Wypadki drogowe

Czym, po czym i jak jeździmy
Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Wypadki drogowe

Post autor: Matt » 08.06.2004, 00:37

Znalazłem na necie 3 małe fotki z kwietniowego wypadku:

Obrazek Obrazek Obrazek

Dla niewtajemniczonych oto raport ze strony powiatowej straży pożarnej:
"Wyłożył się za płotem.

2004-04-07 W Porębie na Drodze Krajowej nr 78 miał miejsce wypadek drogowy, w którym udział brał samochód ciężarowy m-ki MAN z przyczepą. Zgłoszenie o wypadku przyjęto przez dyżurnego PSK o godz. 6:45. Zadyponowano trzy zastępy w tym jeden z Posterunku w Porębie. Na miejsce udał się również D-ca JRG st.kpt. Fiutak Marek, który dowodził akcją. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że samochód ciężarowy z przyczepą (załadowany złomem) jadący w kierunku Zawiercia zjechał na ostrym łuku drogi na posesję znajdującą się przy drodze (wyraźnie widać na zdjęciach). Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na profilaktycznym wyłożeniu mat sorbcyjnych przy silniku samochodu. Do godzin popołudniowych na czas przeładowania złomu na samochód zastępczy i wyciągnięcie samochodu na jezdnię działania przejęła Policja i Służba Drogowa. Po ich zakończeniu w zastęp z Posterunku w Porębie zneutralizował plamę oleju i zmył jezdnię."
Ostatnio zmieniony 11.01.2005, 20:35 przez Matt, łącznie zmieniany 2 razy.
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Wypadek na Kierszuli

Post autor: Matt » 18.09.2004, 17:41

Wie ktoś cokolwiek na temat wczorajszego wypadku :?: Przejeżdżałem tamtędy ale był objazd i nic kompletnie nie wiem :?
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 18.09.2004, 17:48

podobno było ładne booommm...dziś słyszałem że ściągnęli tam nawet śmigłowiec...ale nie wiem czy to prawda...też jestem ciekawy bliższych informacji..
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 18.09.2004, 18:35

Trzeba poczekać to pewnie na stronie KGP Zawiercie będzie.
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 18.09.2004, 19:00

No więc mam pewne informacje ale nie z pierwszej ręki.

Goście jechali seatem cordobą w stronę zawiercia. Wywaliło ich na sławnym zakręcie na kierszuli. Przywalili w krawężnik i przelecieli w powietrzu około 10m, później jeszcze kilka razy się odbili od ziemi. 2 trupy na miejscu, 3 rannych w tym jeden ciężko. Goście podobno z zawiercia byli. Podobno z samochodu została miazga.

To tyle informacje z drugiej ręki, ale jak spotkam kumpla co to podobno widział na własne oczy to go spytam i może coś napiszę.
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 19.09.2004, 04:36

No to ja już słyszałem, że:
3 trupy,
samochód zawadził o stertę kostki brukowej na poboczu,
w samochodzie byli pracownicy ZIB'u, którzy podobno robili ten chodnik i sami zostawili tę kostkę

..reszta się zgadza :?

Acemean
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Acemean » 28.10.2004, 23:21

Szczerze mówiac niewiem co o tym myslec,raczej jest to wina kierowcy a nie drogi jak tez słyszłem,to kierowca stracił kontrole nad pojazdem w wyniku czego pojazd wywrócił sie i wjechał na czyjoms posesje,dobrze ze nikomu nic sie nie stało,bo by nie było wówczas ciekawie :!: :!:

Terminator

Post autor: Terminator » 01.11.2004, 13:06

uuuuuuu :( powiem ze nie zaciekawie to wygląda ale szczescie ze nikomu nic sie nie stało :wink:

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 07.12.2004, 15:18

Dzisiaj rano kolejny wypadek TIR-a w Porębie ( na Górce)...
TIR przewoził drzewo...wjechał pod niego FORD chyba TRANSIT...z tego co słyszałem to najprawdopodobniej kierowca Forda zasnął i wjechał pod nadjeżdżającego TIR-a...dwie osoby poniosły śmierć na miejscu...
zaznaczam że nie są to informacje z pierwszej ręki a jedynie opinie krążące po Porębie...
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 07.12.2004, 15:38

Inna wersja mówi, że kierowca TIR'a z drewnem wyprzedzał i wpadł na Forda tudzież Partnera. Dodatkowo skosił słup i wpadł na teren komisu samochodowego. Dziś rano jak zmierzałem do szkoły na lawecie wieźli jakiś zmasakrowany kawałek żelaza, możliwe że była to szoferka, ale trudno było cokolwiek stwierdzić.
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
gys0n
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: gys0n » 07.12.2004, 17:40

Z moich informacji wynika ze było to DUCATO... nie dosc ze kierowca skosil ogrodzenie komisu to jeszcze troszeczke pocharatał kilka cacek stojących na terenie komisu..

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 08.12.2004, 17:43

W Porębie na ul. Wyzwolenia kierujący samochodem dostawczym Fiat Ducato meżczyzna lat 20 zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z samochodem ciężarowym MAN kierowanym przez mężczyznę lat 50. W wyniku zderzenia obaj kierujący ponieśli śmierć na miejscu.

żródło: http://www.policja.katowice.pl/rejon/za ... rzenia.htm

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 09.12.2004, 06:01

Podobno z tego co wiem to kierowca Dukato usnął. wydaje mi się na chłopski rozum ze kierowca był po nocy i zmęczenie go dopadło. takie wypadki wynikają z tego ze prywaciarze wykorzystują na maxa swoich kierowców czy pracowników. kazdy czlowiek potrzebuje wypoczynku i snu. napewno tteraz jego pracodawca umyje ręce i zatrudni nowego "konia: do roboty. kto wie czy jak to nie był jeszcze jakiś cham to nie pociągnie jego rodziny do zapłacenia odszkodowania za zniszczony i skasowany samochód. NIe ma co się dziwić bo to Polska wszystko tu możliwe.
Karamba - tylko szczerość

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 09.12.2004, 14:01

KARAMBA pisze:kto wie czy jak to nie był jeszcze jakiś cham to nie pociągnie jego rodziny do zapłacenia odszkodowania za zniszczony i skasowany samochód. NIe ma co się dziwić bo to Polska wszystko tu możliwe.
Śmieszne rzeczy opowiadasz :roll: Do jakiego państwa porównujesz teraz Polskę? Poza tym jeśli to wina tego kierowcy to go popieram - dlaczego właściciel firmy miałby płacić za czyjś błąd :evil:

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 09.12.2004, 17:00

KARAMBA pisze:Podobno z tego co wiem to kierowca Dukato usnął. wydaje mi się na chłopski rozum ze kierowca był po nocy i zmęczenie go dopadło. takie wypadki wynikają z tego ze prywaciarze wykorzystują na maxa swoich kierowców czy pracowników.
człowieku ja też dużo jeżdzę samochodem u prywaciarza nie rozumie że był po nocy, jeżeli był zmęczony to mógł się zatrzymać i się przespać. przez jego nieodpowiedzialność zginął kierowca tira który jeżeli by nie uciekał na pobocze tylko cały czas szedł z nim na czołowkę to by napewno żył a tak zginął bo uciekał na pobocze i uderzył w słup oświetleniowy i został zmiażdzony ciężarem drzewa które wiózł na naczepie.

ODPOWIEDZ