Wypadki drogowe

Czym, po czym i jak jeździmy
porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 26.01.2005, 17:29

Browar Manie nie porównuj mnie do kierowców którzy maja dwa lata prawo jazdy bo ja je mam znaczne dłużej. co do panów jeżdni są to zazwyczaj ludzi którzy wzięli od rodziców samochód i myslą co to oni nie są. niestety rzeczywistość wszystko weryfikuje, staż jazdy nie ma tutaj nic do tego. ktoś bedzie jeżdził 20 lat tylko np. do kościoła i do zawiercia a jak ma jechać gdzieś dalej to już jest zagrożeniem bo przeraża go rondo w Katowicach.

co do utrzymania stanu dróg trzeba wyjść teraz i zobaczyć jak ta droga wygląda. oczywiście mamy dopiero styczeń i zima zaskoczyła służby drogowę. oni przygotowani są na atak zimy w czerwcu albo lipcu.

Awatar użytkownika
klops
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: klops » 26.01.2005, 18:48

tak sobie myśle, kto wogóle odpowiada za stan dróg???? Bo przecież nie gość który jeździ tym pługiem czy piaskarką?? Wszyscy tu piszemy że zima zaskoczyła drogowców ale to chyba nie do końca ich wina, bo co oni mogą poradzić na to że miasto/powiat nie ma odpowiedniej ilości sprzętu??? nie żebym ich bronił, ale przed chwilą wracałem 2 z zawiercia i mijałem 2 pługi,na przystanku stałem- też widać że jeżdżą. Myśle że oni robią co mogą, ale to nie ich wina że nie ma kasy na sprzęt. Przecież nie bedą jeździć tymi pługami 100km/h żeby zdążyć odśnieżyć wszystkie drogi. Moim zdaniem wina nie drogowców tylko tych którzy nie umieją wygospodarować kasy na sprzęt...Mam racje czy nie???

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 26.01.2005, 18:59

porębianin111 pisze:Browar Manie nie porównuj mnie do kierowców którzy maja dwa lata prawo jazdy bo ja je mam znaczne dłużej.
nie porównuje...przecież napisałem jasno i wyrażnie że...
BrowarMan pisze:powiedzmy sobie szczerze..wiekszosc kierowców jeżdzi fatalnie. zwłaszcza tacy którzy mają prawo jazdy rok czy 2 myslą że są panami jezdni..
...i nie mówie tu akurat o Trupie czy Porębianinie111
a co do tych pługów i ilości sprzętu to podzielam twoje zdanie klops..skoro na cały powiat mają powiedzmy 4-5 samochodów do odśnieżania to wiadomo że nie są w stanie odśnieżyć wszystkich dróg..zwłaszcza jak ciągle sypie śnieg....co odśnieżą to zasypuje...
dlatego własnie uważam że w takie warunki pogodowe to właśnie kierowcy powinni dostosować prędkość do warunków jazdy i przede wszystkim powinni być bardziej czujni i skoncentrowani i ostrożni
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 27.01.2005, 16:53

Browar manie poto płacimy teraz podatek drogowy a jak ci wiadomo jest on teraz w paliwie, że drogi mają być w takim stanie że powinno nam się dobrze jeżdzić. co do dostoswania prędkości do warunków to nie wszyscy o tym pamiętają. jak ktoś ma ABS i dobre opony zimowe to myśli że już jest panem jeżdni a jest on zagrożeniem dla innych kierowców. żeby ktoś umiał zachować się na śliskiej nawierzchni to moja rada zapraszam na parking i proponuję tam kilka manewru aby zobaczyć jak dany samochód się zachowuje się na śliskiej nawierzchni. jeżeli na drodzę wpadnie w poślizg jest większe prawdopodobieństwo że w takiej samej sytuacji na drodze poradzi sobie.

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 27.01.2005, 17:24

TRUP pisze:browarman co ty mozesz powiedziec skoro nie jezdzisz na codzien albo wogole.
ale wiem jaki jest stan dróg...chyba nie musze być kierowcą wystarczy być np. pasażeram...a po drugie jakie sa nasze drogi to wiedzą wszyscy...każdy sie z nimi styka na codzien
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 14.02.2005, 11:41

Coż naszych drogowców zima dzisiaj zaskoczyła. Byłem świadkiem wypadku dzisiaj na wiadukcie w zawierciu. Fiat wpadł w poślizg w wjechał pod nadjeżdzającego Tira. Samochód wyglądał strasznie. Nie wiem czy obyło się bez ofiar.

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 15.02.2005, 13:21

z tego co słyszałem to ofiary były ale nie mozna pisac ze to zima zaskoczyla drogowcó gdyby jeden z drugim lub jeden znich schamował troche z pedału gazu to moze udałoby sie uniknąć ofiar. moi zdaniem błazny którzy nie liczą sie z predkosciąmoga nie tylko narazić swoje zycie ale inych.
Karamba - tylko szczerość

Awatar użytkownika
paramedic999
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: paramedic999 » 03.03.2005, 01:50

wypadki w porebie zawsze byly sa i beda tragiczne 90% to wypadki gdzie zawsze jest osoba smiertelna.poprostu nasza droga 78 w porownaniu z innymi jest w stanie bardzo dobrym ma szerokie pobocze jest idealna do wyprzedzania na trzeciego widzialem i na czwartego to bylo niezle i glupie:(.dobrze ze robia te swiatla na przejsciach dla pieszych maja byc jeszcze ponoc dwa przy szkole nr3 (kazda szkola w porebie bedzie miala zadkosc w skali kraju + dla wladz) i kolo sezamu tam to by naprawde pasowalo bo najlepsze sa starsze babcie w piatkowy dzien targu ktore nie wiedza o robic jak uciekac przed samochodami pozatym wypatki smiertelne tez byly

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 03.03.2005, 06:58

Nie którzy szaleńcy naprawde nie liczą sie z prędkością. znam kilku takich kolesi co mysla ze maja autko powiedzmy za 10.000 to moga poszaleć. Zwłaszcza czasem zdarza sie jeszcze po piwie.najgorzej jak ofirami sa bezbronne dzieci chociaz i starsi nie powinni ginąć. ale niestety szaleństwo młodości czasem kaze płacić za błędy. Uwazam ze powiino zwiększyc sie patrole drogowe i nie powinno sie brac łapówek (policjanci) i nie p[owinni sie cackac z wysokim mandatami. wlepił by klientowi z 500zł to moze by nauczy l sie rozumu.
Karamba - tylko szczerość

Awatar użytkownika
paramedic999
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: paramedic999 » 04.03.2005, 01:20

myslisz ze mandaty wysokosci 500 zlotych pomoga jesli ktos jezdzi jak wariat i ma drogi samochod to stac go na taki mandat biedni z reguły nie szaleja bo nie maja za co. Mandaty powinny byc wysokie do 2000 tys zeby cos pokazaly jak nie to sad i komornik wkoncu jak nie zaplaci to mu samochod zabieraja tak jak na zachodzie a u nas wolna amerykanka. Wypadki na pieszych sa straszne no bo kto ma szanse z samochodem, ale duzo wypadków to takie w których bierze udzial niewinnych osob bo jakis wariat albo pijak w nich wiedzie i zgadnji kto ginie ci niewinni bo tamci jakos cudem wychodza cali ano takie zycie:(

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 29.03.2006, 19:17

24.03.2006
W Porębie na ul. Wyzwolenia ok. godz. 6.00 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.
Jadący prawidłowo samochód osobowy Ford Mondeo zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem Renault Thalia. W wyniku tego zdarzenia 8 osób (trzy z samochodu ford i 5 z samochodu renault) odniosło obrażenia ciała. 45 letni kierowca forda, 40 letni kierowca renaulta i 4 pasażerów tego pojazdu pozostało w szpitali w Zawierciu na leczeniu. Dwie pasażerki forda po opatrzeniu zwolniono do domu.
Obaj kierujący byli trzeźwi.
Prawdopodobną przyczyną wypadku było zmęczenie kierującego samochodem renault, który wracał z Katowic wraz z kolegami po służbie. Z uwagi, iż cała piątka jadąca renaultem to policjanci z Oddziałów Prewencji w Katowicach bezpośrednio na miejscu czynności nadzorował prokurator z Prokuratury Rejonowej w Zawierciu.

źródło: KPP w Zawierciu
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
ginol
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Wypadek na Górce

Post autor: ginol » 29.04.2009, 20:18

26 kwietnia w okolicach kościoła na Górce miał miejsce wypadek drogowy w którym podobno była ofiara śmiertelna. Czy ktoś może wie jak do niego doszło lub zna jakieś szczegóły, ponieważ na stronie policji zawierciańskiej nie ma na ten temat ani słowa.

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 11.06.2009, 22:11

Mała kraksa, która miała miejsce dzisiaj na Kierszuli ok. godziny 20. Szczegółów niestety nie znam.

"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

trevor
Nowicjusz
Kontakt:

Post autor: trevor » 18.06.2009, 15:54

Wyklepią i pójdzie jako bezwypadkowy i garażowany.

M'OSER
Nowicjusz
Kontakt:

Post autor: M'OSER » 26.06.2009, 23:10

Czy ktoś wie coś o wypadku który był dziś w tym samym miejscu?

ODPOWIEDZ