i jedno z tego co zauważyłem najmniej rozbite (chyba peugot) stało na poboczu.
,,sens jakiegoś epizodu nie tkwił w środku jak pestka,lecz otaczał z zewnątrz opowiesc,która rzucała nań światło
-jak blask oświetla opary-
na wzór mglistych aureoli,widzialnych czasem przy widmowym oświetleniu księżyca"...

ulmysliwska
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

wypadek na ul. myśliwskiej

Post autor: ulmysliwska » 18.07.2009, 10:56

Odbiegnę trochę od tematyki, a właściwie to chyba nie. Wczoraj na ul. myśliwskiej miał miejsce wypadek. Młody chłopak stracił panowanie na samochodem. Bardzo przyczyniło się do tego zapadnięcie, które PZD zalewa tylko jakąś smołą. Upad, który znajduje się na wyjściu z zakrętu ciągle się powiększa. Robota głupiego... Uderzenie było tak duże, że samochód skrzywił betonowy słup. Uderzył na jego szczęście błotnikiem, po kilku obrotach wokół własnej osi. Kierowca był pijany. Przez kilka lat nie było takiej sytuacji. Do tej pory kończyło się tylko na piszczeniu opon przy pokonywaniu tego zakrętu. Prędkość musiała być sporo powyżej 100 km/h. Gdyby na miejscu tego słupa stał człowiek - śmierć na miejscu. Równie dobrze mogło to się zdarzyć w miejscu, w którym chodnikiem nie da się iść i ktoś jest zmuszony do pójścia drogą. Sam "kierowca" miał ogromne szczęście. Gdyby uderzył czołowo w słup, straż by miała bardzo dużo roboty z nożycami... :roll:

.Michał.
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: .Michał. » 18.07.2009, 15:24

Popieram "ulmyśliwską", ta dziura jest kilka lat i to na samym zakręcie, że cięzko nieraz jest ja ominąć, sam nieraz w nia wjechałem bo inaczej nie da sie wyminąć z autem.

domi
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Straż Pożarna (OSP & PSP)

Post autor: domi » 11.05.2010, 14:45

http://motoryzacja.interia.pl/news/stra ... -1,1476467

masakra chwila nie uwagi i takie straty

maciej boryna
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: maciej boryna » 11.05.2010, 15:51

mógł tym tirem szybciej jechać to napewno nie doszło by do tej tragedii ten wcześniej jakos dał radę

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 15.11.2010, 10:36

Czy wie ktoś może co to za wypadek miał miejsce dzisiaj przed 7 rano na DK78 w okolicy stacji BZ? Była policja, 2 karetki i chyba ze 3 wozy strażackie. Zdążyłem nagrać tylko ten filmik.

"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 15.11.2010, 13:23

dwa samochody astra i seiczento. dość mocno sie spotkały lewymi przodami, podobno któryś wyprzedzał ale info nie potwierzdzone. dwie osoby ranne odwiezione do szpitala. w sumie były- dwie straże ,dwie karetki, dwa radiowozy. :wink:

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 15.11.2010, 14:50

Dzięki.
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Wypadek w Porębie

Post autor: Matt » 15.11.2010, 17:50

Policjanci z Zawiercia ustalają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło dzisiaj rano w Porębie. W wyniku czołowego zderzenia dwóch osobówek, ranna została 51-letnia kobieta.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz, 6:30 na drodze krajowej nr 78. Według wstępnych ustaleń policjantów, 39-letni kierowca opla astry nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Kierowany przez niego pojazd, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie uderzył w jadącego z przeciwka fiata seicento. Kierująca fiatem, z obrażeniami ciała nie zagrażającymi życiu, została przewieziona do Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Przeprowadzone badanie wykazało, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

źródło: KPP w Zawierciu

Awatar użytkownika
paramedic999
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Re: Wypadek w Porębie

Post autor: paramedic999 » 15.11.2010, 19:48

W wypadku brały udział 2 samochody i wszystkich poszkodowanych ( 3 osoby ) zabrano do szpitala w Zawierciu w celach diagnostycznych. W akcji brały udział dwa ambulanse S i P, straż pożarna i policja.

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 18.01.2011, 13:42

Wypadek drogowy dwóch samochodów osobowych

Rodzaj: Miejscowe zagrożenie - małe
Obiekt: Samochody osobowe: Citroen ZX i Fiat Punto
Miejsce: Poręba, ul. LWP
Data i czas zgłoszenia do jednostki: 16-01-2011 godz. 21:15
W działaniach udział brało: Jednostki PSP - 1 zastęp
Inne służby: Policja, Pogotowie Ratunkowe
Kierował działaniami: asp.sztab. KLIMAS Adam
Dane opisowe do informacji ze zdarzenia:
Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono wypadek dwóch samochodów osobowych. Osoba poszkodowana wyszła z pojazdu przed przybyciem zastępu PSP. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenia akumulatorów oraz zakręceniu zaworu dopływu gazu. Jednej osobie poszkodowanej udzielono pomocy przedmedycznej (założenie kołnierza ortopedycznego) a następnie przekazano pogotowiu ratunkowemu. Dalsze działania polegały na neutralizacji i uprzątnięciu pozostałości powypadkowych.
Łączny czas trwania akcji: 1 godz. 58 min.
źródło kpsp zawiercie
ps. był jeszcze trzeci samochód,ale może strażacy go przeoczyli :wink: do szpitala pojechały dwie osoby i policja przyjechała dwoma radiowozami zgodnie z powiedzeniem ''jeden pisze drugi czyta'' . o ile pamiętam to w ostatnim czasie poza opisanymi był jeszcze trzeci wypadek właściwie w tym samym miejscu. może pora ustawić ''czarny punkt'' na tej prostej

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 13.03.2011, 09:11

Czy wie ktoś co się wydarzyło wczoraj wieczorem w porębie na ul.Przemysłowej widziałem 2 karetki i policje
,,sens jakiegoś epizodu nie tkwił w środku jak pestka,lecz otaczał z zewnątrz opowiesc,która rzucała nań światło
-jak blask oświetla opary-
na wzór mglistych aureoli,widzialnych czasem przy widmowym oświetleniu księżyca"...

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 13.03.2011, 13:32

dwóch małolatów na motorku obtarło się o drzewo i przewróciło na jezdnie.myśle że jest to temat do zainteresowania przez policje,niestety tych sprzęcików jest coraz więcej w tym jakieś z wieśtunningiem. kilkanaście minut wcześniej widziałem takiego jak bez oświetlenia ,godz ok 20.00 (tylko jakieś błękitne diody z przodu) pomykał po przemysłowej i chopina. nie zdziwiłbym się gdyby to ten się rozwalił. jeżeli tak to dobrze że normalnym ludziom nic nie zrobił.

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 14.03.2011, 17:03

źródło KPP Zawiercie

12.03.2011 godz. 20:40, PORĘBA, ul. ZAKŁADOWA
Na prostym odcinku drogi, 15-letni mieszkaniec Poręby, kierując skuterem marki Shenke w stanie nietrzeźwości 0,71 mg/l doprowadził do wywrócenia pojazdu. Jednoślad uderzył następnie w znajdujące się przy jezdni drzewo. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznał, kierujący motorowerem oraz 15-letni pasażer.

nic dodać nic ująć....... :oops:

ODPOWIEDZ